Sbírka ukončena:

Zánovní elektrický vozík pro Míšu

Vybráno 0 Kč 3 700 Kč
74 900 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
740 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zánovní elektrický vozík pro Míšu

Vybráno 0 Kč 3 700 Kč
74 900 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Kotulková
Datum přidání
9. 10. 2023

Představení sbírky

Zdravím, jmenuji se Michaela Kotulková a je mi 22 let. Přibližně v 10 letech mi diagnozovali Friedrichova ataxii, jedná se o vzácnou diagnózu, kterou trpí cca. 45 lidí v ČR. Postupem času ataxie způsobuje problémy se s srdcem, slábnutí svalů , problém se sluchem, skolióza apod. Zhruba ve 12 letech jsem skončila na vozíku, ale ještě jsem se nějak tak pohybovala sama. Cca. v 16 letech jsem skončila na vozíku tak, že už se ani nedokážu postavit na nohy.

Komu pomůžeme?

Prosím o pomoc o koupi zánovního elektrického vozíku, Před nějakou dobou jste mi Vy dárci pomohli pořídit nový elektrický vozík, ale teď mi jde o zánovní vozík, který u mě bude sloužit jako náhradní. Jde mi o to, že můj nový vozík potřebuje neustále nějaké opravy, díky mým chybám, bych chtěla pořídit zánovní elektrický vozík – nejedná se však o nový vozík, ale o náhradní vozík. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze by byli využity na zánovní elektrický vozík. Pokud se nepovede vybrat cílená částka, tak by se zaplatila oprava na vozík , který jste mi předtím pomohli zaplatit. Touto cestou Vás prosím o pomoc :)

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 12. 2023 15:40
DobroDárce
200 Kč  •  12. 10. 2023 19:20
DobroDárce
300 Kč  •  11. 10. 2023 17:53
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  11. 10. 2023 17:00
DobroDárce
200 Kč  •  10. 10. 2023 17:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat