Dobrý den, jmenuji se Olga Nováková a je mi 57 let. Dříve jsem pracovala jako servírka, ráda jsem sportovala, zvládala celou domácnost. Byla jsem plnohodnotnou partnerkou, matkou i kamarádkou. Před sedmi lety jsem přišla z práce večer domů, šla spát a ráno jsem se nemohla pohnout. Můj partner mě odnesl na toaletu osprchoval a zavolal rychlou pomoc. Od tohoto okamžiku jsem skončila o berlích a na invalidním vozíku plně závislá na pomoci svého přítele.
S přítelem bydlíme v pronajatém bytě 2+1 ve zvýšeném přízemí. Přítel pracuje jako řidič tramvaje, jeho měsíční příjem je okolo 30 000 Kč. Já nepobírám nic. Jako servírka jsem převážně pracovala na dohodu o provedení práce, tak nemohu prokázat dostatek odpracovaných let, abych mohla pobírat invalidní důchod. Bohužel příjem nám nestačí na ušetření částky pro pořízení elektro tříkolky, která mi pomůže k částečnému osamostatnění.











