Úspěšně vybráno:

Zapojili jste se do Spartan Charity a pomohli jste dětem!

Vybráno 0 Kč 180 000 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
45 000 Kč
Průměrná výše daru
88 400 Kč
Nejvyšší dar
152 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zapojili jste se do Spartan Charity a pomohli jste dětem!

Vybráno 0 Kč 180 000 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
16. 6. 2022

Představení sbírky

Nova pomáhá a Spartan Race se rozhodli podpořit děti s problémy pohybového aparátu, především trpící svalovou dystrofií. Tato nemoc způsobuje postupné ochabování svalstva a ubývání svalové hmoty. Dítě, které dříve bez problémů chodilo, je časem upoutáno na invalidní vozík, později na lůžko. Životy lidí s touto diagnózou končí předčasně, účinný lék zatím neexistuje. 

Komu pomůžeme?

Pomozte konkrétním rodinám, které se zapojily do projektu. Některé z nich můžete potkat na závodech Spartan Race. Přijďte jim fandit na závod Spartan Speciál se speciálně upravenou tratí pro hendikepované děti. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Každá rodina potřebuje finance na trochu něco jiného. Většinou se jedná o rehabilitace nebo zdravotní pomůcky. Konkrétní účel vybrané částky specifikujeme s každou rodinou zvlášť a to tak, aby odpovídal pravidlům pro pořádání veřejných sbírek. Můžete si být jisti, že každá koruna bude použita pro zkvalitnění života dětí s hendikepem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
2 955 Kč  •  11. 10. 2022 13:45
Dobrosrdečný dárce
88 400 Kč  •  8. 7. 2022 11:50
Štědrý dárce
88 345 Kč  •  28. 6. 2022 14:15
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 6. 2022 12:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat