For Italian version click here
U vzniku původně moravsko-francouzského projektu Žatva v Paříži v roce 2005 stál houslista Denis Massip a zpěvák a kytarista AlexandrMuller. Cílem tohoto uskupení jehož složení se často měnilo a obohacovalo o různé hudební spolupráce přiblížit Francouzům jihomoravský folklór, ale zároveň vytvořit mosty mezi různými evropskými ale i mimoevropskými hudebními tradicemi.
Z mimoevropských spoluhráčů se kterými skupina spolupracivala stojí za zmínku třeba indický perkusionista Sokin, íranská harfistka Alexandra a hráč na koru Babu ze Senegalu. Výsledkem sedmileté činnosti této proměnlivé formace byla spousta koncertů, muzikantských setkání a desítky ba možná stovky aranží a instrumentálních skladeb, které ani zdaleka nebyl čas všechny nazkoušet a předvést…
V období druhého lockdownu se Alexandr se rozhodl starým aranžím dát novou šanci. A tak se stalo že během dvou let 2022–24 ve společnosti vynikajích českých muzikantů nahrál 12 písní a balad. Natáčelo se zejména v brněnském studiu Fascinum, ale také ve Studiu Muzika v Křenovicích. Některé vokály se pak dotáčely ve studiu Bobito v Paříži. Dobrou duší projektu byl zvukový inženýr Michal Tuček, který velkou většinu materiálu nahrál, mixoval a masterizoval.
Instrumentální základ který tvoří precizní a hravý kontrabas Libora Heřmana, barevné perkuse Matěje Konečného a melodický baján Jana Meisla ( zdokonalená varianta akordeonu ) je podkladem pro trio mocných mužských hlasů. Alexandr si přizval ve studiu na pomoc dva výjimečné zpěváky, bas-barytonistu Jiřího Miloslava Procházku a basa Aleše Procházku vyhledávané sólisty na poli barokní a soudobé hudby. Bohužel Aleš Procházka už natáčení nedokončil neboť v roce 2023 náhle zemřel. Pět písní na kterých se Aleš podílel představují vlastně poslední svědectví o jeho výjimečném a naprosto nezaměnitelném basu.
Kdo se na projektu podílel?
Členy skupiny jsou:
Aleš Procházka: zpěv
Jiří Miloslav Procházka: zpěv
Alexandr Muller – zpěv, kytara, zobcové flétny
Jan Meisl – bajan
Libor Heřman – kontrabas
Matěj Konečný- perkuse
Jak budou finance využity?
V tuto chvíli je již veškerý hudební materiál nahrán, smíchán a masterizován. Zbývá pouze nechat vyrobit CD. Úplně nejvíc nám jde ale o to, aby se nahrávka dostala do vašich rukou a zejména uší, takže vám nenabízíme ani trička, ani šperky, ale „pouze“ to že vám za váš finanční příspěvek pošleme CD k vám domů! Pokud si budete chtít připlatit nabízíme vám i rezervaci na křest CD!












