Naše Adlétka přišla na svět císařským řezem přesně na čas ve 40. týdnu. Bohužel nám po porodu bylo sděleno, že u ní došlo k masivnímu krvácení do komor. V krajské nemocnici ještě doplnili, že se krev vylila i do mozkových laloků. Následkem krvácení se u Adlétky projevil hydrocephalus, který se podařilo korigovat pouze ommaya rezervoirem a nebyla potřebná následná operace na zavedení shuntu (laicky řečeno-trubička z hlavy do žaludku). Z nemocnice jsme domů odcházely po dvou měsících.
V téměř třech letech naší dceři určili následující diagnózy: dětská mozková obrna, hypotonie, epilepsie a centrální zraková vada. Od propuštění pravidelně rehabilitujeme. Začaly jsme s Vojtou, kterého jsme po roce a půl nahradily Bobath konceptem a intenzivními neurorehabilitacemi. Pravidelně dojíždíme do lázní, na hipoterapie, muzikoterapie.
