Sbírka ukončena:

Pomoc pro Simonku

Vybráno 0 Kč 2 170 Kč
30 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
434 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Simonku

Vybráno 0 Kč 2 170 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michala Fantová (maminka)
Datum přidání
17. 3. 2021

Simonka se narodila jako zdravé miminko. Bohužel byla po čase Simonce diagnostikována spinální svalová atrofie 3. typu. Od té doby nám začalo docela „lítání po doktorech“. Sbírka bude využita na opravu auta. 

Komu pomůže?

Simonka se narodila jako zdravé miminko. Dva dny po porodu na novorozeneckém screeningu jsme se dozvěděli, že má vrozenou vadu ledvin. Když  bylo Simonce 14 měsíců byla na operaci. Vše bylo v pořádku. V 18 měsících začala Simča dělat první krůčky. Okolo druhého roku, ale začala hodně zakopávat a padat, poté vtáčela špičky nožiček  dovnitř. Ortopedické vložky, které nám předepsal  pan doktor nepomohli. Tudíž jsme se znovu obrátili na specialisty, protože Simonka přestala došlapovat na paty. Bohužel byla po čase Simonce diagnostikována spinální svalová atrofie 3. typu. Od té doby nám začalo docela „lítání po doktorech“. Dojíždíme často do různých měst ke specialistům, ale hlavně dojíždíme na speciální rehabilitace, které bohužel nejsou v našem městě. Simonka toho moc neujde, tudíž je obtížné se dopravovat autobusem s přestupy. Abych mohla věnovat čas malé, pracuji pouze na částečný úvazek. Auto máme, ale není už nejnovější a potřebuje nějaké opravy, aby bylo pojízdné, proto bych vás chtěla moc poprosit o podporu. Sami momentálně nezvládáme našetřit. Byli bychom moc vděční, kdyby jste nám přispěli jakoukoliv částkou.

Na co konkrétně budou vybrané prostředky využity?

Sbírka bude využita na opravu auta. Auto máme už starší. Všechny předchozí opravy, které byli potřeba, jsme zvládli. Ale díky častému výpadku příjmů (nemocnice, covid) nezvládáme našetřit na opravu korozi, která postihla části auta: prahy, blatníky, nosník a páté dveře. Bohužel kvůli  korozi na nosných částech vozu, neprojde auto budoucí  STK.

V případě, že by se vybralo méně peněz, budou využity na zdravotní botičky pro Simonku, které jí mohou ke zpevnění kotníků.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  21. 4. 2021 15:00
Milý dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2021 11:46
Milý dárce
50 Kč  •  21. 3. 2021 22:03
Míša
20 Kč  •  20. 3. 2021 21:14
Aspoň něco málo, držím pěsti.
Míša
100 Kč  •  18. 3. 2021 19:11
Ať brzy vyberete,držím pěsti.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat