Znovu se postavit na nohy, šířit osvětu a pomáhat lidem s podobnými problémy

Milník 1/2

Za tuto částku mohu jet do NEO Centra na dva týdny – čas na zastavení se, odlehčení tělu, hlavě a získání motivace ke změně.

Vybráno 0 Kč 7 800 Kč
118 000 Kč
7 dnů
do ukončení

Milník 2/2

Cílová čáskta, která pokryje měsíční pobyt a pomůže mi znovu se postavit na nohy.

Vybráno 0 Kč 7 800 Kč
189 500 Kč
7 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Linda Novotná
Datum přidání
22. 4. 2024

Představení sbírky

Ahoj, jsem Linda, je mi 35 let a prošla jsem si peklem. Můj příběh je velmi silný, po traumatech v dětství a dospívání jsem v dospělosti zažila několik hospitalizací na psychiatrii, od puberty se potácím v nejrůznějších diagnózách, prošla jsem rukama nespočtem psychologů, psychiatrů, poradců a nikdo nevěděl, co se mnou.

                               

Přes 10 let jsem žila se špatně stanovenou diagnózou, až mi vloni v září při další hospitalizaci na psychiatrii diagnostikovali ADHD a poruchu autistického spektra. Byl to pro mě velký AHA moment, když jsem zjistila, že jsem měla několik let špatně nastavenou medikaci.

Cítím, že na sobě potřebuji dále pracovat a mám obrovskou motivaci. Neustále se potýkám s psychosomatickými bolestmi (chronické akutní bolesti zad, břicha, nechutenství, podvýživa) a narušeným duševním zdravím, což jsou spojené nádoby. Po tom všem jsem momentálně v invalidním důchodu. A jsem přesvědčena, že intenzivní terapie a pobyt na klinice by mi pomohl.

Mým aktuálně největším snem je dostat se na Kliniku duševního zdraví NEO Centrum, kde nesmírně pomohli několika mým známým nejen psychicky, ale také z fyziologického hlediska s řešením psychosomatických zdravotních problémů. Bohužel jelikož jde o soukromou kliniku a měsíční program, který stojí 189 500 Kč, není v mých finančních možnostech, rozhodla jsem se zkusit oslovit veřejnou sbírku. Vím, že je to hodně peněz, někomu to může připadat sobecké, ale já bych se tomuto tématu ráda věnovala dál a pomáhala ostatním, kteří zažili podobné hrůzy jako já.

Chtěla bych se znovu postavit na nohy, začít s čistým štítem, zdravá a věnovat se osvětě a pomoci lidem, kteří jsou na tom podobně. Lidí s ADHD a autismem diagnostikovanými až v dospělosti neustále přibývá a ve společnosti jsou tyto diagnózy stále stigma. Mnoho závislých vůbec netuší, že zkrátka své hypercitlivé mozky „samomedikují“ návykovými látkami, ať už je to alkohol, léky, drogy… Protože to jediné jim přináší úlevu od toho šílenství, které se děje uvnitř.

             

Chtěla bych o tom všem napsat knížku nebo blog, ve spolupráci s odborníky. Mám kontakty ve filmovém oboru a ráda bych, aby mohl vzniknout také dokument s výpověďmi a komentáři z řad renomovaných odborníků, který by osvětě pomohl.

Chtěla bych zase začít jezdit na koni a udělat si kurz na hipoterapii, abych mohla prostřednictvím těchto čtyřnohých „léčitelů“ pomáhat ostatním. Teď se o koně kvůli bolestem bohužel ani nezvládnu postarat.

Také bych chtěla založit podpůrnou skupinu pro lidi jako jsem já, pravidelně se scházet, využívat přírody, hipoterapie, jógy, mindfulness, sdílet své problémy napříč skupinou a dobrovolně se celému tématu věnovat.

Chci tu být pro svou milovanou neteř, kterou jsem spoluvychovávala a z léčeben ji se slzami v očích posílala dopisy. Být tu pro ní proto, aby se s tím, co jsem prožívala já, nikdy nemusela setkat. Být tu pro mladou generaci, která to nebude mít jednoduché a bude pomoc potřebovat.

                               

                             

Linda Novotná (@moonly_linn) • Fotky a videa na Instagramu

Mou velkou inspirací a člověkem, se kterým bych chtěla navázat spolupráci, je Lea Surovcová – redaktorka České televize, která se podobným tématům věnuje:

▶ Dokument Ley Surovcové Těžko v duši upozorňuje na psychické potíže dětí a mládeže — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

                            

Komu pomůžeme?

Přes 15 let se utápím v nejrůznějších diagnózách – úzkostech, depresích, závislostech, poruchách příjmu potravy, panických atakách, poruchách osobnosti. Mám za sebou 6 hospitalizací ve státních psychiatrických zařízeních a nedokáži spočítat na prstech, kolikrát mi změnili medikaci a kolikrát jsem se dostala do stavů, že jsem přemýšlela o sebevraždě. Připadala jsem si napůl jako kus hadru a napůl jako pokusný králík. 

Vím, že pobyt na klinice mi pomůže znovu se postavit na nohy a jít dál.

                 

NEO Centrum provozuje pobytovou kliniku v Praze, která nabízí unikátní prostředí pro léčbu závislostí a péči o duševní zdraví. Rezidenční pobytová klinika navozuje pocit domova, pohodlí, bezpečí a zároveň poskytuje služby v nadstandartní kvalitě.

Kvalitní tým odborníků rozšířil svou specializaci od adiktologie směrem k péči o duševní zdraví v celé jeho šíři a neohraničenosti. Je připraven pomoci každému.

                         

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Léčebný program Začněte znovu

Pokud se mi nepodaří vybrat cílová částka, zvolím program kratší, klinika je otevřena domluvě. Pokud se mi podaří vybrat více, program bude delší a tím pádem ještě efektivnější, za což bych samozřejmě byla nesmírně vděčná.                 

Pobyt mi byl doporučen lékařem. 

      

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
1 000 Kč  •  31. 5. 2024 17:58
Už bude dobře
Štědrý dárce
300 Kč  •  4. 5. 2024 17:24
Milý dárce
600 Kč  •  1. 5. 2024 21:40
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 4. 2024 19:07
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  28. 4. 2024 13:13
DobroDárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2024 12:35
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  23. 4. 2024 8:46
Velkorysý dárce
100 Kč  •  22. 4. 2024 22:38
Milý dárce
600 Kč  •  22. 4. 2024 21:28
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  22. 4. 2024 20:10
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  22. 4. 2024 19:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
1 000 Kč  •  31. 5. 2024 17:58
Už bude dobře
Štědrý dárce
300 Kč  •  4. 5. 2024 17:24
Milý dárce
600 Kč  •  1. 5. 2024 21:40
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 4. 2024 19:07
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  28. 4. 2024 13:13
DobroDárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2024 12:35
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  23. 4. 2024 8:46
Velkorysý dárce
100 Kč  •  22. 4. 2024 22:38

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat