Úspěšně vybráno:

Složili jste se na opravu kočičího domova po bouři

Vybráno 0 Kč 153 020 Kč
od 336 dárců
 -
336 dárců
Celkem se zapojilo
455 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Envoan
Datum přidání
2. 2. 2022
Poslední aktualita

16. 3. 2022 22:35

Tak se to stalo…

Bohužel se stalo to, za co jsme se modlili aby k tomu nedošlo. 

Přišla další vichřice a my jsme přišli o polovinu střechy. 

Není to vtip ani brzský apríl, je to tak. Střecha je v pr*eli. 

Zbyla nám polovina a stím tedy i dvě místnosti kam jsme museli bohužel všechny naskládat, takže jsou dětičky teď trochu víc v chumlu než obvykle. 

Naštěstí se akceptovali velmi dobře a dokážou spolu vyjít. 

Aktuálně řešíme zda provizorně narychlo střechu zaplácat do doby než budeme moci začít rekonstrukci, nebo začít danou půlku shelteru rozebírat a připravit první půlku na opravu. 

Podle všeho by už do konce měsíce neměl přijít vítr rychlejší nez 30km/h, takže by mělo být vše v pohodě. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Kdo sbírku organizuje?

Zdravíme všechny lidi se srdcem na pravém místě. Jsme Envoan. Pár zachraňující ty, kteří si sami pomoci nemohou (ano jsme jen dva a děláme práci za 10).

Pomáháme kočičkám, které potřebují domov, zraněným nebo postiženým, bez vyjiímky každé kočičce, která pomoc potřebuje a je v našich silách ji pomoci. Poslední dobou hodně těm, které odmítnou útulky, protože „jsou plní“  To my taky. A přesto to místo najdeme.

Bohužel bez pomoci zvenčí jsme v pomáhání velmi omezeni. Zvlášť při „pacientech“ kteří potřebují zvláštní péči a spoustu návštěv lékaře. 

I když děláme co můžeme, asi nás někdo nahoře nemá rád. Při nedávné vichřici nám vítr poškodil střechu. Utrhl kryci plech a silný déšť zkázu dokonal. 

Prvni ze dvou vytopení po odtržení krycího plechu zde: https://www.facebook.com/wendy.nemcova.3/videos/634066497743878

Druhe zde: https://www.facebook.com/envoan/videos/5474009469282388

Při třetím nebyl čas natáčet.

Aktuálně je střecha pokryta velmi provizorně igelity a zatížena čím šlo. Bylo děláno za deště. 

Zatím to „slátané“ drží pohromadě, ale další vichr nebo silný déšť to bohužel nevydrží.

Jsme ted ve velmi špatné situaci. Nehodláme s pomáháním přestat a ani nikoho nehodláme vynechat. Na druhou stranu nechceme všechny ohrožovat. Jsme připraveni vzít všech v průměru 50 kočiček (přicházejí odcházejí) k nám domů když dojde na nejhorší, ale náš maly byteček bohužel není vůbec pro tolik kočiček vhodný. K tomu máme další 3 vlastní kočičky a 2 pejsky. 

Na našich profilech a skupině je možné nahlédnout do historie našich úspěchů, zachráněných, ubytovaných i šťastných v nových rodinách. 

Věnujeme kočičkám veškerý volný čas a to naprosto bez vyjímky. 

www.envoan.com

www.facebook.com/envoan

https://www.facebook.com/groups/pomahamevsemkockam

Komu pomůžeme?

Pomůžeme bezpočtu životů žít a ne zbytečně umřít. Pomůžeme stovkám i více těch, kteří sami nemohou a mnohdy je jejich situace způsobená lidmi. Pomůžeme každému kdo si zaslouží žít, což je absolutně každý bez rozdílu. Pomůžeme třeba právě vašemu budoucímu mazlíčkovi aby se dostal k vám do rodiny a dodával vám štěstí a pohodu po spoustu let. Pomůžeme všem, kteří by to bez pomoci nezvládli a nikdy by nenašli milující rodinu, kterou si zaslouží. Není chybou kočiček jaký přístup k nim lidé maji a co jim způsobují. Zaslouží si život jako každý z nás. Beze strachu, problémů. S radostí a láskou obklopeni milující rodinou.

www.envoan.com

www.facebook.com/envoan

https://www.facebook.com/groups/pomahamevsemkockam

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na rekonstrukci střechy a částí přilehlých. Budou beze zbytku použity jen a pouze na veškeré výdaje spojené s rekonstrukcí budovy.  V případě, že by se našli lidé se srdcem na pravém místě a vybraná částka by překročila požadované náklady, může být toto použíto na rozšíření a díky tomu k záchraně mnoha životů navíc. Pokud sbírka nedosáhne požadované výše, budou prostředky použity alespon na nejnutnější či krátkodobé opravy.

www.envoan.com

www.facebook.com/envoan

https://www.facebook.com/groups/pomahamevsemkockam

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 3. 2022 22:35

Tak se to stalo…

Bohužel se stalo to, za co jsme se modlili aby k tomu nedošlo. 

Přišla další vichřice a my jsme přišli o polovinu střechy. 

Není to vtip ani brzský apríl, je to tak. Střecha je v pr*eli. 

Zbyla nám polovina a stím tedy i dvě místnosti kam jsme museli bohužel všechny naskládat, takže jsou dětičky teď trochu víc v chumlu než obvykle. 

Naštěstí se akceptovali velmi dobře a dokážou spolu vyjít. 

Aktuálně řešíme zda provizorně narychlo střechu zaplácat do doby než budeme moci začít rekonstrukci, nebo začít danou půlku shelteru rozebírat a připravit první půlku na opravu. 

Podle všeho by už do konce měsíce neměl přijít vítr rychlejší nez 30km/h, takže by mělo být vše v pohodě. 

8. 3. 2022 15:59

Povedlo se nám nemyslitelné

Třínohý dospělý kocourek Mandarina má novou rodinu!

Jsme neskutečně šťastni, že vám můžeme oznámit tu radostnou novinu.  

My jsme celkově extrémně opatrní na to, komu kočičku svěříme. Nikdy jsme nelpěli na tom aby byly kočičky rychle pryč. Všechny o které se staráme považujeme za vlastní. Trávíme s nimi maximální možný čas a věnujeme jim maximální péči ve všech ohledech. Výslednem jsou kočičky kterí můžete pustit ven na zahradu proběhnout a nikdy neutečou. Na zavolání se vrátí domů a respektují vás a mají rádi jako rodinu. Ano, někdy je kapku problé takovou kočičku dát někomu jinému, protože je na našem přístupu dost fixovaná. Ale vždy jsme to správně vyřešili a za celou dobu co předáváme kočičky do nových rodin jsme udělali jen jednu jedinou chybu a to hned při první adopci. 

https://www.envoan.com/post/impossible-became-reality

Dnes jsme velice hrdí na to, že Mandarina, kocourek cca 1,5 roku se kterým jsme museli víc než čtyři měsíce pracovat aby se vrátil s chutí do života po všem čím si prošel, našel novou rodinu. Rodinu která ho upřednostnila před padesátkou čtyřnohých kočiček a jednoznačně se stal favoritem číslo jedna už na první pohled.

Jedná se o pár, který se opravdu do Mandariny zamiloval. Je to už tři dny a on to zvládá na výbornou protože rodiče se o něj starají maximálně výborně. Máme obrovskou radost, že kočička kterou samozřejme nikdy nikdo nechce, protože jí chybí nožka našla rodinu a ještě k tomu snad nejlepší co by si mohla kdy přát. 

Celý příběh Mandarinky si můžete přečíst zde: 

https://www.envoan.com/post/impossible-became-reality

19. 2. 2022 13:04

Co se dějě a dělo od doby založení sbírky – Koťátka

Jak jsme ke koťátkům i s maminkou přišli

Tato story je celkem ošklivá, nehezká a nepříjemná. Ukazuje co lidé dokážou, ale i to že jsou tu tací, kteří umí pomoci. 

Je večer, asi 22hod. a přijde mi zpráva s fotkami. Paní co mě upozornila na jiný připad v minulosti se mi ozvala znovu. Tentokrát mi posílá maličkatá koťátka někde na ulici. V textu stalo: objevili se tu z ničeho nic. nikdo se k nim nehlásí. Dostala jsem jejich foto zprávou od nějakých kluků, kteří je našli. 

Naše reakce byla jednoznačná: Jsme na cestě.

Po příjezdu nás zavedla k místu kde jsou. Bylo to za plotem nějakého nepoužívaného areálu uprostřed obydlené zóny. Viděl jsem kluky, o kterých mluvila jak jsou s koťaty. Přeskočil jsem plot a šel k nim. Na mladé hošíky (ne víc než 18) to byl úctyhodný výkon. Měli koťátka u sebe a starali se o ně. Koťátkům byla zima a měli děsný hlad. Dal jsem jim hned trochugelové taštičky a málem mi ukousali ruce. Asi byly hladove velmi dlouho chudáčci. 

Mezi tím co se ládovali jsem zpovídal kluky a snažil se zjistit kde mají koťátka maminku. Jeden, druhý, třetí, zpráva, hovor a měli jsme ji. Sebral jsem koťátka a jel pro ni. Uź pro mě byla připravená, takže jsem ji jen naložil a jel. 

Koťátka i s maminkou jsme ubytovali v provizorní klícce, protože museli bý ochraněni od ostatních koček a zároveň v teple a s maminkou. Dostali vše potřebné, hodně jídla a hodně odpočinku. 

Dnes jsou to podle zjištěných informaci cca 8mi týdení rošťáci, kteří mají rádi lidi, nebo alespoň nás. Jsou děsný zvědavci a zlobivci. Ale to je přesně to co být mají. Nejmenšímu říkáme Turbo, takže je pochopitelné jací jsou. Maminka i koťátka jsou moc šťastná, zahrnuta láskou a velmi dobře pečující maminkou. 
Maji svou ohrádku kam jim nikdo nechodí, mají spoustu místa na zlobení. Ti nejmenší ještě dokážou projím stěnami ohrádky,ale to za pár dní už nepůjde. 


A teď proč, jak atd. to je asi to co vás zajíma. 

Koťátka měli domov. Byly v domě nebo bytě s paní i s maminkou. Podle všeho se tam narodili. 

Jak se ocitli venku? Jenoduše. Ta „kosočtverec“ je vyhodila na ulici, protože mňoukali. 

Maminka ? Ta po nich začala plakat a hledala je, takže šla taky. 

Bylo moc fajn, že jsme tu „kosočtverec“ nepotkali osobně. To by asi nebyl příjemný rohovor. 

Dnes víme i to, že maminku musela hodne hodne bít a dokonce k tomu používat i nástroje. Jeden z nich má maminka obtiskly na nosánku. 

Ale hezky se to hojí. U nás nepoznala nic jiného než lásku a starost. Je vidět, že se jí hodně ulevilo a stale ještě ulevuje. Poprvé když jsem jí chtěl pohladit, tak začala plakat, sklonila se úplně k zemi, stáhla ouška dolu a „tak bij“ 

Na to jsem se nemohl dívat. Bylo mi z toho tak moc smutno. 20 minut jsem ji přesvědčoval, že toho se tady rozhodně bát nemusí a že se jí tady nikdy nic takového nestane a přesto mi úplně neuvěřila. Dneska je to oproti tomu výborné. Už žádné krčení, zádná stažená ouška ani pláč. Naopak, když je unavená z dětí a chce se jí spát a já jí náhodou prudím, tak mi to hezky vysvětlí. 

Ale nikdy nám nikomu neublížila. I když měla velký strach.

Spoléhá na nás s koťátkama, protože asi ze strachu neměla mlíčko a koťátka si chodí cucnout tak jen symbolicky a bylo vidět, že maminka z toho vždy byla moc špatná. 

Děcka jsou dneska výrazně silnější, na váze dvojnásobní a vše frčí jak má. Už se těší na nové domovy 

12. 2. 2022 1:45

Co se dějě a dělo od doby založení sbírky 1. část

Jako každý den jsme zavaleni prací. Teď výrazně víc, protože je nutné dát dohromady na opravu a zároveň s tím samozřejmě jako na potvoru chodí jedna kočička za druhou a půlka z nich jsou „pacienti“ kteří potřebují víc péče a času. 

Jsme moc moc moc vděční za každého z Vás, kdo pomohl a přispěl, nebo alespoň sdílel a i ti, kteří alespoň drží palečky když nemají jinou možnost.

Budeme se snažit vás všechny pravidelně informovat o průběhu a dění u nás, které zároveň mlžete vidět na našem facebooku nebo ve skupině.


Mluvili jsme s kočičákama a řekli jim o vás. Odpovědi byly celkem jednohlasné: Meaoooooooow (děkujeme) Taky říkali, že když bude mít kdokoliv z vás možnost, můžete se stavit podívat, pomuckat a potřást nám ťapkama. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 4. 2022 21:00
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 4. 2022 20:26
Jana
500 Kč  •  1. 4. 2022 19:18
Rada pomůžu. Dělam to zcela nezištně. Vím že půjdou na dobré účely. Držím Vam palce ♥
Dárce, který je pro každou dobrost
570 Kč  •  1. 4. 2022 16:43
Lukáš N.
2 000 Kč  •  1. 4. 2022 13:50
at se maji kocicky dobre🤗
Štědrý dárce
200 Kč  •  1. 4. 2022 13:39
Laskavý dárce
500 Kč  •  1. 4. 2022 12:48
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2022 12:38
DobroDárce
500 Kč  •  1. 4. 2022 11:19
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2022 8:03
Vazim si vasi prace, davate do toho sve srdce a pomahate bezmocnym kocickam. Diky vam za ne! Penizky zaslany. Preji vam i vasim ctyrnohym sverencum at se co nejdriv podari opravit co je potreba.
500 Kč  •  1. 4. 2022 4:06
Milý dárce
300 Kč  •  31. 3. 2022 23:36
Milý dárce
500 Kč  •  31. 3. 2022 23:23
DobroDárce
2 000 Kč  •  31. 3. 2022 22:55
Štědrý dárce
300 Kč  •  31. 3. 2022 20:43
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  31. 3. 2022 19:04
Štědrý dárce
100 Kč  •  31. 3. 2022 18:32
Milý dárce
500 Kč  •  31. 3. 2022 18:30
Milý dárce
350 Kč  •  31. 3. 2022 16:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat