Úspěšně vybráno:

Složili jste se na pomoc Lu

Vybráno 0 Kč 43 590 Kč
42 000 Kč
 -
95 dárců
Celkem se zapojilo
459 Kč
Průměrná výše daru
1 555 Kč
Nejvyšší dar
37 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na pomoc Lu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Sára Čuprová
Datum přidání
13. 10. 2023
Poslední aktualita

20. 11. 2023 16:11

Děkuji!

Ráda bych Vám všem ještě jednou poděkovala za finanční podporu, kterou Lu potřebuje a díky, které se dostane domů.

Momentálně se stále nachází v psím hotelu na severní části Kypru. Podle nejnovějších informací od zaměstnanců, kteří se o ni starají a jejího veterinárního lékaře, Lu úspěšně ukončila léčbu antibiotiky. Což znamená, že může začít znovu s vakcinací proti vzteklině.

Ačkoliv podmínky nejsou ideální a nikdo z nás si psí hotel nepředstavuje takto. Lu je živá a zdravá, což je momentálně to nejdůležitější.

Jakmile budu mít jakékoliv nové informace, zase se ozvu.

Lu a Sára

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vážení návštěvníci, potencionální přispěvatelé,

pokud jste se proklikli odkazem a ten Vás dostal právě sem, nejspíše to vypadá, že Vám není lhostejný život našich čtyřnohých kamarádů, kteří jsou nedílnou součástí našich životů a nedokážeme si představit bez nich existovat, protože se naše dny díky nim stávají nevšedními. 

Mně se stala nevšední moje dovolená na ostrově Kypr, kam jsem zamířila a našla zde šestiletou fenku, kterou jsem pojmenovala Lu. Byla v naprosto zbídačeném stavu a nezbývalo jí mnoho, aby tento svět nadobro opustila. Její příběh a osud se mnou natolik otřásl, že jsem se rozhodla okamžitě jednat a nenechat jí napospas byrokracii a lhostejnosti, která se v této severní části ostrova Kypr (Severní Kypr) nachází. Každý si zaslouží druhou šanci a jakýkoliv pejsek si zaslouží milovaný domov a šťastný život!

V řádkách níže se Vám pokusím nastínit situaci a shrnout prosbu, proč žádám o Vaší finanční pomoc skrze tuto sbírku, která může dokázat udělat jednoho pejska šťastným.

Komu pomůžeme?

Šestiletá fenka jménem Lu, neměla jméno do té doby, než se začala objevovat pod mým hotelovým balkónem na severní části ostrova Kypr, kam jsem přijela na dovolenou. Poté, co jsem jí zahlédla pod velkým kamenem (viz. obrázek), kde se úzkostlivě schovávala, jsem se rozhodla pokusit se s ní navázat kontakt. To se mi z počátku nedařilo, byla totiž velice plachá a měla velký strach. S takovou nedůvěrou ze strany pejska a strachu z lidí jsem se ještě nikdy nesetkala a to se troufám nazvat milovníkem zvířat, který jich už mnoho zachránil a nespočet poznal.

Vystlala jsem jí tedy její „úkryt“ alespoň ručníky a každý den jí přinášela něco k snědku. Po dalších dvou dnech se více otrkala a dokonce se odvážila přiblížit se ke mně a v tu chvíli jsem hned pochopila, odkud pramení její traumata – popáleniny na stehnech, pořezané cecíky, což byla první viditelná zranění, která nejspíše pocházela od lidí. Poté, co se mi podařilo vzbudit její důvěru, jsem neváhala ani chvíli a zamířila s ní rovnou na místní veterinární kliniku. Po základním ošetření u veterinářky, jsem hned začala konat všechny potřebné kroky k tomu, abych jí z tohoto ostrova dostala pryč. Neváhala jsem ani vteřinu a hned jí nechala naočkovat proti vzteklině, odčervit a očipovat, tedy všechny oficiálně potřebné dokumenty a úkony, které nařizuje Evropská Unie.

Všechny tyto kroky jsem činila proto, aby se mi jí podařilo následně přepravit společně se mnou do České republiky. Jediné, co jí chybělo a doposud chybí je Evropský pas pro psy, díky kterému může v rámci EU oficiálně cestovat. Zde však nastal ten největší šok a komplikace. Přestože Kypr je oficiálně členem Evropské unie, uplatňuje tedy všechny pravidla jako její členové, nicméně tím, že se nacházím na severní části ostrova Kypr (Severní Kypr), který je oficiálně veden jako „okupovaný“ a přestože se nazývá Severním Kyprem, uznáván je pouze Tureckem. Pro tuto část ostrova jsou „zvláštní vnitřní pravidla“. Kypr tedy je v Evropské Unii jako celek, na ostrově se však uplatňují vnitřní pravidla v rámci těchto rozdělených částí. Mezi Severním Kyprem a zbylou části Kypru jsou kontrolní body (hraniční kontroly) a je zakázáno převoz jakýchkoliv zvířat, ať už za účelem obchodním nebo jako mazlíček. Tento zákon Kyperské republiky nemá žádné opodstatnění ani vysvětlení, které by to vysvětlovalo, prostě je to zákaz a ten je tvrdě uplatňován. Na vlastní kůži jsem se s ním setkala při pokusu převozu Lu na „oficiální stranu“ ostrova Kypr, kde by mohla získat od veterináře Evropský pas.

Na hraniční kontrole jsme byli zastaveni a hraničním pracovníkem vráceni zpět se slovy: „Tato turecká havěť nesmí vkročit na řeckou stranu ostrova“. Při návratu na nás čekalo další nemilé překvapení na mém hotelu. S Lu jsem byla odmítnuta pobývat na mém hotelovém pokoji a do konce jsem dostala pohrůžku od pracovníků tohoto hotelu, že pokud Lu v blízkosti hotelu ještě uvidí, zbaví se jí nadobro. Po těchto událostech jsem neváhala ani vteřinu a uvnitř mě se naplno rozhodlo, že Lu z tohohle „pekla“ dostanu pryč, ať to stojí co to stojí! 

Podařilo se mi zde najít „místního“ občana turecké národnosti, který za úplatek, který bohužel na této straně ostrova má ještě stále vysokou hodnotu, souhlasil, že u něj Lu může pobývat a já jí mohu po dobu své dovolené navštěvovat a trávit s ní čas. Po dnech strávených na internetu, telefonu a na veterinární klinice jsem dokázala najít cestu, jak se mi může podařit tuto misi zvládnout a Lu dát šanci, kterou si zaslouží a to je důstojný a milovaný život po boku člověka, kterému bude moci dát všechnu lásku, kterou v sobě má! Momentálně jsem však na hranici svých finančních možností, protože už jsem investovala 25.000,- za veškeré nezbytné věci. Ať už šlo o letenku do České republiky, která propadla, protože jsem nebyla vpuštěna na oficiální část ostrova, pořízení věcí k přepravě (klec, náhubek), poplatky u veterináře, doprava a především pak úplatky, aby vůbec Lu měla kde být.

Docházím tedy k tomu, proč jsem tuto sbírku založila a proč se obracím právě na Vás. Jedinou možnou cestou, jak Lu dostat do České republiky je zaplatit jí místní psí hotel, jediný který se tu nachází a následný pobyt na Veterinární klinice po dobu 3 měsíců, kdy oficiálně dodrží lhůtu pobytu v karanténě a získá tak všechny potřebné dokumenty k tomu, aby mohla být letecky přepravena a vpuštěna do Turecka. Z tohoto místa následně dostane povolení k tomu, aby mohla na území EU, což znamená do České republiky! Jedná se však o dlouhý časový úsek a po celou dobu bude muset být hrazen její pobyt v hotelu a následně na veterinární klinice v karanténě, budou jí muset být zaplaceny letenky, návštěva na Veterinární správě v Turecku a následně pak v České republice. Jedná se o dlouhý a nákladný proces, ale jak jsem uvedla výše, od prvního okamžiku, kdy jsem se s ní setkala, vím, že to za to stojí! 

Tuto sbírku jsem se rozhodla založit, protože vím, že ať už v mém okolí nebo vůbec na tomto světě, je mnoho lidí, kteří milují zvířata a snaží se jim pomáhat, jak jen mohou. Tento příběh není ojedinělý a nedokáže zachránit velké množství, ale i jeden případ z milionu, který se podaří dotáhnout do konce, za to rozhodně stojí a i kdybych si na to měla půjčit u banky, tak to pro Lu hodlám podstoupit a dotáhnout do konce!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Částka, která je vybírána bude následně využita na všechny náklady spojené s touto náročnou cestou za záchranou této krásné psí duše ze severní části ostrova Kypr (Severní Kypr). Níže jsou vypsané podle toho, jak následují:

– pobyt na Veterinární klinice po dobu 3 měsíců (povinná karanténa pro vstup na území Turecka)
– přeprava na letiště + letenka ze Severního Kypru do Turecka
– přeprava na letiště + letenka z Turecka do České republiky
– povinné a nutné veterinární ošetření v České republice

V případě, že se vybere více peněz než bude stát celá záchranná mise pro Lu, peníze půjdou veterinární klinice na Severním Kypru. Měla jsem totiž možnost poznat zde místní paní veterinářku, která se snaží svépomocí kastrovat všechny fenky v okolí, respektive ty, které se k ní zatoulají pro pomoc. Je to proto, aby feny neměly štěňátka, o které se buď nedokáží sami postarat kvůli vysokému věku a porod nepřežijí, nebo je jednoduše neuživí. Mezitím pomáhá s kastrací veškerých pejsků v útulku, který se nachází kousek od ní, kde je ovšem momentálně přes 450 psů. Ráda bych peníze směřovala tímto směrem, na pomoc ostatním.

Za dočtení až sem jsem Vám nesmírně vděčná!
Lu a Sára

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 11. 2023 16:11

Děkuji!

Ráda bych Vám všem ještě jednou poděkovala za finanční podporu, kterou Lu potřebuje a díky, které se dostane domů.

Momentálně se stále nachází v psím hotelu na severní části Kypru. Podle nejnovějších informací od zaměstnanců, kteří se o ni starají a jejího veterinárního lékaře, Lu úspěšně ukončila léčbu antibiotiky. Což znamená, že může začít znovu s vakcinací proti vzteklině.

Ačkoliv podmínky nejsou ideální a nikdo z nás si psí hotel nepředstavuje takto. Lu je živá a zdravá, což je momentálně to nejdůležitější.

Jakmile budu mít jakékoliv nové informace, zase se ozvu.

Lu a Sára

27. 10. 2023 16:28

Přesun do hotelu

Je to tu, Lu mohla být konečně převezena do hotelu!!! 

Momentálně čekáme až uplyne 21 dní od vakcinace proti vzteklině. Poté se odeberou vzorky krve, na jejichž základě budou provedeny testy, zda má Lu dostatečné množství protilátek. Vše je zapotřebí kvůli tomu, aby mohla odcestovat do Turecka, odkud ji poté dostaneme domů.

Lu🤎

21. 10. 2023 17:09

Zdravotní stav Lu

V poslední den mého pobytu jsem Lu odvezla na veterinánrní kliniku, kde měla strávit pár dní v karanténě a následně být převezena do psího hotelu. Během karentény na klinice byla Lu zjištěna Tick fever (bakteriální infekce).   

Konzultace s veterinářem, zda budu chtít vynaložit další finance na její léčbu či ji budu chtít uspat, mě zaskočila a přesvědčila o tom, že ji musíme co nejdříve dostat domů.

Neváhala jsem ani chvíli a požádala o zahájení léčby. Bez léčby by totiž neměla šanci na přežití.

Proto Vám děkujeme za veškerou podporu, díky které je Lu o krok blíže mít domov. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Lenka
300 Kč  •  9. 11. 2023 12:47
doufám ve šťastný příjezd Lu do naší země a Vám velmi děkuji. Přeji krásné a dlouhé roky s Vaší Lu.
Štědrý dárce
600 Kč  •  1. 11. 2023 21:13
Štědrý dárce
600 Kč  •  31. 10. 2023 6:08
Milý dárce
130 Kč  •  30. 10. 2023 21:58
Laskavý dárce
830 Kč  •  30. 10. 2023 21:57
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  30. 10. 2023 21:08
DobroDárce
50 Kč  •  30. 10. 2023 19:39
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  30. 10. 2023 16:07
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 10. 2023 16:01
Velkorysý dárce
300 Kč  •  30. 10. 2023 15:14
Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 10. 2023 14:18
Laskavý dárce
100 Kč  •  30. 10. 2023 14:05
DobroDárce
200 Kč  •  30. 10. 2023 13:53
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  30. 10. 2023 13:28
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  30. 10. 2023 13:18
Laskavý dárce
180 Kč  •  30. 10. 2023 12:17
DobroDárce
100 Kč  •  30. 10. 2023 11:17
Laskavý dárce
200 Kč  •  30. 10. 2023 11:00
Aneta
100 Kč  •  30. 10. 2023 10:52
Přeju hodně štěstí🍀🐕❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  30. 10. 2023 10:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat