Sbírka ukončena:

Zooterapie všude, kde je potřeba

Vybráno 0 Kč 2 810 Kč
85 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
401 Kč
Průměrná výše daru
1 010 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zooterapie všude, kde je potřeba

Vybráno 0 Kč 2 810 Kč
85 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Bohušíková
Datum přidání
14. 9. 2021
Poslední aktualita

19. 11. 2021 9:15

Obrovské díky

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem dárcům, nejen za jejich podporu ale i peněžité příspěvky. Přesto, že se podařilo vybrat jen nepatrnou část potřebné, cílové částky na nákup vozíku pro naše zvířátka, jsme vděční a rádi, že jsme zase o krůček blíže k pomoci tam…kde je potřeba…Děkujeme.

Zobrazit celou aktualitu

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den, jmenuji se Martina Bohušíková a jsem majitelkou nejen těchto, na fotografiích uveřejněných, úžasných zvířat ale i spousty dalších, které chováme na MINIFARMIČCE POD ZVONIČKOU v Oznici.

Komu pomůžeme?

Už jako malá holka jsem zvířata milovala a mým velkým přáním bylo mít velkou farmu a starat se o ně v každém ohledu, i v tom nemocném, jako veterinářka. Přesto, že mě cesta života zavedla o kousek vedle a já se stala zdravotní sestrou, má láska ke zvířatům nepolevila a po těžkém úrazu, který mi již nedovoluje plnohodnotně se o nemocné lidi starat, jsem se dostala zpět na to pomyslné rozcestí a spojila své sny z dětství, zdravotní omezení, cenné informace i zkušenosti z nemocnic a jiných zařízení, do jednoho velkého pojmu „ZOOTERAPIE“.

Zooterpie je terapie nebo-li léčba za pomocí zvířat. U nás má mnoho podoblastí, které jsou známy, jako hipoterapie (léčba za přítomností koní) či canisterpie (za přítomností psů). Málo kdo však ví, že i zvířata, jako jsou koza, králík, oslík či alpaka můžou velice lidem pomoct (této terapii říkáme „farmingterpie“). A právě této podoblasti, bych se chtěla věnovat a s vaší pomocí a mou dobrovolnou účastí pokusit se zlepšit nejen zdraví, psychickou a fyzickou dovednost či kondici tam, kde je potřeba snad nejvíce.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané penízky budou použity na nákup " jednonápravového nebrzděného přívěsu" od firmy Vezeko, díky kterému můžeme naše zvířata dopravit tam, kde je potřeba. Do zařízeních, jako jsou Domovy pro seniory, do Denních stacionářů, Dětských domovů ale i přímo ke klientům s různými postiženími či vadami. Zájem o tuto dobrovolnou  službu je obrovský, bohužel bez přívěsu nemáme jak zvířata bezpečně dopravit a jsme omezení pomáhat pouze z místa naší minifarmičky, která nemá vhodný přístup např. pro ležící klienty.

V případě, že se vybere menší částka, než je uvedená, bude tato částka použita na zaplacení „zápůjček“ tohoto vozíku. 

V případě, že by se vybrala částka vyšší, budou ze zbývajících penízků od štědrých dárců zakoupeny pomůcky pro naše pomáhající zvířata (ochranné botičky na kopýtka, pytlíky na exkrementy, doplňkové rehabilitační pomůcky k lepšímu kontaktu mezi zvířetem a člověkem).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

19. 11. 2021 9:15

Obrovské díky

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem dárcům, nejen za jejich podporu ale i peněžité příspěvky. Přesto, že se podařilo vybrat jen nepatrnou část potřebné, cílové částky na nákup vozíku pro naše zvířátka, jsme vděční a rádi, že jsme zase o krůček blíže k pomoci tam…kde je potřeba…Děkujeme.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 010 Kč  •  26. 11. 2021 15:50
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 11. 2021 14:13
Štědrý dárce
500 Kč  •  7. 11. 2021 19:21
Štědrý dárce
500 Kč  •  2. 11. 2021 3:30
Zuzana V.
300 Kč  •  6. 10. 2021 16:37
Držím palce a přeji hodně štěstí!
Laskavý dárce
100 Kč  •  23. 9. 2021 21:43
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 9. 2021 20:01
Úžasná žena se srdcem na správném místě!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat