Ahoj, jmenuji se Pearl of England a doma mi říkají Perlo. Minulý rok pro mě byl velmi náročný a letos se bohužel moc nezměnilo. V červnu minulý rok se mi narodila holčička Blueberry a jelikož byla velmi hladová a já vzorná máma, tak jsem jí nechávala všechno své jídlo a tím jsem si bohužel přivodila silnou koliku. Od pana doktora jsem dostávala kapačky a koliku jsem rozchodila. Hodně jsem zhubla a ztratila imunitu, takže se malá Blueberry musela o měsíc dřív odstavit. Začala jsem zase hodně jíst a snažila jsem se dát dohromady. To se mi povedlo a panička se mnou zase začala pracovat. Zanedlouho se mi ale na krku objevil absces, který se musel vyříznout a každý den proplachovat. Ten se naštěstí brzy vstřebal a s paničkou jsme si zase mohly užívat pohodové vyjížďky. Toto období ale také netrvalo dlouho a mně začal téct hnis z oka. Přijel pan doktor, který se mi na oko podíval a paničce začal vysvětlovat, že na to oko nevidím a jako diagnózu určil měsíční slepotu způsobenou nejspíš leptospirózou, na kterou hned udělal krevní testy, které vše potvrdily. Každý den jsem dostávala mastičku a kapičky přímo do oka a během asi dvou týdnů jsem zase začala vidět. Po týdnu se mi měsíční slepota dostala i do druhého oka a léčení šlo od začátku. Protože už mám zasažené obě oči a měsíční slepota se moc ráda vrací, pan doktor nám doporučil vitrektomii. Vitrektomie je jediná operace, díky které se mi měsíční slepota už nevrátí a já budu zase vidět tak, jako dřív. Jelikož je tato operace velmi náročná a dělá ji pouze pár doktorů, budeme muset jet na kliniku do Mnichova. Tato operace je velmi náročná i finančně a proto vás moc prosíme o pomoc. Jsem velká bojovnice a chci dál paničce a mé malé Blueberry dělat jenom radost a také zase pořádně vidět na svět.
