24. června se mojí babičce a dědovi změnil život. Tornádo zničilo jejich dům, spustošilo zahradu a zničilo jejich psychické i fyzické zdraví. Jsou jedni z nejstarších žijících lidí v Mikulčicích. Dům je statikem určen k demolici.
Babička je na tom nejhůř,
v době řádění tornáda byla na dvoře a nestihla se schovat – zlomená klíční kost, silný otřes mozku, naražené žebra a pohmožděniny babičku hodně poznamenaly… Děkuji, že přežila!
Pro osoby ve věku 90ti let je takováto zkušenost psychicky velmi náročná. Nemají se kam vrátit a vidina budoucnosti je psychicky velmi ubíjí. Místo poklidného stáří mají spoustu nečekaných starostí.










