Vážení a milí přátelé všech zvířat, dárci i sdílející,
svět je krásné místo plné laskavých soucitných dušiček, ale bohužel jsou i lidé, kteří dělají zlé věci a to i opakovaně. Pro někoho je pes milovaným členem rodiny, ale pro některé jen „věc“…
Zakládáme sbírku pro těžce nemocného BADÝSKA. Původní majitelé svým myšlením uvízli ve středověku a nechali ho žít v nevyhovujících podmínkách, které vypadají jak z osady na Východním Slovensku, přesto živořil v malebné moravské vesnici. Nakazil se ANAPLAZMÓZOU od klíšťat, kterých měl dlouhodobě plný kožich. Byl zanedbaný, plný hmyzu, dredů a podvyživený. Trpěl průjmy a měl potíže s močením.
Celý svůj život procházel peklem a moc dobře zná, co je to hlad a žízeň, zima a mráz, samota a nepohodlí i bolest. Jak vidíte na snímku z jeho příbytku čouhal drát, který ho opakovaně zraňoval na zádech i na hlavě. Od jara využíval příbytek pod lavičkou, kde si vyhrabal díru, ale postupně ji zarůstaly ostružiny a vytrhával si chlupy o jejich trny.
Zpočátku byl velmi nedůvěřivý a ze strachu dostával na veterinární klinice ataky agresivity, bránil se vrčením i vyceněnými zuby. Také na nás se díval vystrašenýma očima, ale postupně začal všem důvěřovat a zvyknul si na nové prostředí. Podstoupil těžkou operaci i kastraci. Z původních 19 kg postupně nabíral a nyní váží již 27 kg. Krásně se osvalil. Nakonec je z něj šťastný pes, ale jeho minulost zanechala na jeho zdraví trvalé následky jako LEDVINOVÁ NEDOSTATEČNOST, INKONTINENCE, ARTRÓZA a SPONDYLÓZA, včetně separační úzkosti. Kdykoliv někdo z nás odchází, nepopsatelně sténá, píská, vyje… jinými slovy naříká. Bojí se, aby opět nezůstal sám.
Jsem těžce nemocná a po tragické smrti syna i otce jsem se obklopila skupinou dobrovolníků a pomáháme zvířatům všeho druhu, ale zejména ježkům a veverkám v naší Záchranné stanici „Zrzečky v nouzi.“ Desítkám psů jsem našla nový domov, ale mnoho z nich jsem si ponechala na důstojné dožití. Zejména starým a nemocným těžce umístitelným poskytuji domov a maximální veterinární péči v rodinném „HOSPICI“ Zvířátek ráj z.s. Až přijde čas loučení, v teple, klidu a lásce je převedeme přes Duhový most. Prvotřídní péčí jsme prodloužili jejich život a byli milováni do posledního výdechu.
Také pomáháme jiným sbírkám, kterým se ze začátku nedaří, příspěvky a sdílením díky početnému týmu laskavých duší se srdcem na pravém místě. Většina z nás i pravidelně do sbírek přispívá. Za posledního půl roku jsme zabojovali o sbírky pro Joshua, Ashlye, kocourka Medíčka, Laru, Kyru, Matýska a Pepínka, kvůli kterému jsme i posunuli sbírku Badýska.











