Sbírka ukončena:

Neurorehabilitace pro Marka

Vybráno 0 Kč 2 500 Kč
50 000 Kč
4 dárci
Celkem se zapojilo
625 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
246 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurorehabilitace pro Marka

Vybráno 0 Kč 2 500 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Petružálková
Datum přidání
3. 6. 2020
Poslední aktualita

5. 2. 2021 10:49

Aktualita

Milí dárci,

na přání zakladatelky sbírky jsme se rozhodli sbírku ukončit a skrýt fotografie. Peníze budou i tak požity na zmíněné rehabilitace pro Marka.

Moc děkujeme za podporu!

Tým Donio

Zobrazit celou aktualitu

Markovi se před šesti lety doslova změnil život, neboť byl přepaden dvěma muži, kteří ho bodli do krku. V důsledku zranění Marek dnes nevidí, nemluví ani nechodí. Moc mu pomáhají pravidelné neurorehabilitace na klinice Adeli, které jsou ale velmi nákladné. Pomůžeme mu?

Komu pomůžete?  

Marek žil normální život. Byl to zdravý kluk, měl rodinu, dítě a přítelkyni. Před šesti lety se ale jeho život zásadně změnil. Když se vracel s kamarádem z restaurace byl přepaden dvěma muži. Kamarád marka byl napaden sedmi bodnými ranami a když mu chtěl Marek pomoct, jeden muž ho píchl zezadu do krku. V důsledku tohoto bodného zranění ztratil Marek 3 litry krve a mozek se mu neokysličil.

Markovi je dnes 33 let, nevidí, nemluví a nechodí. Jeho dcera Dianka za ním každý měsíc chodí a dobíjí ho pozitivní energií. Aby se nám i synovi život usnadnil, musí neustále rehabilitovat. Chodí také na logopedii, či oční terapii. Staví ho i k elektrickému chodítku. Marek se moc snaží, je to bojovník.


Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou požity na doplacení čtrnáctidenní neurorehabilitace Adeli Piešťany, která stojí 150 000 Kč. 

Pobyt v Adeli Markovi moc pomáhá, podstupuje i hyperbarickou komoru, kde se okysličují buňky. Po každém návratu domů vidíme malé zlepšení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 2. 2021 10:49

Aktualita

Milí dárci,

na přání zakladatelky sbírky jsme se rozhodli sbírku ukončit a skrýt fotografie. Peníze budou i tak požity na zmíněné rehabilitace pro Marka.

Moc děkujeme za podporu!

Tým Donio

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  14. 12. 2020 18:02
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  17. 11. 2020 9:41
Milý dárce
500 Kč  •  15. 6. 2020 14:52
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 6. 2020 14:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat