Bylo 25. 1. 2020, když nám oznámili, že má naše princezna akutní myeloidní leukémii, nebo-li vzácnou rakovinu krve. K tomu se přidal i oboustranný zápal plic. V tu chvíli to byla nejhorší zpráva a život se pro celou Elizabethčinu rodinu otočil o 180°.
Elinka byla napojena na různé hadičky, přístroje a ventilátor, protože špatně dýchala. Měla zavedený drén, aby jí krev z plic šla pryč. Dlouhé 4 měsíce byla ve FN Olomouc na Hemato-onkologickém oddělení. Podstoupila různá vyšetření plic, ledvin, jater…
A každý den špatné zprávy.
Měla skončit na JIP v umělém spánku. 2× jsme o ni mohli přijít, ale jelikož je velká bojovnice, tak bojovala a my s ní. Naštěstí se plíce uzdravily. Začali jsme s chemoterapií.
Elizabethka dlouho ležela a tak se učila znovu chodit. To také zvládla. Bylo jí lépe a lépe. Už si hrála, tancovali jsme, usmívala se a bavila celé oddělení.
Nastal den, kdy nám bylo oznámeno, že Elinka musí podstoupit transplantaci kostní dřeně v Praze. Dárce se našel! Byla to pro nás výhra. Elinka musela nejdříve projít 4 bloky chemoterapie a musela se jí tvořit imunita. Poté nám princeznu pustili na 10 dní před transplantací domů. Týden před nástupem jsme museli podstoupit ambulantní vyšetření v Praze, které dopadlo dobře a Elizabethka mohla nastoupit na transplantaci. Beruška byla dalších 6 týdnu v Praze s tatínkem a i jemu patří velké dík. Nebylo to jednoduché, ale zvládl to.
