Sbírka ukončena:

Pro Olgu, aby mohla žít aktivní život

Vybráno 0 Kč 0 Kč
159 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro Olgu, aby mohla žít aktivní život

Vybráno 0 Kč 0 Kč
159 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Technology & Life, Olga Nováková
Datum přidání
2. 7. 2021

Komu pomůžeme?

Dobrý den, jmenuji se Olga Nováková a je mi 57 let. Dříve jsem pracovala jako servírka, ráda jsem sportovala, zvládala celou domácnost. Byla jsem plnohodnotnou partnerkou, matkou i kamarádkou. Před sedmi lety jsem přišla z práce večer domů, šla spát a ráno jsem se nemohla pohnout. Můj partner mě odnesl na toaletu osprchoval a zavolal rychlou pomoc. Od tohoto okamžiku jsem skončila o berlích a na invalidním vozíku plně závislá na pomoci svého přítele.

S přítelem bydlíme v pronajatém bytě 2+1 ve zvýšeném přízemí. Přítel pracuje jako řidič tramvaje, jeho měsíční příjem je okolo 30 000 Kč. Já nepobírám nic. Jako servírka jsem převážně pracovala na dohodu o provedení práce, tak nemohu prokázat dostatek odpracovaných let, abych mohla pobírat invalidní důchod. Bohužel příjem nám nestačí na ušetření částky pro pořízení elektro tříkolky, která mi pomůže k částečnému osamostatnění. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použitý k nákupu elektro tříkolky.

Váš příspěvek mi pomůže vrátit se aktivně do života a nabýt svobodu pohybu bez doprovodu a nebýt už takovou přítěží. Budu moct sama zajet na nákup a vyřídit si své záležitosti, zlepšit hybnost a zredukovat váhu.

S úctou Olga Nováková

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat