Terapeutická dvojčata už dnes pomáhají, nenechme je odejít.
V Praze a Středočeském kraji je poptávka po hipoterapii čtyřnásobně vyšší než nabídka. Díky důvěře a velkorysosti majitelů, kteří nám dvojčecí kobylky Sandy a Cherry zapůjčili za symbolickou odměnu, dnes pomáháme téměř 30 dětem s postižením. „Věříme Vám a tomu, co děláte. Je to smysluplné, potřebné…“ řekli nám, když nám je nabídli k dočasné pomoci. Holky jsou trpělivé, klidné a jako stvořené pro tuto práci. Jejich odkup by umožnil pokračovat v terapiích, které by jinak musely skončit. Část dětí bychom tak znovu museli připravit o péči, kterou potřebují.
- KDO ZA PROJEKTEM STOJÍ?
Jsme malé hipoterapeutické středisko tvořené pod Dozka, z. s.. Propojuje nás láska ke koním, přátelství a hluboká touha pomáhat tam, kde je to potřeba. Každé dítě je pro nás jedinečné, proto klademe důraz na individuální přístup a komplexní péči. Náš projekt vznikl na poli u rodinné chaty nedaleko Velkých Popovic a dnes je z něj místo, kde společně rosteme.
Mezi našimi klienty jsou děti s dětskou mozkovou obrnou, Downovým syndromem, Prader – Willi syndromem, děti s axiální hypotonií, Angelmanovým syndromem, svalovou dystrofií nebo dalšími nejrůznějšími genetickými onemocněními…
„Zhruba před rokem se mi splnil sen a založila jsem projekt Napoli. Cesta k tomu nebyla lehká, ale podařilo se nám vytvořit místo, kde tvoříme na poli péče, přijetí a pochopení. Místo, kde se potkáváme s dětmi se zdravotním postižením a jejich rodinami a kde koně léčí nejen těla, ale i duše.“ říká zakladatelka projektu Zuzana Reiselová









