Už jako malá holka jsem zvířata milovala a mým velkým přáním bylo mít velkou farmu a starat se o ně v každém ohledu, i v tom nemocném, jako veterinářka. Přesto, že mě cesta života zavedla o kousek vedle a já se stala zdravotní sestrou, má láska ke zvířatům nepolevila a po těžkém úrazu, který mi již nedovoluje plnohodnotně se o nemocné lidi starat, jsem se dostala zpět na to pomyslné rozcestí a spojila své sny z dětství, zdravotní omezení, cenné informace i zkušenosti z nemocnic a jiných zařízení, do jednoho velkého pojmu „ZOOTERAPIE“.
Zooterpie je terapie nebo-li léčba za pomocí zvířat. U nás má mnoho podoblastí, které jsou známy, jako hipoterapie (léčba za přítomností koní) či canisterpie (za přítomností psů). Málo kdo však ví, že i zvířata, jako jsou koza, králík, oslík či alpaka můžou velice lidem pomoct (této terapii říkáme „farmingterpie“). A právě této podoblasti, bych se chtěla věnovat a s vaší pomocí a mou dobrovolnou účastí pokusit se zlepšit nejen zdraví, psychickou a fyzickou dovednost či kondici tam, kde je potřeba snad nejvíce.
