Sbírka ukončena:

Nové fáro pro mou dceru, Kristýnku

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
100 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
567 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové fáro pro mou dceru, Kristýnku

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Radka Březíková
Datum přidání
29. 12. 2021

Náš příběh

V roce 2009 se nám narodila krásná holčička Kristýnka Sofie Březíková, zpětně víme, že již od prvního nádechu měla vrozenou svalovou dystrofii, zasaženo je celé svalstvo a nervová soustava.

Jedná se o tzv. nervově-svalové, neurologické onemocnění.

Vše ale máme vynahrazené pohodovou a veselou povahou a zdravým intelektem. Týnka je dobrým člověkem, kamarádskou holčičkou a prima parťákem na cestách po naší republice a okolních zemích.

A jak vypadá náš život? Týnka používá hodně kompenzačních pomůcek např.: invalidní vozík, vertikalizační stojan, dlahy (ortézy) na nohy, stropní zvedací systémy…pravidelně chodíme rehabilitovat, plavat, 2× ročně jezdíme do lázní (Klimkovice).

Péče o dceru je 24 hodinová, je nutné ji celou obléct, připravit a donést jídlo, pití. Obsloužit na WC. Přesuny na vozík, či mimo domov nezvládá. Kamkoliv ji musíme dovézt. Týnka měří 155 cm a váží cca 55 kg (avšak zvedáme tzv. „polomrtvou“ váhu.)

Kristýnka navštěvuje běžnou základní školu, 5. tř., s asistentkou na plný úvazek. Za jakýkoliv finanční dar budeme velmi vděční. Na dceru pobírám příspěvek na péči III. st, a také musím chodit do práce, zkrácený úvazek (ročně potřebujeme na pomůcky průměrně okolo 100 000 Kč). 

A co nás čeká v roce 2022? Díky přirozenému růstu bude nutné pořídit větší automobil, pravidelně dojíždíme do školy a manipulace (nakládka) se stává více a více obtížnější.

Všem ze srdce moc děkujeme, kéž se vám vaše štědrost mnohanásobně vrátí! Bez lidí dobré vůle bychom špatně žili.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou součástí částky pro pořízení nového, většího automobilu (který bude ještě upraven pro převoz vozíčkáře). Již jsme dostaly příspěvek od úřadu práce a několika nadací, cílová částka je však pro samoživitelku astronomická.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  23. 2. 2022 23:06
Hanka
500 Kč  •  21. 2. 2022 11:44
🍀
Kateřina
1 000 Kč  •  29. 12. 2021 19:29
Držím palce, děvčata!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat