Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Agátce, která bojuje se zákeřnou leukémií

Vybráno 0 Kč 541 250 Kč
350 000 Kč
 -
1 409 dárců
Celkem se zapojilo
384 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Agátce, která bojuje se zákeřnou leukémií

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdeňka Karim
Datum přidání
14. 7. 2021
Poslední aktualita

29. 9. 2021 19:16

Děkujeme!!!

Moc dekujeme všem dárcům za tak úžasnou částku, ve kterou jsme ani nedoufali.

Agátka právě prochází posledním stádiem přihojování po transplantaci a její stav je momentálně stabilizovaný. 

Už se velmi těsíme do náhradního domova, kde budeme, než se náš byt díky vám všem vrátí do pořádku.

Přejeme vám všem jen to nejlepší a ještě jednou děkujeme!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Agátka 3 letá holčička, již dva roky bojující se zákeřnou leukémií.

Bohužel právě prodělává třetí návrat této zákeřné nemoci. Rodina je na pokraji psychických sil. Ulevme rodičům, ať nemusí řešit finance a mohou se soustředit na svou dcerku a její léčbu.

O Agátce

Agátka – to je moje láska, statečná, veselá holčička, která bohužel nemá veselé dětství …

Leukémie …

Agátka je obrovská bojovnice. Bohužel před druhým rokem, kdy se zdálo být vše na dobré cestě, udeřila zákeřná leukémie. Následovaly cykly chemoterapií, ale s jen velmi malou odezvou. Dále experimentální léčba, také téměř bez odezvy. Poté biologická léčba, která zafungovala hezky a Agátka mohla podstoupit první transplantaci kostní dřeně.

Agátky štěstí však netrvalo dlouho, asi za čtyři měsíce po transplantaci se nemoc vrátila a v mnohem agresivnější formě. Agátka „pod stromeček“ dostala úplně novou genetickou léčbu Kymriah, která fungovala báječně! Jejich štěstí tentokrát trvalo celých šest měsíců.

Jednoho dne Agátka přestávala dýchat nosíkem a začalo ji nepřetržitě slzet očko, které se i lehce deformovalo. Agátka podstoupila řadu vyšetřeni včetně biopsie, CT, PET MRI. Ukázalo se, že se nemoc vrátila již po třetí, tentokrát v podobě nádoru, shluku leukemických buněk, které byly vyhnány z kostní dřeně a usadily se v nosní dutině. Začaly napadat okolní kosti a mířily k oku. Rodiče a zejména maminka se psychicky na miste zhroutila, nemohli tomu již uvěřit a ztráceli veškerou naději. Dvakrát Agátka leukémii téměř porazila a teď se zase vrátila jako nádoru v nosíku, takže po krátkých měsících štěstí s maminkou a tatínkem doma, kdy jsme se všichni radovali, že ta mrcha je z jejího tělíčka pryč, musí opět na chemku a terapie, a druhou transplantaci kostní dřeně etc…..

Její imunita je skoro nulová, tělíčko velmi slabé a celé ty roky tráví víceméně doma nebo v nemocnici, aby jí neohrozily žádné viry, bakterie a kdoví, co ještě.

Aby toho nebylo málo, doma v koupelně se vyskytla plíseň. Agátku to ohrožuje přímo na životě. Za pomoci dobrých lidi se jim daří koupelnu dávat dohromady, ale je toho třeba mnohem víc, aby se Agátka mohla po druhé transplantaci kostní dřeně, která s sebou nese obrovská rizika a taky vážné následky, vrátit bezpečně domů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Je třeba zrevidovat a zrekonstruovat koupelnu, zabudovat rekuperaci, aby jí Agátka mohla využívat bez rizika (na koupelně se již pracuje), dále pak zrekonstruovat starou a nesloužící kuchyň a veškeré podlahové krytiny v bytě, kvůli snadnému desinfikování a udržení čistoty. Rodiče by také rádi přenechali Agátce větší a komfortnější pokojíček, který je potřeba zařídit a téměř sterilizovat.

Pokud se vybere více peněz, rádi by zastřešili balkon, protože je to jediný možný kontakt s venkovním prostředím po dlouhou dobu. Jednají také se státní správou o plošině na schodiště, jelikož bydlí ve 4. patře bez výtahu a maminka musí oslabenou Agátku nosit v náručí (což je otázka 400 tis.) Maminka také žádala požadavek na sociální odbor o příspěvek na mobilitu v podobě automobilu,  Agátka smí cestovat jen sanitkou. Tatínek potřebuje své auto pro práci, jako jediný živitel rodiny.

Maminka je s Agátkou doma od počátku léčby a nepracuje a tatínek dělá co může, ale nyní se hraje o čas. Agátka podstupuje další kolo chemoterapií a předtransplantačních procedur včetně radioterapie, tedy ozařování. Agátka by se měla při lepším výhledu domu vrátit až na podzim, kde by ji rodiče chtěli připravit ideální a hlavně bezpečné a sterilní prostředí. Jejich byt už toho má za sebou opravdu hodně a začíná se jim sypat pod rukama. Při jednom platu a malé podpore od státu, ale nemají šanci toto zvládnout.

Rodiče se nyní soustředí na Agátku, maminka leží převážně s Agátkou v Motole a moc rádi bychom jí ulevili od starostí a obav, zda se mohou vrátit domů, pokud to zdravotní stav Agátky jen trochu dovolí. Agátky stav je opravdu závažný, ale nikdo z nás nepřestává věřit, že to Agátka zvládne.

Prosím, pokud můžete sdílejte, přispějte, pomozte nám vytvořit bezpečný domov pro Agátku.

Odpusťme si všichni jednu denní maličkost … kilo banánů, krabičku cigaret, časopis, knihu … cokoli, co bereme jako samozřejmost, každá stovka se počítá a pro rodinu Agátky je to záchrana.

Kdo rychle dává, dvakrát dává !

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

29. 9. 2021 19:16

Děkujeme!!!

Moc dekujeme všem dárcům za tak úžasnou částku, ve kterou jsme ani nedoufali.

Agátka právě prochází posledním stádiem přihojování po transplantaci a její stav je momentálně stabilizovaný. 

Už se velmi těsíme do náhradního domova, kde budeme, než se náš byt díky vám všem vrátí do pořádku.

Přejeme vám všem jen to nejlepší a ještě jednou děkujeme!

26. 8. 2021 13:32

Agátka posílá pozdrav z nemocnice

Máme radost, že ještě existují lidé, kterým na ostatních záleží a nejsou k lidskému neštěstí lhostejní.

S Agátkou jsme včera uzavřeli konsilia nutných před transplantací a v neděli nastupujeme na radioterapii celého tělíčka a poté na transplantační jednotku, kde děti pobývají přes dva měsíce ve sterilním boxu. 

Poslední PET rezonance dopadla fantasticky. Tělíčko bylo čisté, bez ložisek nebo nádorů, všechny orgány jsou v pořádku. Ještě čekáme na výsledky odběrů kostní dřeně a lumbální punkce z míchy a doufáme, že i ty budou dobré, abychom mohli zahájit transplantační proces. 

Za tak krásnou částku, co se vybrala, doděláme koupelnu, vyměníme podlahy v celém bytě a zhotovíme vše potřebné, včetně Agátčina pokojíčku. 

V životě by nás nenapadlo, že se nám dostane tak obrovské pomoci. Jsme moc vděční. 

Děkujeme ze srdce!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

M.
1 000 Kč  •  11. 9. 2021 14:40
Hodně sil a štěstí
Velkorysý dárce
221 Kč  •  7. 9. 2021 7:47
DobroDárce
500 Kč  •  5. 9. 2021 20:41
Pavel Šlechta
100 Kč  •  3. 9. 2021 19:33
Agátce přeji zdárně proběhlou transplantaci a rychlou rekonvalescenci!
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  3. 9. 2021 10:41
DobroDárce
100 Kč  •  1. 9. 2021 21:13
Milý dárce
500 Kč  •  1. 9. 2021 12:48
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  1. 9. 2021 12:22
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  28. 8. 2021 20:14
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 8. 2021 18:07
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  26. 8. 2021 16:37
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  25. 8. 2021 20:44
Milý dárce
300 Kč  •  25. 8. 2021 17:41
Dobrosrdečný dárce
750 Kč  •  25. 8. 2021 17:05
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  25. 8. 2021 11:16
DobroDárce
500 Kč  •  24. 8. 2021 23:08
Štědrý dárce
500 Kč  •  24. 8. 2021 19:52
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  24. 8. 2021 11:59
Milý dárce
50 Kč  •  24. 8. 2021 10:51
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 8. 2021 10:13
Vladimír
1 000 Kč  •  24. 8. 2021 8:48
Malá pomoc - držte se
DobroDárce
100 Kč  •  23. 8. 2021 20:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat