Sbírka ukončena:

Záchrana komunitní tělocvičny

Vybráno 0 Kč 300 Kč
150 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
150 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Záchrana komunitní tělocvičny

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
JiMi z.s.
Datum přidání
1. 2. 2023

Představení sbírky

Tělocvična na Pražských Lukách slouží jako sportovní centrum pro dětské kroužky juda, sebeobrany, nebo prevence šikany. Stejně tak i pro dospívající a dospělé sportovce v rámci bojových sportů či nápravná a zdravotní cvičení pro seniory, nebo sportovce po úrazu.

Bohužel, stávající provozovatel tělocvičnu využíval výhradně jako zdroj příjmů, nevěnoval se základní údržbě a často ani úklidu a nechal zařízení zchátrat do současné podoby – prakticky ruiny – v tělocvičně je plíseň která může ohrožovat zdraví dětí i dospělých, nepořádek, nefunkční a zničené vybavení, opadávající omítka a otřesné hygienické podmínky. Stávající provozovatel se v nedávné době rozhodl svou činnost v tomto objektu ukončit.

Komu pomůžeme?

Naším cílem je záchrana tělocvičny, tak aby se neproměnila v další kanceláře, nebo sklady. Záměrem je převzít od stávajícího provozovatele celý objekt (případně najít podobný vhodný prostor) a transformovat ho na komunitní tělocvičnu, která bude plnit svůj účel – poskytovat zdravé prostředí pro sport a seberozvoj dětem a mladým lidem z blízkého okolí za podmínek a cen, které budou v maximální možné míře symbolické a přispět tak k budování lepšího fyzického i psychického zdraví a zároveň k upevňování vztahů v místní komunitě a smysluplnému volnočasovému vyžití pro juniory.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou využity základní rekonstrukci, která bude zahrnovat odstranění plísně, výmalbu, obnovu vybavení a zajištění pravidelného úklidu. Potřebná suma přesahuje částku 300.000 Kč, v ideálním případě výrazně více. Část prostředků již byla vybrána formou členských příspěvků.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
100 Kč  •  7. 3. 2023 17:18
DobroDárce
200 Kč  •  1. 3. 2023 23:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat