Ve středu 5. 7. vyhořela část (kuchyň a výrobna) oblíbeného CAFÉ Jazzová Osvěžovna ve Frýdlantě. Kavárna je srdeční záležitost mnoha lidí z blízka i daleka. Otevřena byla poprvé v roce 2012 na JEDEN TÝDEN a od té doby se stala centrem kultury Frýdlantu. Celých jedenáct let Standa s Magdou pekli, vařili, organizovali koncerty, divadla, festivaly… až do středečního večera, kdy se v zamčené kavárně vzňal oheň z vadné digestoře.
Nebýt všímavých sousedů a rychlého zásahu by dnes kavárna asi neexistovala. Standa s Magdou sice oheň zvládli uhasit sami dřív, než dorazili hasiči, ale následky požáru a hlavně likvidace škod jsou mnohem horší a finančně náročnější, než si mysleli a než si připouštěli…

















