Úspěšně vybráno:

Za rehabilitaci pro Járu setkání s Andreou Kerestešovou Růžičkovou

Vybráno 0 Kč 69 800 Kč
69 800 Kč
 -
82 dárců
Celkem se zapojilo
851 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
79 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Za rehabilitaci pro Járu setkání s Andreou Kerestešovou Růžičkovou

Vybráno 0 Kč 69 800 Kč
69 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Aktualita z 5. června 2020:

Vážení a milí dárci,

srdečně vám za mého syna Járu děkuji, že jste přispěli. Peníze budou použity na neurorehabilitační cvičení v Sarema Liberec, kam odjíždíme v listopadu. Jste úžasní, že vám není cizí neštěstí lhostejné, moc si toho vážíme. Peníze nám velice pomůžou, bez vás by jsme se na cvičení nedostali.

Ještě jednou za sebe a za syna ze srdíčka děkuji

Jára Křepelka a maminka

---

Jára byl kluk jako každý jiný. Měl kamarády, dívku, koníčky. Jeho život změnil výlet s kamarádem, který v tragický den řídil motorku, na které byl i Jára. Kamarád zemřel, Jára přežil, ale už šest je ve vigilním koma. Maminka by pro Járu potřebovala neurorehabilitaci, aby se její syn naučil přijímat potravu ústy. Ta ale stojí 69 800 Kč. 

Komu jste pomohli?

Život maminky se změnil už měsíc před Járovou nehodou, její tatínek totiž onemocněl agresivní formou rakoviny jícnu. Jára mamince s péčí dědou pomáhal, protože žili sami. 

„Myslela jsem, že je to nejhorší den mého života. Bohužel nebyl,” říká paní Jaroslava. V červenci 2013 jel Jára za kamarády na koupaliště a už se nevrátil. „Stále vidím jeho poslední pohled a slyším jeho poslední ‚čau‘,” vzpomíná.

Poté zazvonila doma až policie, která oznámila, že syn měl těžkou dopravní nehodu, při které utrpěl vážný úraz mozku a byl převezen vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. 

„Ve chvíli, kdy mi policisté oznámili co se stalo, jsem si myslela, že se zblázním. Nemohla jsem dýchat, popadla mě šílená panika, musím být u Járy. Byla jsem bezradná a k smrti vyděšená. Pak už si nic nepamatuji. Přijela sanitka a dostala jsem uklidňující injekci. I další dny vidím jen mlhavě. Jára umíral v nemocnici a já doma. V následující dny mi ochrnuly nohy, nebyla jsem snad ani na tomto světě, pořád mám před sebou jen hustou mlhu. Třetí den mě odvezli za Járou do nemocnice, stále bojoval. A tak jsem začala bojovat i já. Potřeboval mě.”

Jára zůstal ve stavu vigilní koma, což je stav připomínající spánek, kdy oči jsou otevřené a zdá se, že vás pacient vnímá. V tomto stavu může přijímat i potravu, pohybovat končetinami a spát. Nikdo na světě vám ale neřekne, zda dotyčný své okolí opravdu vnímá. 

Jak vypadá den Jaroslavy a jejího syna?

„Každý den je podobný. Ráno přijde charitní sestřička převázat PEG a pomůže s ranní hygienou, potom cvičíme, masírujeme, krmíme a přebalujeme. Jdeme na procházku či trénovat na logopedii. A je večer. Hygiena, noční směna, přepolohovat, přebalit a zase je ráno. Je to velmi těžké, ale žijeme každý den, jako by byl poslední, každý den se usmívám. Každý den si vážím toho, co nám zbylo,”  říká paní Jaroslava. 

Na co konkrétně budou peníze použity?

V současné době je Jára ve stavu minimálního vědomí. Ze všech zavedených hadiček mu zůstal jen PEG, který slouží pro příjem potravy. Maminka vaří sama, a tak se Jára těší i z rozmixovaného řízku nebo rizota. Na neurocvičení, kam by Jára potřeboval s maminkou odjet, nacvičují polykání a chodí na logopedii, kde trénují, aby mohl Jára jíst ústy.

Cena měsíční neurorehabilitace je ale 50 tisíc korun, dalších 19 800 korun jde na ubytování a doprovodné cvičení jako je například logopedie.

Co můžete získat?

Andrea Růžičková (rodným příjmením Kerestešová) se proslavila především rolí Evy v retro seriálu Vyprávěj a v posledních letech také jako lékařka v seriálu Ordinace v růžové zahradě. V poslední době se jí však daří i jako fotografce a má na svém kontě již několik výstav. 

Ve spolupráci s neziskovou organizací Bez mámy fotila sirotky v Tanzaniii. Vytvořila charitativní kalendář Děti dětem 2017 pro Národní sdružení PKU, který znázorňuje děti trpící vzácnou metabolickou poruchou. 

Usměvavá herečka a fotografka je nyní také čerstvou maminkou dvou synů, což je pro ni v této chvíli nejmilejší práce, kterou vykonává na plný úvazek. Jedné z našich maminek se rozhodla také pomoci a stala se patronkou príběhu Járy, pomůžete společně s námi? 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
7 700 Kč  •  26. 5. 2020 14:18
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 5. 2020 13:06
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  19. 5. 2020 10:47
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 5. 2020 15:50
Milý dárce
100 Kč  •  16. 5. 2020 21:02
Velkorysý dárce
200 Kč  •  12. 5. 2020 19:49
DobroDárce
500 Kč  •  12. 5. 2020 11:58
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  11. 5. 2020 18:01
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  6. 5. 2020 22:17
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 5. 2020 17:59
Velkorysý dárce
200 Kč  •  6. 5. 2020 17:27
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  6. 5. 2020 9:03
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 5. 2020 22:42
Laskavý dárce
500 Kč  •  4. 5. 2020 9:14
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 5. 2020 7:35
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 4. 2020 21:16
Štědrý dárce
100 Kč  •  25. 4. 2020 20:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat