Sbírka ukončena:

Pomozme Martínkovi s ADHD, aby se mohl dále zlepšovat

Vybráno 0 Kč 4 336 Kč
40 000 Kč
 -
16 dárců
Celkem se zapojilo
271 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Martínkovi s ADHD, aby se mohl dále zlepšovat

Vybráno 0 Kč 4 336 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Denisa Hurová
Datum přidání
26. 11. 2021

Martínek brzy oslaví své šesté narozeniny. Spolu se svými rodiči bojuje s ADHD, dyslalií, poruchou osobnosti, hyperkinetickou poruchou chování a oproti svým vrstevníkům je méně vyzrálý. 

U dětí s ADHD má výborné výsledky audiovizuální stimulace, přístroj AVS by mohl být Martínkovi skvělým pomocníkem. 

Komu pomůžeme?

Martínek je chlapeček jako kterýkoli jiný ovšem se přeci jen rozdíly (které třeba na první pohled z fotky nepoznáte) od ostatních děti liší. Od malička trpí nespavostí, náladovostí, tendencemi k negativismu, hyperaktivitou a dalšími příznaky, které k těmto poruchám patří. 

Hyperkinetické poruchy a poruchy chování u dětí a dospělých, spadají pod specifické poruchy chování. Charakterizované jsou opakovaným a přetrvávajícím, agresivním a afektovaným, vzdorovitým a asociálním chováním. Chování může mít výrazně etopedický charakter. 

Jedinci s hyperkinetickou poruchou výrazně vybočují z norem v oblasti sociálního chování a norem společenských. Nejde o běžné zlobení nebo rebelii podobnou sabotování adolescenta.  

Mnoho lidí o těchto poruchách neví, nemají s nimi zkušenost, a proto jsem kolikrát terčem posměchu, nadávek a spousty jiného. 

Od 4 let se snažíme příznaky mírnit medikací. Martínek potřebuje zvýšenou péči a dohled nejen při samoobslužných činnostech.  Navštěvuje speciální třídu v MŠ kde má přiděleného asistenta. 

Léčebné procedury nestojí zrovna malé částky, ovšem je tu možnost zakoupení přístroje AVS, který by nám mohl být skvělým pomocníkem a mohl by nám pomoci. U dětí s ADHD, poruchou pozornosti může mít audiovizuální stimulace výborné výsledky.

A věříme, že tomu tak bude.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou využity na zakoupení přístroje AVS Laxman díky kterému se třeba budeme těšit z posunů či zlepšení zdravotního stavu Martínka. 

Pokud by se vybrala nižší částka, byla by využita k pobytu v lázních, kde by Martínek podstoupil léčebnou proceduru pomocí AVS přístroje.

Pokud by se vybrala vyšší částka, jistě bychom mimo zakoupení přístroje využili možnost léčebné procedury v lázních a rádi bychom se svěřili do rukou lékařů a léčitelů. Dále by byly hrazeny cesty k lékařům a vybrané peníze by posloužily na nákup veškerých potřebných věcí pro Martínka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  23. 1. 2022 22:05
Hanka
500 Kč  •  18. 1. 2022 11:38
🍀
Michaela a Pepíček
300 Kč  •  17. 1. 2022 15:46
Přeje Martínkovi, aby mu pořízený přístroj, co nejvíc pomohl bojovat s ADHD
Laskavý dárce
100 Kč  •  28. 12. 2021 14:22
Velkorysý dárce
10 Kč  •  12. 12. 2021 0:57
Velkorysý dárce
25 Kč  •  11. 12. 2021 22:30
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  11. 12. 2021 11:17
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  11. 12. 2021 11:04
Laskavý dárce
100 Kč  •  11. 12. 2021 7:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat