Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Lence, aby neztratila spojení se světem a lékaři

Vybráno 0 Kč 39 520 Kč
35 000 Kč
 -
65 dárců
Celkem se zapojilo
608 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Lence, aby neztratila spojení se světem a lékaři

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Postavová
Datum přidání
29. 7. 2021
Poslední aktualita

21. 8. 2021 15:47

Obrovské díky

Z celého srdce bych ráda poděkovala všem, kdo mi nejenom přispěli, ale i pomáhali se sdílením sbírky. Díky Vám všem jsem si mohla pořídit nový mobil a notebook a neztratila jsem tak spojení s lékaři, lékárnou a okolním světem.

Každému z Vás srdečně děkuji.

Je to pro mě opravdu úžasná pomoc.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Jmenuji se Lenka a mám vážně nemocné plíce. Mé onemocnění vyžaduje časté a dlouhodobé napojení na kyslíkový dýchací přístroj. Pak mi prostor k životu vyměřuje patnáctimetrová hadička. A i když se to náhodou povede a jsem pár měsíců bez vysokého průtoku kyslíku, tak jsem stejně velice často na kombinaci různých antibiotik – infekce dýchacích cest (např. píchaný Amikacin v kombinaci s Augmentinem DUO…), systémových antimykotik – plísňové infekce typu aspergillus, bílá plíseň apod. (Sporanox roztok, Mycomax…) a bez ohledu na okolnosti musím celý život užívat další hromadu léků (každý měsíc mi jich rodiče v lékárně vyzvedávají plnou přepravku). Tím pádem se ven z bytu dostanu velice málo a kolikrát celé měsíce vůbec.

Mé jediné spojení se světem je prostřednictvím počítače a staré tlačítkové Nokie, oboje mi nyní odchází (už to párkrát vypadalo, že hodně starý notebook (skoro 10 let) vůbec nenaběhne a i když naběhne, pořád se seká a padají programy, a přes starou tlačítkovou Nokii se s druhou stranou kolikrát vůbec neslyšíme a mobil už příliš nechce odesílat a přijímat SMS – často mi SMS nechodí vůbec). Proto jsem sebrala odvahu k oslovení dobrých lidí a rozhodla se zkusit uspořádat sbírku na nový počítač, a protože mi odchází stará tlačítková Nokie, rozhodla jsem se zahrnout do sbírky i nový mobil.

                             

Komu pomůžeme?

Vše začalo tím, že jsem se narodila velmi předčasně – byla jsem nejmenší dítě ve Východočeském kraji, které se podařilo udržet naživu. Všechny orgány a celý organismus byly těžce nevyzrálé. Mé mamince hned po porodu řekli: „Maminko, tohle dítě to nepřežije.“ Nějakým zázrakem jsem však přežila, nicméně těžce nevyzrálé orgány a organismus si vybraly svou daň v podobě závažného zdravotního stavu, se kterým se celý život potýkám.

Léčím se nejen s vážně nemocnými plícemi – protože jsem se narodila na samém začátku šestého měsíce těhotenství a v plicích mi chyběla látka zvaná surfaktant, plíce to poznamenalo po zbytek života s tím, že mám již řadu let těžkou katastrofickou refraktivní obstrukci (otok) plic (bohužel při extrémní dušnosti může být průběh fatální), ale i s imunodeficitem na imunoglobulinech, malasimilačním syndromem (ve slinivce se mi netvoří trávící enzymy – musím užívat Kreon + malabsorpce v tenkém střevě) a celiakií (se kterou souvisí finančně náročná bezlepková dieta), prodělala jsem a léčím se s kwashiorkorem (jsem trvale na umělé výživě k bezlepkové stravě, která musí obsahovat vysoký obsah proteinů, sacharidů i tuků). Měřím něco málo přes 140 cm a vážím přes 30 kg, přestože jsem dospělá, mám velikost těla desetiletého dítěte. Dále se potýkám s diabetem 1. typu na inzulinové pumpě, Bartterovým syndromem, polyneuropatií… Každý den musím doplňovat ve velkém minerály, a to především natrium, kalium, chloridy (ve formě roztoku z lékárny), protože jinak nastává rozvrat minerálů, ale též musím každý den doplňovat i injekce hořčík, vápník. Také všechny vitaminy rozpustné v tucích a vitaminy rozpustné ve vodě (ve formě sirupu z lékárny), abych neměla deficit vitaminů. Po extrémních dávkách kortikoidů, abych vůbec mohla dýchat, jsem před lety prodělala operaci šedého zákalu. Protože jsem již před operací měla těžkou vadu zraku do dálky, implantací nitroočních čoček se mi při odstranění šedého zákalu pokoušeli vadu snížit. Bohužel po operaci musím nosit troje brýle, jedny na blízko, druhé na střední vzdálenost a třetí do dálky. Protože však ochrana sítnice před slunečním zářením má přednost před dioptrickými brýlemi do dálky, pokud se náhodou dostanu ven, ať už k lékaři či na procházku, a svítí sluníčko, musím nosit sluneční brýle i za cenu, že do dálky příliš nevidím a zrak není nic moc.

Prodělala jsem také operaci nádoru velikosti fotbalového míče v břišní dutině. Vzhledem k imunodeficitu a vážně nemocným plicím trpím velmi častými infekcemi dýchacích cest, kvůli kterým užívám velmi často kombinaci různých antibiotik a k tomu vždy systémová antimykotika. Celý život užívám hromadu léků a to, co dostávám od státu, padne na léčbu a kolikrát to ani nestačí (každý den spousta léků, inhalací, nebulizací a dechová rehabilitace – viz. foto). Má léčba je finančně velmi náročná i proto, že nestrávím tablety a vážím pod 40 kg, tím pádem všechny léky musím dostávat v pediatrické formě (tzn. většinou ve formě sirupů, což se také značně projevuje na doplatcích za léky). Protože jsem v invalidním důchodu (3. stupeň invalidity), odkázána na péči okolí (ve 3. stupni, ZTP/P), nemám možnost si na cokoliv vydělat, ani nemám možnost si jakkoli našetřit, protože vše, co dostávám od státu, padne na léčbu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nový tlačítkový mobil Nokia a kdyby se podařilo vybrat více, tak na nový notebook, ideálně se 17palcovým displejem, abych na něj dobře viděla. Pokud by se podařilo vybrat dost peněz na komunikační techniku, byla bych za to nesmírně vděčná, protože bych neztratila spojení nejenom se svými odbornými lékaři, ale ani s přáteli a okolním světem, což by byla nepopsatelná pomoc.

V případě, že by se našlo více dobrých lidí ochotných pomoci, v což nemám odvahu ani doufat, peníze navíc by byly použity na finančně velmi nákladnou léčbu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 8. 2021 15:47

Obrovské díky

Z celého srdce bych ráda poděkovala všem, kdo mi nejenom přispěli, ale i pomáhali se sdílením sbírky. Díky Vám všem jsem si mohla pořídit nový mobil a notebook a neztratila jsem tak spojení s lékaři, lékárnou a okolním světem.

Každému z Vás srdečně děkuji.

Je to pro mě opravdu úžasná pomoc.

7. 8. 2021 17:58

Děkuji z celého srdce

Z celého srdce bych ráda poděkovala Doniu a všem, kdo se podíleli na mé sbírce – ať už peněžitě nebo sdílením. Nejenom, že Vaše milé osobní vzkazy mě velmi zahřály u srdce, ale Vaše finanční příspěvky mi pomohly neztratit spojení s lékaři, lékárnou a okolním světem, za což bych ještě jednou ráda srdečně poděkovala každému z Vás, kdo mi pomohl usnadnit můj každodenní život.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 8. 2021 20:23
Dárce
5 000 Kč  •  6. 8. 2021 9:45
Držte se <3
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  5. 8. 2021 14:58
Velkorysý dárce
100 Kč  •  4. 8. 2021 12:52
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  4. 8. 2021 12:20
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2021 11:42
Štědrý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2021 10:47
Milý dárce
300 Kč  •  3. 8. 2021 22:40
DobroDárce
300 Kč  •  3. 8. 2021 21:27
Jitka H.
1 000 Kč  •  3. 8. 2021 21:18
Jsem ráda, že jste, Lenko, našla odvahu a požádala o pomoc. Držím vám palce.
DobroDárce
500 Kč  •  3. 8. 2021 19:41
Laskavý dárce
500 Kč  •  3. 8. 2021 18:48
Laskavý dárce
100 Kč  •  3. 8. 2021 18:33
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  3. 8. 2021 18:05
Dárce, který je pro každou dobrost
2 100 Kč  •  3. 8. 2021 17:53
Jana J.
300 Kč  •  3. 8. 2021 15:50
Jste velká bojovnice. Držím palce!
Laskavý dárce
3 750 Kč  •  3. 8. 2021 12:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat