Sbírka ukončena:

Pořízení sanitního vozu a zdravotnického vybavení pro děti

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pořízení sanitního vozu a zdravotnického vybavení pro děti

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdravotnická První Pomoc z.s.
Datum přidání
7. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme spolek zdravotníků, v oboru působíme od roku 2017, za tu dobu jsme nasbírali mnoho zkušeností v praxi a rukama nám prošli desetitisíce převážně dětských pacientů. V roce 2019 jsme založili naši společnost a od té doby náš tým poskytuje profesionální služby v oblasti školení první pomoci, zdravotníků zotavovacích akcí, zdravotních asistencí.

Komu pomůžeme?

Pořízení sanitního vozu pomůže dětským pacientům na dětských táborech nebo školách v přírodě dostat se bezpečně a hlavně pohodlně v co nejkratší době do nemocnice k lékařskému ošetření. Vůz bude využíván k převozu dětí hlavně na chirurgii a jiná oddělení nemocnic po celé republice, z místa konání zotavovací akce do nejbližšího lékařského zařízení. Zkrátí se tím doba mezi úrazem a lékařským ošetřením, neboť zotavovací akce většinou probíhají na hůře dostupných místech, kde dojezdové časy ZZS jsou delší a ne vždy je nutné volat ZZS, protože na akci je přítomný náš školený zdravotník s praxí, který poskytne profesionální přednemocniční ošetření a doprovodí pacienta k lékaři a zpět na tábor nebo ŠVP, nejedná se o život ohrožující stav. Každá minuta bolesti navíc je pro každého z nás velmi nepříjemná, rádi by jsme tuto dobu zkrátili na co nejkratší především u našich převážně dětských pacientů. Proto pořízení sanytního vozu pomůže především jim a uleví se i rodičům v už tak nepříjemné situaci že je jejich ratolest zraněná nebo nemocná daleko od domova.

Pokud nebude vozidlo využito na zotavovací akci, bude využíváno pro převoz starších občanů kteří nemají nárok na převoz hrazený ze zdravotního pojištění na vyšetření k lékaři v rámci zdravotních a sociálích služeb které poskytujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Z vybraných peněz by jsme rádi pořídili sanitní vůz s vybavením, profesionální zdravotnické vybavení a zdravotnický materiál který bude využit například při kurzech a školeních první pomoci pro děti. Rozšíříme tím materiální zabezpečení našeho spolku a budeme schopni pokytnout dětem více možností vyzkoušet své nabyté znalosti v praxi.

V případě že se podaří vybrat částka vyšší, celé částka přesahující cílovou bude využita na nákup zdravotnického vybavení, jako jsou například cvičné trenažéry pro nácvik KPR, zdravotnické batohy, atd..

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat