Úspěšně vybráno:

Složili jste se na elektricky polohovatelná lůžka pro klienty z Domácího hospice sv. Terezie

Vybráno 0 Kč 65 250 Kč
43 200 Kč
 -
82 dárců
Celkem se zapojilo
796 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
67 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na elektricky polohovatelná lůžka pro klienty z Domácího hospice sv. Terezie

Vybráno 0 Kč 65 250 Kč
43 200 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Stanislava Meinlschmidtová (ředitelka) a Květa Novotná (dobrovolnice)
Datum přidání
1. 2. 2021
Poslední aktualita

20. 4. 2021 10:54

Polohovatelná lůžka dorazila!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Sbírka je zřízena za účelem získání finančních prostředků na pořízení 2 polohovacích lůžek s antidekubitní matrací, které budou zapůjčovány pacientům Domácího hospice sv. Terezie.

„Snažíme se dělat malé skutky, ale s velkou láskou k lidem.  Jsme si vědomi, že to, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.“

Domácí hospic sv. Terezie

Nově zřizovaný Domácí hospic sv. Terezie pro regionální oblast Mostecka a Chomutovska je zdravotní a sociální služba odborně pomáhající nevyléčitelně nemocným pacientům, kteří chtějí zůstat ve svém sociálním prostředí. Pacienti spolu se svou rodinou si přejí prožít společný čas, který jim zbývá, ve svém domácím prostředí.

Díky mimořádnému úsilí a nasazení celého týmu i mnoha dobrovolníků a dárců s dobrým srdcem, se podařilo zajistit a vybavit kontaktní místo hospice v budově polikliniky v Chomutově potřebným zařízením a zdravotnickými pomůckami. 

Rádi bychom vytvořili pro péči o pacienty co nejlepší podmínky, a proto bychom chtěli umožnit našim pacientům a jejich rodinám zapůjčit si u nás různé pomůcky a vybavení. Některé pomůcky se nám již podařilo zajistit z darů.  Vzhledem k tomu, že v České republice není hospicová péče prozatím plně hrazena zdravotními pojišťovnami, stále se nám nedostává peněžních prostředků např. na pořízení různých druhů kompenzačních pomůcek. Za peníze od dárců této sbírky bychom chtěli pořídit 2 polohovací lůžka s antidekubitní matrací (proti proleženinám). Jsme přesvědčeni, že lůžka budou pro pacienty velkým přínosem a úlevou v posledních dnech jejich života.

Můžete-li, pomozte nám, prosím.  Budeme vděčni za jakoukoliv formu pomoci.

Příběh paní Petry

Mé rané dětství jsem prožila převážně u prarodičů na venkově v malé vesnici. Bylo nádherné a velmi často na něj vzpomínám. Ten pocit bezpečí, lásky, štěstí se během velmi krátkého času změnil. 

Během zhruba sedmi let mi zemřela celá má rodina a já zůstala jako sirotek. Když mi náhle zemřel otec, byla jsem stará teprve 3 roky.

Moje maminka zemřela v nemocnici. Měsíc před její smrtí jsem za ní chodit nesměla. Tehdy zdravotní sestra řekla, že jsou zakázány návštěvy dětí v nemocnici. Psala jsem jí, alespoň dopisy. A dnes stále nevím, jestli je někdy vůbec dostala nebo zda je alespoň četla. A já tehdy stále věřila, že se uzdraví a vrátí se domů a vše bude jako dřív…

Nikdo mi neřekl, že je maminka vážně nemocná, že umírá. Stále si pamatuji poslední větu, kterou mi řekla, když odjížděla v noci do nemocnice, ze které se již nikdy nevrátila za mnou. Maminka zemřela 28. 1. 1990. A já zůstala sama. Bylo mi v té době 10 let. Bylo to období samoty, utrpení, bolesti a zoufalství.

Byla jsem na křižovatce svého života. Přišel čas, kdy jsem cítila, že musím jít dál, nemůžu zůstat stát na místě.

Po smrti mých prarodičů a rodičů jsem zůstala s mým vlastním bratrem, který zemřel v roce 2014 a já byla v té době s ním. V lednu 2013 mu byl diagnostikován adenokarcinom jícnu.

A začalo tady těžké životní období. Období se, kterým se těžko smiřuje, ale na které by člověk neměl být nikdy sám. Jeho rodina musela začít přijímat tento vážný a nezvratný zdravotní stav a začala se připravovat na odchod z našeho světa svého manžela, otce. A já svého bratra.

Najednou se mi změnil celý život. Můj bratr zemřel v mé přítomnosti i v přítomnosti své manželky, dvou dcer, které ho držely v posledním minutě jeho života za ruku.

Mým životním poslání věnovat se oblasti thanatologie a rozvojem hospicové péče v ČR. V roce 2020 jsem se stala zakladatelkou a ředitelkou Domácího hospice sv. Terezie pro regionální oblast Chomutovska a Mostecka.

 Bc. Petra Stanislava Meinlschmidtová, ředitelka Domácího hospice sv. Terezie

Na co konkrétně budou prostředky použity?

Pečlivě jsme vybírali z nabídek různých dodavatelů a zjišťovali i konkrétní praktické zkušenosti s jednotlivými druhy lůžek v jiných hospicích. Nakonec jsme se rozhodli pro elektricky polohovatelné lůžko Dali Econ německé výroby s antidekubitní matrací Clinic Flex za nejpříznivější cenu. Přestože nám byla poskytnuta dodatečná sleva, pořizovací cena jednoho lůžka s antidekubitní matrací dosahuje částky 21 600,- Kč, tj. na pořízení 2 ks těchto lůžek potřebujeme získat částku 43 200,- Kč. 

Pokud by byla vybrána nižší částka, peníze budou využity jako příspěvek na tato lůžka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 4. 2021 10:54

Polohovatelná lůžka dorazila!

14. 4. 2021 10:22

Díky vám jsme to dokázali!

Máme obrovskou radost, těžko se nám hledají vhodná slova a do očí se nám derou slzy dojetí.

Už jsme vám to psali před měsícem, milí dárci, jste naprosto ÚŽASNÍ!!!  DĚKUJEME !!!

Máme obrovskou radost, těžko se nám hledají vhodná slova a do očí se nám derou slzy dojetí.

Už jsme vám to psali před měsícem, milí dárci, jste naprosto ÚŽASNÍ!!!  DĚKUJEME !!!

Když jsme 1. února zakládali s pomocí týmu Donia sbírku na pořízení 2 polohovacích lůžek s antidekubitní matrací, měli jsme trochu obavy a pochybnosti, zda se v této složité době, kdy je třeba pomoc na každém kroku, najde někdo, kdo bude ochoten pomoci, zvláště když předmětem naší činnosti je péče o umírající nemocné, téma pro mnohé složité a často tabuizované. Tehdy počátkem února jsme si říkali, že to alespoň zkusíme, třeba se najdou dárci, s jejichž pomocí získáme peníze třeba alespoň na 1 polohovací lůžko.

Vy jste nás, milí dárci, už po pár dnech a týdnech neskutečně mile překvapili. A za pouhý měsíc se vybrala dokonce částka na více než 2 lůžka. Když jsme psali 1. 3. 2021 naše první poděkování, cítili jsme obrovskou radost a podporu z vaší nesmírné pomoci.

Dnes je naše radost mnohonásobná, díky vám všem, milí dárci, se podařilo získat dostatek finančních prostředků dokonce na 3 polohovací lůžka pro naše pacienty.

Máme OBROVSKOU RADOST!!!

Milí dárci, jménem nás všech z hospicového týmu, i jménem našich pacientů a jejich pečujících rodin, PŘIJMĚTE NÁŠ VELKÝ DÍK!!! Nesmírně si vaší pomoci vážíme, je pro nás velikou posilou.

Hned v nadcházejících dnech zajistíme dodávku těchto lůžek a budeme vás průběžně informovat prostřednictvím našich webových a facebookových stránek.

Děkujeme také milému týmu Donia, jste úžasní, výborně se nám s Vámi spolupracovalo! ️

           

1. 3. 2021 8:19

Jste úžasní!

Milí dárci,

z celého srdce vám děkujeme za přispění do finanční sbírky pro náš Domácí hospic sv. Terezie, z. ú.

Pro nás všechny v hospicovém týmu je moc povzbuzující cítit tak obrovskou podporu od Vás všech, nesmírně si vaší pomoci vážíme!

Upřímně děkujeme každému jednotlivci za Váš finanční dar, a to nejen jménem nás všech z týmu, ale především jménem našich pacientů a jejich pečujících rodin.

Jste všichni úžasní, moc děkujeme i za vaše milé vzkazy, jsou pro nás velkou posilou!

Jsme vděční za všechny dobré lidi kolem nás, všechny vás máme zapsané v našich srdcích a za vše DĚKUJEME!

Budeme moc rádi, pokud nám zachováte přízeň i nadále a třeba občas nahlédnete na naše webové stránky či facebookové stránky a podíváte se, co je u nás nového. Každá podpora je pro nás nesmírně povzbuzující.

Protože se vybralo více finančních prostředků, než byla cílová částka, rozhodli jsme se ve sbírce ještě chvíli pokračovat. Protože s vaší pomocí tedy můžeme nakoupit dokonce i 3 polohovací lůžka!

Na závěr moc děkujeme také milému týmu Donio, který nám umožnil sbírku založit. Jste úžasní!

Za Domácí hospic sv. Terezie Květoslava Novotná a Petra Stanislava Meinlschmidtová

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
500 Kč  •  9. 4. 2021 11:30
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  8. 4. 2021 21:34
Miluše Hesová
3 000 Kč  •  8. 4. 2021 20:45
Moc ráda jsem přispěla ❤️. Ať lůžka slouží potřebným. ❤️
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 4. 2021 12:59
Štědrý dárce
200 Kč  •  8. 4. 2021 10:51
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  8. 4. 2021 9:43
Vitawin s.r.o.
1 000 Kč  •  2. 4. 2021 21:33
Děkuju za dárek, který jsem mohla dát!
Velkorysý dárce
500 Kč  •  4. 3. 2021 22:29
Laskavý dárce
500 Kč  •  4. 3. 2021 13:11
DobroDárce
500 Kč  •  26. 2. 2021 10:56
DobroDárce
300 Kč  •  26. 2. 2021 10:52
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 2. 2021 10:37
Velkorysý dárce
500 Kč  •  26. 2. 2021 9:24
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 2. 2021 23:03
Velkorysý dárce
500 Kč  •  25. 2. 2021 19:58
Štědrý dárce
200 Kč  •  25. 2. 2021 18:45
Milý dárce
150 Kč  •  25. 2. 2021 18:23
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 2. 2021 18:20
Velkorysý dárce
100 Kč  •  25. 2. 2021 17:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat