Českou republiku zasáhly povodně, postihly velkou spoustu lidí na Moravě a velmi zasažený byl i Jihočeský kraj, respektive obec Lužnice a její okolí, kde se právě pod hrází rybníka Rožmberk statek Dvůr Hamr nachází.
K jeho zaplavení došlo vypouštěním vody z Rožmberka přes bezpečnostní přeliv, kdy i přes všechny snahy farmářů, postavit protipovodňové valy, tato opatření nestačila (mnohokrát zmíněno i v reportážích České televize).
Poprvé byl statek takto zaplaven v roce 2002, a poté již bohužel žádná pojišťovna smlouvu na celý objekt s majiteli neuzavřela…
Statek, na který se od jara do podzimu pravidelně vrací spousty návštěvníků a hostů, a který bývá běžně oázou klidu a lidskosti potřebuje nyní pomoc nás všech.
Povodní byly částečně zničeny zásoby sena, slámy, siláže a senáže na zimu. Byla zaplavena kukuřice, ze které už zřejmě nepůjde vyrobit další siláž. Dojným kravám musela být podána antibiotika, aby přestaly dojit. Povodeň poškodila ohrady pro dobytek a částečně zaplavila dvě zasetá pole se vzcházejícím obilím. Na několika místech byla poškozena a protržena hrázka, která chrání statek před velkou vodou.
Ze srdce děkujeme











