Sbírka ukončena:

Studium na Northern Michigan University v Americe

Vybráno 0 Kč 100 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
100 Kč
Průměrná výše daru
100 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Studium na Northern Michigan University v Americe

Vybráno 0 Kč 100 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dominik Vyleta
Datum přidání
24. 6. 2021

Dominikův velký sen je stát se fyzioterapeutem. Sbírka slouží jako finanční podpora, která zaplatí určitou část studia v Northern Michigan University. Pro rok 2021/2022 školné vychází se vším všudy (ubytování, jídlo, učebnice, pojištění, věci) na $32,000 což je cca 677 440 Kč.

Komu pomůžeme?

Mé jméno je Dominik Vyleta, je mi 22 let a pocházím z Prahy. Mým snem bylo odjakživa dělat něco nevšedního a neobyčejného, zkrátka dělat něco po čem naběhne husí kůže i tomu největšímu flegmatikovi. Celý můj život jsem byl spíše problémové dítě a nebylo to se mnou lehké. Přibližně v 13–14 letech jsem začal více poznávat život, když jsem tenkrát na fotbale v jednom malém pražském klubu potkal trenéra, který mi život ukázal trochu z jiné perspektivy, řekněme, že mi dělal „mentora pro život“. Od této životní fáze, už pro mě nebyl život jen samé problémy a strasti, ale byl pro mě něčím, co mělo význam i v tom nejmenším detailu. Byl jsem tenkrát extrémně cílevědomý a pro své sny bych skočil i do ohně. V 14–15 letech jsem se dostal na jeden z nejlepších gymplů v Praze (Akademické Gymnázium Štěpánská) a aby toho nebylo málo dostal jsem se i do tenkrát nejlepšího českého klubu v mém ročníku SK Slavia Praha, na reprezentaci jsem to tehdy bohužel nedotáhl. Jak je ale v životě zvykem, ne vždycky je všechno růžové. Po úspěšně složené maturitní zkoušce jsem zažil težké vyhoření a nevěděl jsem co se mnou budu nebo čemu se budu věnovat do té doby, než jsem potkal jednoho zajímavého člověka co se věnuje fyzioterapii. Neskutečně mě ohromil svou činností, ale co mi nejvíce utkvělo v srdci byl jeho charakter a přístup k životu. Od té doby jsem si řekl, že chci být fyzioterapeutem a že jím skutečně budu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané prostředky budou použity na zaplacení školného na universitě v Americe. Název školy je Northern Michigan University, která se nachází na ostrově „upper peninsula“ jež se rozléhá v severozápadnější části státu Michigan. Datum promoce se odhaduje na rok 2024.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
100 Kč  •  14. 7. 2021 21:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat