Budovu získal před 20 lety od Fondu dětí a mládeže k užívání Pionýr za podmínky provozu budovy pro děti, mládež a divadlo. Pod správou Jihočeské krajské organizace Pionýra zde z původní hospody plné harampádí vzniklo příjemné kulturní centrum s novými okny, vchody, fasádou a kotelnou, centrum, kam se všichni rádi vracejí.
Po letech klidného provozu jsme se dozvěděli, že na pozemek pod budovou, který není její součástí a patří státu, byla vypsána veřejná dražba. Hrozilo reálné nebezpečí konce Husovky – zbourání budovy a využití pozemku pod ní pro stavbu bytů… Po skončení veřejné dražby nám byl pozemek nabídnutý k odkoupení za cenu nejvyšší dražební nabídky, která přesáhla 5,3 mil Kč. Bylo třeba velice rychle jednat, a tak následovalo obtížné rozhodování – nechat Husovku padnout a všechny divadelní spolky, kroužky a dětské i další neziskové organizace připravit o domov a zázemí nebo se pokusit získat finance potřebné na odkup pozemku pod budovou.













