Projekt ukončen:

Podpořte Česko-Zanzibarská Farma ( ZANZI FARM PROJEKT)

Vybráno 0 Kč 6 650 Kč
300 000 Kč
 -
7 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
950 Kč
Průměrná výše příspěvku
2 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
55 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Podpořte Česko-Zanzibarská Farma ( ZANZI FARM PROJEKT)

Zakladatel
Jan Hutyra
Datum přidání
17. 3. 2023
Poslední aktualita

11. 5. 2023 17:21

Buhužel ne vždy .....

Buhužel ne vždy běží náš život podle toho jak si sami představujeme. V minulých několika dnech přišli špatné zprávy ze Zanzibaru. Mudi musel být hospitalizován v Tanzánské nemocnici a budoucnost projektu je prozatím ve hvězdách a proto jsme se rozhodli projekt PŘERUŠIT. Děkujeme za všechny dary a věříme, že až se situace uklidní přijdeme s ještě vylepšeným projektem ZANZI FARM.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Můj příběh

V roce 2020 jsem se svojí přítelkyní navštívil ostrov Zanzibar a seznámil se s místním mladíkem a průvodcem Mudim. Bohužel pandemie COVID-19 náš pobyt zkrátila a my se musel vrátit předčasně domů. Vzhledem k zákazu cestování během pandemie se Mudimu výrazně snížil příjem z jeho práce. Během pandemie jsem mu zaslal peníze, za které si vždy koupil potřebné potraviny a suroviny na celý měsíc (rýže, fazole, zelenina, ryby). Již v té době bylo mým podnikatelským plánem založit vlastní podnikání a pomoci Mudimu s práci, která nebude tak moc závislá na turistickém ruchu. S odstupem času se mi v hlavě zrodil nápad (vzhledem k tomu, že se v zemědělství pohybuji a mám zkušenosti z ČR) vybudovat malou soběstačnou farmu na Zanzibaru.

O farmě

Momentálně máme vytipováno několik pozemků vhodných k založení naší farmy o rozloze několika  tisíc metrů čtverečních. Pozemek musí splňovat  naší představu a to je: část pozemku využít pro kurník a chov slepic a další části postupem času využít k pěstování plodin a využívat slepičí trus ke hnojení.

Hlavním pilířem tohoto projektu bude výkrm kuřat a produkce vajec (jak na místní trh tak do turistických rezortů, kterých je zde opravdu hodně). Postupem času vyčlenit půdu k pěstování pepře, hřebíčku, chilli, zeleniny a jiných plodin.

Cíl 

Cílem je vybudovat malou prosperující  a udržitelnou farmu (vlastní líheň a odchov kuřat a hledání ekonomičtějších řešení provozu. Jako další si dáváme za cíl produkce potravin pro zaměstnance za účelem obživy a prodeje). Farma pod naším názvem ZANZI FARM bude zaměstnávám v prvé řadě Mudiho, ale postupem času i možná pár místních obyvatel, kteří budou adekvátně zaplaceni. S postupem času se zkusit rozvíjet do dalších činností které se naskytnou a které bude místní trh vyžadovat ( pěstování hub, pěstování mořských řas, pěstování zeleniny a ovoce, založení plantáže, restaurace, výroba home made kosmetiky nebo také ruční dílna)

O Zanzibaru

Exotický ostrov nedaleko Afriky u pobřeží Tanzánie Vás ohromí svojí exotičností, vůní koření a přívětivostí místních obyvatel.

Historie Zanzibaru by nebyla úplná bez vůně hřebíčku, muškátového oříšku, skořice, pepře a mnoha dalších druhů koření, které omamně voní celým ostrovem.  První plantáž s kořením založil ománský sultán, který ale nechvalně proslul také trhem s otroky. Plantáže se nacházejí mimo město a umožní Vám nechat se unést chutí a vůní čerstvého koření.

V 10. století založili Arabové svoji „kolonii“ v africkém regionu, která se vyvinula časem ve vzkvétající republiku. Když v roce 1499 přistál na ostrově Vasco da Gama, nalezl zde krásná města, ve kterých pulsoval obchod s Indií. V roce 1503 založili Portugalci na pobřeží obchodní stanici. Muslimové poznali portugalské zájmy o ostrovy a nedokázali tomuto nátlaku vzdorovat, a tak jejich obchodování zaniklo, leč muslimské obyvatelstvo bylo stále majoritou. Koncem 17. století ztratilo Portugalsko svoje državy severně od Mosambiku.

Od roku 1698 až do konce 19. století patřil Zanzibar nominálně pod vládu ománského sultána. Během této doby se stal centrem obchodu s otroky pro celé východoafrické pobřeží (ročně prošlo přes ostrov až 10 000 otroků).

K 10. prosinci 1963 žilo na ostrově Zanzibar 444 000 lidí, na ostrově Pemba pak 314 000. V tento den získal Zanzibar nezávislost na Velké Británii. Vlády se opět ujal sultán jako jediný vládce ostrovů. Ten vládl jen krátce – 12. ledna 1964 byl svržen a Zanzibar se stal lidovou republikou. Při převratu došlo k masakru několika tisíc místních Indů a Arabů. Lidová republika se 24. dubna 1964 spojila s Tanganikou v nový stát Tanzanie, jejíž součástí je dodnes. Momentálně žije na ostrově více jak 1,1 milionů lidí. 

Sociální sítě

Celou naší práci se budeme snažit pečlivě dokumentovat a sdílet na naších sociálních sítích jako je Instagram a v budoucnu také Facebook.

Pro další dotazy nás neváhejte kontaktovat na email: zanzifarm1@gmail.com kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy. Za každou odměnu děkujeme a velmi si jí vážíme.

V případě individuální odměny pro Vás a speciálního finančního daru pro náš projekt nás prosím kontaktujte na email : zanzifarm1@gmail.com Velmi rádi s Vámi vše probereme. Děkujeme

náš instagram: https://www.instagram.com/zanzifarm/

náš facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091271626865

Kdo za projektem stojí?

Český Honza z vesnice :D narozen 17. 11. 1994 s absolvovanou průmyslovou střední školou v Šumperku a zkušenostmi ze zemědělství se rozhodl splnit si svůj sen a vybudovat farmu tam kde to opravdu dává smysl. Pěvně věřím, že farma pomůže do budoucna a zajistí několika obyvatelům lepší život.

https://www.instagram.com/honzikhutyra/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

Mudi

Celým jménem Mohamed Wajihi Ame se narodil 29. 12. 1994 pochází z 5 bratrů a 6 sester. Plynule hovoří italsky, španělsky, anglicky, svahilsky a česky(naučil se jako samouk pouze přes internet, videa a od čekých turistů ).Studoval na The State University of Zanzibar. Jeho hlavní a jedinou prací je osobní průvodce jak po Zanzibaru tak také po safari na pevnině v Tanzánii.

#https://www.instagram.com/mudizanzibar/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Na co vybrané peníze použijeme?

První kroky

Jako první a největší investicí bude získání vhodných pozemků,  které jsou pro založení a provoz farmy nejdůležitější a proto použijeme až 40% částky na nákup pozemku. Vzhledem ke stavu místních pozemků bude nutná i jeho úprava a vytyčení hranice od stavebního úřadu. Mezi další krok bude patřit zaplacení a absolvování kurzu pro chovatele slepic a zaplacení místních poplatků.  Poté se bude muset navrhnout a postavit velmi jednoduchý, ale vyhovující a vybavený kurník. Bude také potřeba nákupu prvních vlastních slepic pro produkci vajec a také brojlerů pro výkrm. V budoucnu  zakoupíme základní pracovní nářadí na hospodaření.  Postupem času bude také potřeba vykopat na pozemku studnu (voda je v dosahu několika metrů a cena cca 13 000 Kč).  Jako poslední položka budou samozřejmě krmiva. Samozřejmě  myslíme i na ,,zadní vrátka,,  a na finanční rezervu na nečekané výdaje a problémy, které se na této dlouhé cestě jistě vyskytnou. Také část vybraných prostředků vyčleníme na zaslání odměn do České republiky a na zaplacení DPH v ČR!  :(

Postavení a vybavení kurníku

 • náklady na pozemek 150 000– 180 000+ poplatky Kč
 • pro výkrm kuřat cca 40 000 Kč
 • pro nosnice 55 000 Kč
 • líheň 5000 Kč
 • nákup prvního turnusu 23 700 Kč

Nákup prvního turnusu brojlerů

Naším plánem je výkrm kuřat v 45denních cyklech.

 • Nákup  500ks kuřat        7 200 Kč
 • Krmivo                               12 000 Kč
 • Plat obsluhy                     1 500 Kč
 • Ostatní výdaje                 3000 Kč
 • Celkem                              23 700 Kč

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

11. 5. 2023 17:21

Buhužel ne vždy .....

Buhužel ne vždy běží náš život podle toho jak si sami představujeme. V minulých několika dnech přišli špatné zprávy ze Zanzibaru. Mudi musel být hospitalizován v Tanzánské nemocnici a budoucnost projektu je prozatím ve hvězdách a proto jsme se rozhodli projekt PŘERUŠIT. Děkujeme za všechny dary a věříme, že až se situace uklidní přijdeme s ještě vylepšeným projektem ZANZI FARM.

7. 4. 2023 12:52

Děkujeme + nezvaný host + možná spolupráce

Děkujeme všem přispěvatelům a děkujeme za sdílení dál :) velmi nám to pomůže.

V měsíci březnu bohužel navštívil Mudiho nezvaný host a při této návštěvě v jeho domě mu odcizil TV,PC, hotovost a bohužel i chytrý mobilní telefon bez kterého jsou naše komunikační schopnosti mezi námi velmi omezeny vzhledem k tomu, že si musí vždy telefon vypůjčit. Nevzdáváme se a snažíme se projekt dotáhnout do konce :) 


A jedna lepší zpráva na závěr. Podařilo se nám navázat možný budoucí kontakt se Savi house


--2 kontinety 2 země ale 1 cíl – <3

Zajímá Vás něco konkrétního ?

Neváhejte nám napsat na na zanzifarm1@gmail.com

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Milý přispěvatel
350 Kč  •  5. 4. 2023 13:50
Štědrý přispěvatel
2 000 Kč  •  27. 3. 2023 9:47
Dita a Jára z Děčína
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 7:44
Moc zdravíme Mudiho a držíme vám pěsti! 🙂
Anonym
2 000 Kč  •  25. 3. 2023 9:11
❤️❤️
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  24. 3. 2023 23:14
FarmaS
100 Kč  •  24. 3. 2023 16:39
Ať se daří!
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  17. 3. 2023 23:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu