Sbírka ukončena:

Elektrický zvedák do vany pro Filípka

Vybráno 0 Kč 32 850 Kč
147 000 Kč
 -
17 dárců
Celkem se zapojilo
1 932 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrický zvedák do vany pro Filípka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miloš Sejkora
Datum přidání
8. 11. 2022
Poslední aktualita

13. 1. 2023 13:19

Moc děkujeme

Částka,která byla potřeba na zvedák se bohužel nevybrala ,tak po domluvě s paní z Donia můžeme penízky použít na rehabilitace, které jsou pro Filípka také moc důležité, ještě jednou moc děkujeme 🍀

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Pomozte Filípkovi a jeho rodině vybrat nezbytnou částku na elektronický zvedák pro přemístění z postele do vany. Fíďa momentálně váží 48 kg a měří 165 cm a s jeho handicapem není schopný v přemístění z postel na vozík a z vozí do vany mamince téměř jakkoliv pomoci. Tudíž je pro ni jakožto pro matku samoživitelku téměř nemožné ho bez pomoci další osoby vykoupat. Velké problémy jim začínají dělat už i přemisťování z postele na vozík či ho nakládání t do auta. Fíďovi je nyní 16 let a postupně začíná být těžší a větší naopak mamince síly ubývají. 

Komu pomůžeme?

Filip se narodil 18. listopadu roku 2005 jako zdravé dítě. Po půl roce od jeho narození, jsem začala zjišťovat, že něco není v pořádku. Do jeho prvního roku nikdo z lékařů nic neřešil, každý mi řekl, že je líný a že vše dožene. V 10 měsících se sotva otočil na bříško, neuměl se posadit, ani se v sedu sám neudržel a měl křečovitě sevřené ručičky v pěst. Úplnou náhodou jsem se díky článku v časopise dozvěděla o dětské mozkové obrně, o tom, co tato nemoc obnáší a poznala v tom příznaky svého syna. Došla jsem tedy znovu za naší dětskou lékařkou, tentokrát přesvědčená, že se nenechám odbýt, a řekla jí, co si myslím, že Filípkovi je. Poté nám začalo nespočet vyšetření, při kterých mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu (DMO), spasticitu (ztuhlost) a později také epilepsii.

Fíďovi je dnes 16 let, je to společenský, veselý a inteligentní kluk s velkou chutí do života a touhou prát se s nepřízní osudu. Rehabilituje na koni, na kole, chodí plavat, každý rok jezdí do lázní, a čtyřikrát do roka má 3–4 týdenní rehabilitace Therasuit, které mu vždy moc pomohou. Therasuit je účinná rehabilitace pro děti s DMO, jejíž rehabilitace vychází na 7 500 Kč za týden (5 dní), na kterou bohužel pojišťovna finančně nepřispívá. Filípek vzhledem ke svému handicapu také špatně mluví (je mu hůře rozumět) ale má pevné nervy a vždy vám vše vysvětlí ke své potřebě. Miluje auta, koně, psy a jako správný kluk je pro každou špatnost.

V prosinci, roku 2013 prodělal Filípek ortopedickou operaci, při které mu na každé noze nařízli na čtyřech místech šlachy. Po této operaci se nemohl pohybovat z postele a měl 6 týdnů zasádrované obě nohy, mezi kterými měl dlahu, která bránila pohybu. Prvních pár týdnu po operaci se v noci budil v bolestech s žalostným pláčem. I přesto že má díky své nemoci zvýšený práh bolesti, bylo to pro něj ale i pro nás, velice náročné a bolestivé období. Po tom, co se mu doktoři rozhodli sádry sundat, bylo velice těžké začít s rehabilitací. Jelikož si po operaci vytrpěl hodně bolesti, bál se posadit, otočit na bok či na břicho, a při rehabilitacích přestal spolupracovat. Trvalo několik měsíců, než se jeho psychika zlepšila a než začal opět spolupracovat a rehabilitovat jako předtím.

V květnu roku 2019 prodělal Filípek další nezbytnou ortopedickou operaci, jelikož mu hrozilo vykloubení levého kyčelního kloubu. Tentokrát se operace týkala pouze levé nohy. Na které mu zastřešovali kyčel štěpem z pánve, zkracovali a otáčeli stehenní kost do správné polohy, operovali zkrácený vaz v koleni a uvolňovali šlachu v tříslech. Po tomto rozsáhlém zákroku měl nohu zasádrovanou až do pasu a byl opět na 8 týdnů odkázaný ležet pouze na lůžku. Týden po sundání sádry následoval 5. týdenní pobyt v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé, Luže – Košumberk. . I tentokrát to pro něj bylo po fyzické i psychické stránce velice náročné období.

V noze má dráty a kovovou destičku se sedmi šrouby. Dráty mu měli operativně vyndat na podzim v roce 2019, vzhledem dlouhým čekacím lhůtám a následně covidu na termín operace Fíďa stále čeká. Zatím trpělivě dochází 2× týdně na rehabilitace a když to situace dovoluje plave v bazénu s asistentem a navštěvuje taneční pro handicapované.

Dětská mozková obrna – DMO

Dětská Mozková Obrna je zastřešující pojem pro označení skupiny chronických onemocnění charakterizovaných poruchou centrální kontroly hybnosti, která se objevuje v několika prvních letech života a která se zpravidla v dalším průběhu nezhoršuje. Označení dětská vyjadřuje období, kdy nemoc vzniká, pojem mozková vyjadřuje skutečnost, že příčina poruchy je v mozku, pojem obrna vyjadřuje, že jde o nemoc způsobující poruchu hybnosti těla. Pod pojem DMO nepatří poruchy hybnosti způsobené onemocněním svalů ani periferních nervů. Příčinou špatné kontroly hybnosti a vadného držení trupu a končetin je u DMO porucha vývoje nebo poškození motorických (hybných) oblastí mozku.

Spastická kvadruparéza

Spastická kvadruparéza je ze všech spastických forem DMO tou nejtěžší. Předpona -kvadru nám napovídá, že se jedná o postižení všech čtyř končetin. Pojem paréza popisuje oslabení svalstva. Spazmus, křeč, odkazuje k nedynamickému zapojení svalových skupin. Pacienti se spastickou kvadruparézou jsou prakticky neustále odkázáni na pomoc druhé osoby a pohybují se pomocí vozíku. Téměř vždy je zasažena také řeč, jíž pacient buď vůbec není schopen, anebo je značně ztížena spasmem mluvidel.  Přestože je spastická kvadruparéza nejtěžší formou DMO, hraje v její léčbě význačnou roli rehabilitace. Včasné zahájení terapie dokáže zabránit rozvoji svalových kontraktur, které by postupem času vyžadovaly chirurgický zásah. Pro častý výskyt epilepsie je součástí léčby a jejích přidružených onemocnění také medikace antiepileptiky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

ELEKTRICKÝ ZVEDÁK DO VANY FOLDO

Rehabilitační zvedáky umožňují zvednout a přemísťovat postiženou osobu pohodlným a bezpečným způsobem. Speciální systém usnadňuje zvedání a spouštění.

Pozoruhodný je lázeňský zvedák, který značně zjednodušuje každodenní péči a hygienu. Univerzální a velmi snadno použitelné, bez stavebních změn vyžadovaných doma.

Takové zařízení zvyšuje pohodlí života a pozitivně ovlivňuje jeho kvalitu.

VLASTNOSTI:

 • dva-v-jednom standardní zvedák a přesun do vany,
 • zvedání lidí z úrovně podlahy,
 • boční rotace ramene pro použití ve vaně,
 • jednoduchá montáž a transport bez použití nářadí,
 • díky nízkým skluzem je možné vložit i pod postel,
 • pohodlné ovládání zvedáku,
 • základna s nastavitelnými a blokovacími válci,
 • bezpečné při koupání díky stabilní podpoře na okraji vany přes příčnou podpěru a teleskopický výložník,
 • mechanické nouzové spuštění, bezpečnostní tlačítko pracuje iv případě výpadku proudu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 1. 2023 13:19

Moc děkujeme

Částka,která byla potřeba na zvedák se bohužel nevybrala ,tak po domluvě s paní z Donia můžeme penízky použít na rehabilitace, které jsou pro Filípka také moc důležité, ještě jednou moc děkujeme 🍀

5. 1. 2023 16:41

Moc děkujeme

Dobrý den ,naše sbírka pomalu končí ,rád bych poděkoval všem ,kteří nám pomohli , ještě jednou moc děkujeme Vám všem ❤️🍀

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  3. 1. 2023 13:44
🍀
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  28. 12. 2022 21:43
Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  25. 12. 2022 19:49
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 12. 2022 11:26
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 12. 2022 14:34
Štědrý dárce
150 Kč  •  9. 12. 2022 15:53
DobroDárce
300 Kč  •  8. 12. 2022 21:46
Laskavý dárce
150 Kč  •  2. 12. 2022 9:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  1. 12. 2022 21:33
Dummy Bear
850 Kč  •  18. 11. 2022 20:08
Držte se :-)
Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  18. 11. 2022 9:20
Štědrý dárce
3 500 Kč  •  13. 11. 2022 18:34
Veronika M.
1 000 Kč  •  9. 11. 2022 18:06
🍀Pro Filípka🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 11. 2022 17:24
Milý dárce
500 Kč  •  8. 11. 2022 21:29
Kweku
20 000 Kč  •  8. 11. 2022 20:57
Ať se brzy podaří 👍
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  8. 11. 2022 19:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat