Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Hubáčkům s opravou domu, který zasáhlo tornádo

Vybráno 0 Kč 136 445 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
34 111 Kč
Průměrná výše daru
70 000 Kč
Nejvyšší dar
64 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Hubáčkům s opravou domu, který zasáhlo tornádo

Vybráno 0 Kč 136 445 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Hubáček
Datum přidání
28. 7. 2021
Poslední aktualita

8. 10. 2021 9:36

Obrovské díky

Rád bych poděkoval našim dárcům Mirkovi, Radce, Liborovi, laskavému dárci, zaměstnancům firmy ASUS Czech Service s.r.o. a štědrému dárci, kteří nám přispěli na opravu našeho poničeného domu a vinného sklípku. Střechy jsou již zabezpečeny proti vodě a v následujícím období se budeme snažit dát do pořádku i ostatní poničené části domu.

Jsme velmi potěšeni, že se ještě najdou lidé, kterým není osud člověka v nouzi lhostejný a pomáhají v těžké chvíli.

Ještě jednou moc děkujeme.

Hubáčkovi

Zobrazit celou aktualitu

Jmenuji se Jenda Hubáček a je mi 55 let a nikdy bych nemyslel že budu muset deset let před důchodem řešit jak opravím rodinný dům a sklípek po ničivém tornádu. Sotva jsem je zrekonstruoval tak můžu začít znovu.

Komu pomůžeme?

Mé jméno je Jan Hubáček a rád bych tímto způsobem požádal o finanční pomoc při rekonstrukci nemovitostí v Lužicích a Mikulčicích v důsledku ničivého tornáda. V den kdy tornádo udeřilo jsem se nacházel v domě s mojí 83 letou nemocnou mamkou. Když přišlo tornádo, tak jsme vůbec nevěděli co se venku děje. Vypadalo to jako náhlý letecký nálet, řinčela skla a lítali do místností různé předměty. V tuto chvíli jsme se snažili najít v domě místo bez oken aby nás neohrozily létající předměty. Po chvíli vše ztichlo a mohl jsem podívat ven na ulici, kde jsem viděl dílo zkázy. Všude domy bez střech, zídky kolem domu zborcené, vyvrácené stromy a v blízkosti syčel plyn a začalo hořet auto. Mamku jsem se snažil po prvním šoku odvézt i proti její vůli do bezpečí. Ale auto před domem jsem našel zničené, a taky únikové silnice byli zatarasené popadanou sutí a hořícími auty.

Byli jsme vyzvání k evakuaci. Druhý den jsem ještě vyděšenou mamku nechal odvézt ke kamarádce do bezpečí. Já si až teď uvědomil, co se stalo. Během chvíle bylo poškozeno to, co moji rodiče budovali celý život a já v minulém desetiletí pracně rekonstruoval. Až následující den jsem zjistil, že i nemovitost v Mikulčicích, kde mám po tatínkovi rodinný sklípek je z velké části zničen. Spadla zde jedna nosná zeď v prvním patře. Aby toho nebylo málo, hřbitov, kde máme rodinný hrob, byl též zničen. Bohužel bude trvat delší dobu, než všechno budu moct dát do původního stavu.

Hodně přátel i cizích lidí mi první dny pomáhali vyklidit všude přítomnou suť. Snažil jsem se vše aspoň trochu zabezpečit, ale není to jednoduché, protože finančních prostředků je málo a objekt nebyl pojištěný.

Proto všem děkuji za každou pomoc.

Jan Hubáček

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané prostředky věnuji výhradně na obnovu poničených nemovitostí a rodinného hrobu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

8. 10. 2021 9:36

Obrovské díky

Rád bych poděkoval našim dárcům Mirkovi, Radce, Liborovi, laskavému dárci, zaměstnancům firmy ASUS Czech Service s.r.o. a štědrému dárci, kteří nám přispěli na opravu našeho poničeného domu a vinného sklípku. Střechy jsou již zabezpečeny proti vodě a v následujícím období se budeme snažit dát do pořádku i ostatní poničené části domu.

Jsme velmi potěšeni, že se ještě najdou lidé, kterým není osud člověka v nouzi lhostejný a pomáhají v těžké chvíli.

Ještě jednou moc děkujeme.

Hubáčkovi

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
70 000 Kč  •  23. 9. 2021 21:01
Zaměstnanci firmy ASUS Czech Service s.r.o.
62 445 Kč  •  17. 9. 2021 15:05
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 8. 2021 22:30
Mirek+Radka+Libor
3 000 Kč  •  7. 8. 2021 0:37
přejeme sílu při obnově zničeného domu

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat