Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Dagmar v jejím boji s rakovinou

Vybráno 0 Kč 25 774 Kč
od 24 dárců
 -
24 dárců
Celkem se zapojilo
1 074 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
81 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Dagmar v jejím boji s rakovinou

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Květa (kamarádka)
Datum přidání
1. 2. 2021
Poslední aktualita

5. 5. 2021 10:39

Děkujeme, že pomáháte

Vážení čtenáři, vážení dárci.

Děkuji všem, že jste si udělali čas na přečtení příběhu Dagmar a že jste přispěli na pomoc v jejím boji proti rakovině, který ještě pokračuje.

P.S. neoddalujte preventivní onkologické prohlídky, které Vám můžou zachránit život!

Květa

               

Zobrazit celou aktualitu

Rakovina je strašné slovo. Je to strašák, kterého se každý bojí. Nedá se popsat, vysvětlit, obejít.  Dokáže sebrat vše, co je Vám blízké, někdy i to nejdražší a nejcennější. Dokáže srazit na kolena a stáhne Vás na úplné dno. Hlavní je chuť do života, i když bolest je ničivá a boj krutý a nelítostný.

Dagmar statečně bojuje. Pomozme jí financováním další nezbytné léčby a problémů s ní spojené.

O Dagmar

V polovině roku 2020 byla Dagmar diagnostikována rakovina prsu, zhoubný nádor. Prodělala dlouhé měsíce chemoterapie, kdy se seznamovala se zcela jiným životem, o kterém dosud neměla nejmenší tušení.

Bolest a průběh chemoterapie ji poznamenal na těle i na duši. Přesto je její statečnost a vytrvalost ohromná. V lednu letošního roku přišla i o své vnady ženského těla. Ještě ale není zdaleka vyhráno, boj pokračuje …

Dagmar: deníček testimonial  „ … jak jde život … “

Ahojky…od úterý chodím na chemo každý týden! Uff… na výsledky se doktoři tedy nadšeně netvářili…na ultrazvuku mi doktor plácal po zádech a naznačoval, že ta chemo pravděpodobně nezabere…tak nevím…je to jedno…táta mi zabírá víc času.. blbne víc a víc, schudl na 55kg..tak zatím pa…únava.                                               

Ahoj zlato moje…tak jsem se dokopala trochu něco napsat.. jsem úplně nemožná.. únava veliká… u mě se důsledky chemo už značně prokazuji, takže žádná sláva.. denně objevím nějaký problém jako např.. krevní sraženiny v nose, různé druhy mykóz na prstech, brnění nohou a necitlivost pro chůzi, různé vředy od kolen dolu, vykloubené palce na rukou a křeče…když se poraním vůbec se to nehojí…fakt si člověk sáhne až na dno…taky jsem měla hlavu velkou jak Shrek, teď mi trochu splaskla… natrhlé koutky, že nemůžeš otevřít hubu…jen abys věděla , jak je chemo agresivní…

Zlato už jsem doma.. zde malá ukázka Frankensteina…končí to v zadní části ramene.. mám drén kde mi vytéká do pytlíku tekutina.. pytel tahám po zemi.. a musím denně zapisovat, kolik nateklo.. pak injekce proti trombóze, léky na bolest a náhrada do podprsenky, která ti vylézá při chůzi až pod bradu….

Ahojky zlato…jela jsem vlakem.. málo lidí.. dobrý.. ale v Brně na nádraží hrozná špína.. feťáci, bezdomovci.. děs…histologie ještě není hotová, páč po novém roce se jim to navalilo, hadičku mi sundali a velmi se mi ulevilo.. ale píchnul mi do prsu jehlu a ještě mi vytahovali tekutinu stříkačkou…brala jsem to s ledovým přístupem ale hodně nepříjemné.. Za týden tam musím opět!! Cesta zpět vlakem, pak rychle se psem ven a byla jsem tak utahaná, že jsem brzy zalehla a nestačila napsat.

                                                                                                                           
                                        … pokračování příště …

Na co konkrétně budou vybrané prostředky využity?

Láska a přátelství je nadevše. Peníze jsou však také potřeba. Dagmařiny finanční dispozice se rapidně snížily. Žije v jedné domácnosti, kde pečuje o svého nemocného tatínka a pitbulla Chanel. Peníze využije na další léčbu a překážky s ní spojené. Dagmar musí dojíždět dlouhodobě denně 130 km (tam a zpět) na další nezbytné terapie, cesta vlakem je pro ni velice namáhavá, proto zvažuje možnost pronajmutí automobilu (pokud by vybraná částka byla vyšší, zvažuje i koupi). Dále bude potřeba platit léky, chirurgické zákroky, plastiky, rehabilitace (včetně terapií) a další pomůcky (paruka,..). Díky vybraným financím by také, po dobu hospitalizace v nemocnicích, mohla zajistit kvalitní hlídání a služby pro tatínka a pro Chanel.

Prosím, věnujte čas prevenci nádorových onemocnění 

Lidé se kvůli epidemii coronaviru stále bojí chodit na běžné kontroly i specializovaná vyšetření.

Při zanedbání prevence můžou hrozit fatální následky. Stačí šest měsíců, aby se malý nádor řešitelný třeba jemným chirurgickým zákrokem dostal do stadia, když se operovat nedá. Je nutné, aby se lidé nebáli a věnovali čas prevenci.

Nádor prsu je nejčastějším závažným nádorovým onemocněním u žen a jeho výskyt stále stoupá. Přitom většina žen, u nichž je nádor odhalen včas, má díky současným léčebným postupům šanci na úplné vyléčení.

Preventivní mamografické vyšetření, které je hrazené ze zdravotního pojištění, je možné absolvovat od 45 let, a to každé dva roky.

Preventivní vyšetření platí i pro muže. Muži zdaleka více podceňují zdraví své prostaty. Obraťte se na svého praktického lékaře… (pánové, ničeho se nebojte, preventivní vyšetření nebolí).

V případě, že Vás životní osud Dagmar zaujmul a rozhodli jste se objednat na preventivní vyšetření, jsme rádi. Jestliže jste se přidali k dárcům, děkujeme Vám.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 5. 2021 10:39

Děkujeme, že pomáháte

Vážení čtenáři, vážení dárci.

Děkuji všem, že jste si udělali čas na přečtení příběhu Dagmar a že jste přispěli na pomoc v jejím boji proti rakovině, který ještě pokračuje.

P.S. neoddalujte preventivní onkologické prohlídky, které Vám můžou zachránit život!

Květa

               

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  2. 4. 2021 18:36
DobroDárce
100 Kč  •  17. 3. 2021 18:20
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 3. 2021 6:54
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 3. 2021 13:01
Eva C.
100 Kč  •  6. 3. 2021 11:01
Přeji Vám hodně síly a štěstí a radosti ze všeho dobrého kolem Vás. Držte se!
Velkorysý dárce
500 Kč  •  6. 3. 2021 7:32
Samsara
500 Kč  •  5. 3. 2021 8:07
Velke obejmuti tobe Dasi,tve Chanel a tvemu tatnkovi posilame
Velkorysý dárce
500 Kč  •  26. 2. 2021 10:15
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 2. 2021 21:44
Monika
100 Kč  •  15. 2. 2021 15:46
Posílám hodně síly!
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 2. 2021 9:28
DobroDárce
100 Kč  •  9. 2. 2021 8:54
Laskavý dárce
100 Kč  •  5. 2. 2021 22:20
Kateřina
100 Kč  •  5. 2. 2021 2:08
Štědrý dárce
70 Kč  •  4. 2. 2021 22:00
DobroDárce
100 Kč  •  4. 2. 2021 19:54
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 2. 2021 17:49
Velkorysý dárce
100 Kč  •  4. 2. 2021 17:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat