Projekt ukončen:

Přispějte na bezbariérové WC a získejte Warhola a celoroční vstup do Galerie!

Vybráno 0 Kč 14 960 Kč
300 000 Kč
 -
15 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
997 Kč
Průměrná výše příspěvku
3 800 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Přispějte na bezbariérové WC a získejte Warhola a celoroční vstup do Galerie!

Zakladatel
Česká Galerie Moderního Umění s.r.o.
Datum přidání
3. 12. 2023
Poslední aktualita

10. 12. 2023 16:59

Druhá adventní neděle

Je tu druhá adventní neděle a máme za sebou první týden kampaně. Zatím nám to moc nejde, protože všichni kmitáme kolem naší poslední letošní výstavy Oldricha Kulhánka, ke které jsme vydali také krásnou monografii. Najdete ji u nás na stránkách nebo tady mezi odměnami. Ještě pořád se dá stihnout jako vánoční dárek – podívejte se!

Klidnou adventní neděli přeje Václav Kopecký a tým Galerie

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

U nás mají všichni dveře otevřené – i na toaletu!

Vlastně zatím ne úplně všichni – a to nás štve. A chceme to změnit. No a Vy byste nám s tím mohli trošku píchnout. Ale vezmeme to pěkně od začátku, všechno se dozvíte.

Jsme ČESKÁ GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ, i přes svůj název "mladá“ začínající Galerie v historickém centru Prahy na Betlémském náměstí – přímo proti Betlémské kapli, ve které kázal mistr Jan Hus. Naše Galerie vznikla v památkově chráněném domě, jehož základy sahají až do 14. století, a letos jsme ji po vyčerpávajícím úsilí konečně otevřeli.

Bohužel jsme ale nemohli provádět žádné stavební úpravy, a proto tu jsou úzké průchody a nízké dveře, ale hlavně tu není žádné místo s bezbariérovým přístupem, kde bychom mohli vybudovat toaletu a zázemí pro handicapované návštěvníky naší Galerie.

Proto jsme získali prostory v dvorním traktu, kam se dá pohodlně dostat i na invalidním vozíku, a tady chceme bezbariérové WC vybudovat. Na opravy v Galerie jsme už ale z vlastních zdrojů dali částku více než 3 miliony korun (na kulturní projekt vám žádná banka nepůjčí) a na další stavební práce už prostě nemáme, a proto jsem se rozhodli požádat o pomoc právě Vás.

Kdo jsme a proč to děláme?

Jsme skupina nadšenců a fandů do umění (bohužel už ne tak mladých, jako je naše Galerie) a rozhodli jsme se vytvořit – nejen pro sebe – místo, kde se budeme potkávat s uměním tak, aby se to líbilo nejen nám, ale i našim zákazníkům. Máme už dost škrobených galerií, kde Vám za zády stojí důležitý kurátor a svými dotazy se Vás snaží vytrvale přesvědčit, že tomu vlastně vůbec nerozumíte (a taky co byste si měli koupit, aby byl foršus:-). A nechceme být ani obchodem, kde Vám ze zdi sundají cokoliv, na co si ukážete prstem – jen když zaplatíte a uděláte místo pro další artikl na prodej.

My bychom Vám chtěli ukazovat umění tak, jak se to líbí nám, a nechat Vás, ať si sami uděláte svůj názor na to, co se Vám líbí a co ne. Do našeho projektu jsme vložili vlastní umělecké sbírky a také vlastní prostředky, takže můžeme (a rádi to děláme) ignorovat „dobré rady“ o tom, co je a není umění a jak se to má správně dělat.

Do našeho výstavního plánu proto zařazujeme jak významné české kulturní velikány, tak i díla autorů, nad kterými ostatní galerie trošku ohrnují nos, ale nám se líbí a najust je vystavíme. Nebráníme se ani zahraničním výtvarníkům (a abychom se uživili, budou součástí naší stálé nabídky), ale chceme dát prostor především mladým českým umělcům, kteří ještě neměli čas a prostor udělat si jméno a teprve svou cestu do velkého světa umění hledají.

Chceme být galerií, kam můžete zajít při své procházce Prahou na kávu nebo skleničku vína a vždycky objevíte něco nového, co Vás zaujme (a třeba si to příště odnesete domů). Chceme být galerií, kam se nemusíte bát vstoupit!

My sami se snažíme v rámci svých možností také pomáhat. Právě teď (na začátku prosince) u nás probíhá výstava historických panenek Barbie spolu s grafikami britského street-artového umělce Banksyho, a v rámci této výstavy pořádáme sbírku a dobročinnou dražbu ve prospěch nadace Dejme šanci dětem, která pomáhá dětem s dětských domovů se startem do samostatného života.

V prosinci jsme také zahájili výstavu historických vánočních pohlednic z přelomu 19. as 20. století, kde se můžete podívat na krásné vánoční pohlednice a vzkazy, které si psaly naše prababičky před více než 100 lety. A i tyto unikátní pohlednice nejdete mezi našimi dárky.

A protože pánové si chtějí odnést spíše hodnotný dárek na stěnu svého pokoje, připravili jsme něco i pro dámy. Pro naše malé i velké návštěvnice jsme vydali speciální edici triček Barbie, aby si měly z výstavy také co odnést -  ale to samo stačí sotva na pokrytí našich provozních nákladů.

A i tady se snažíme myslet i na ostatní! V záplavě našich odměn si nemusíte koupit tričko jenom pro sebe, ale také Barbie tričko pro děti na onkologických odděleních nemocnic (ve spolupráci s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové – více na NFZZ). My ke každému tričku přidáme ještě Barbie tašku a i s Vašimi vzkazy všechny dárky do jednoho předáme. Pošlete s námi radost dál!

Na vybudování bezbariérového WC nám pomůže jakýkoliv Váš příspěvek, ale protože jsme umělecká Galerie, snažili jsme se pro Vás připravit celou řadu hodnotných dárků, které za Váš příspěvek získáte. Ať už si koupíte jednorázovou vstupenku do galerie nebo třeba tu celoroční, nebo se rozhodnete investovat do umění a koupíte si grafický list Andyho Warhola, nám to pomůže, a našim návštěvníkům s omezenou pohyblivostí určitě také. 

Více o jednotlivých dárcích se dočtete v textu a komentářích o naší sbírce, ale tady si dovolíme ještě jedno upozornění – aby nevzniklo nějaké nejasno. Protože kromě umění máme rádi také dobré víno a součástí našich prostor jsou i nádherné gotické sklepy ze 14. století, chceme zde v příštím roce vybudovat i malou vinotéku.

V naší vinotéce se budeme specializovat na skvělá moselská vína, a už teď jsme si dovolili přidat do našich odměn také dárky z tohoto segmentu naší činnosti. Ať už to bude lahev vína podle Vašeho výběru (3 vína ochutnáte, jednu láhev si odnesete) nebo účast na pravidelných degustacích (ochutnáte 8 vín s výkladem, a také si jednu lahev podle svého výběru odnesete), i to nám pomůže v dokončení našeho projektu.  Dobré umění a dobré víno určitě půjde dohromady a my doufáme, že se to bude líbit i Vám.

Od poloviny prosince také připravujeme výstavu vynikajícího českého grafika Oldřicha Kulhánka (to je ten pán, který například namaloval všechny bankovky, které máte v peněžence) spolu s vydáním obsáhlé monografie s představením jeho prací. Kniha bude vydána v limitovaném nákladu 500 kusů a může se stát hodnotným a cenným vánočním dárkem – proto i ta se objeví mezi našimi odměnami.

Současně se nám podařilo získat doposud nikdy nevydanou litografii z díla tohoto Mistra, která byla vytvořena jen ve 100 originálních značených exemplářích a stane se opravdovou sběratelskou raritou – a tři z nich do našich dárků také zařadíme.

Na co vybrané peníze použijeme?

Tak tady máme úplně jasno. Částku 300 tisíc korun (nebo jakoukoliv její část, pokud nám přispějete), použijeme na stavbu a zprovoznění bezbariérového WC pro naše handicapované návštěvníky (nebo je správně hendikepované? – to je asi jedno, důležité je, abyste Vy i my společně věděli, komu chceme pomoci). A když nám pomůžete, uděláte dobrý skutek a my Vám budeme neskonale vděční.

Zatím nám štěstí úplně nepřálo. Když už jsme si mysleli, že máme část sklepů hotovou a nainstalovali jsme zde expozici soch Miroslava Párala, vtrhly k nám podzimní přívalové deště a vypadalo to u nás takto:

To nás ale zastavit nemohlo, jen se vše zase trošku posunulo.

Částkou 300 tisíc u nás rekonstrukce – bohužel – ještě úplně nekončí. Pro dokončení celého projektu ale potřebujeme částku ještě cca 2 miliony korun, proto budeme moc rádi, když na naší cílové částce nepolevíte a budete ve své štědrosti pokračovat. Pokud se Vám budou naše odměny líbit, budeme jejich nabídku dále rozšiřovat, abychom Vám toho na výběr nabídli opravdu co nejvíce.

Abychom byli konkrétní (a abyste věděli, na co Vaše peníze použijeme): Částku přibližně dalších 300 tisíc korun potřebujeme na dokončení rekonstrukce suterénních prostor a zprovoznění dalších výstavních ploch a také vybudování vinotéky v gotických sklepech naší Galerie. Tuto částku spolknou stavební práce, a na dalších 550 tisíc přijde výroba inventáře a vybavení, které bude pro provoz Galerie a vinotéky potřeba.

Už tady bychom byli v říši snů, ale protože snít nás baví (ale nebojte se, nohama stojíme pevně na zemi) pro úplně dokončení a zprovoznění našeho projektu bychom potřebovali ještě dokončit a dobudovat depozitář obrazů (150 tis. Kč), rámařskou dílnu pro rámování obrazů (200 tis. Kč), speciální (průhlednou) lednici k uschování otevřených vín pro ochutnávky (220 tis. Kč) a taky ojetou dodávku pro závoz „těžkého“ umění a také vína (některé sochy mají přes 200 kg – 300 tis. Kč).

V průběhu naší sbírky Vás o všem budeme průběžně informovat, abyste přesně věděli, co z vybraných peněz zaplatíme. Takže teď už víte (nebo budete vědět) úplně všechno a můžete se vrhnout na ty odměny! A aby se Vám lépe vybíralo – na konci sbírky slosujeme úplně všechny dárce v soutěži o hodnotné ceny. První cenou bude podepsaný grafický list od Banksyho, druhou monografie Oldřicha Kulhánka a pak ještě mnoho vstupenek a dárků – máte se na co těšit!

A ještě jedna poznámka na závěr. Pokud jste dočetli až sem, ale nic z našich odměn se Vám nehodí, vůbec to nevadí. Budeme rádi, když se u nás v Galerii zastavíte třeba při vánoční procházce Prahou.

Kromě „Stromečku“ na Staroměstském náměstí a výstavy betlémů v Betlémské kapli hned naproti nám si přijďte prohlédnout také výstavu historických vánočních pohlednic z 19. a začátku 20. století. Pomůžete tak vdechnout našim historickým prostorám nový život – a pomůžete i nám.

úplně na konec: nechceme nechat nic náhodě a rádi bychom Vás požádali o pomoc i v případě, že nám nemůžete pomoci finančně. Budeme rádi za jakékoliv SDÍLENÍ INFORMACÍ O NAŠÍ SBÍRCE na Vašich sociálních sítích. A i takovou pomoc nemůžeme nechat bez odměny! 

Pokud budete veřejně sdílet odkaz na naši sbírku na Vašich sociálních sítích a pošlete nám PrintScreen Vaší obrazovky nebo telefonu emailem  na adresu info@goma.cz a do předmětu zprávy napíšete „Sbírka Donio“, jako odměnu za Vaši pomoc a pozornost Vás také zařadíme do slosování o hodnotné odměny pro všechny, kdo nám se sbírkou pomohli.

A abyste nemuseli čekat až na ukončení sbírky, za sdílení Vám hned pošleme poukázku na zlevněnou vstupenku na libovolnou naši výstavu v ceně 50 Kč (standardní vstupné na výstavy v naší Galerii je 100 kč). Tak neváhejte – sdílejte a vybírejte – ať se Vám naše dárky líbí!

Děkujeme Vám za jakoukoliv Vaši pomoc a rádi Vás u nás v Galerii uvítáme. více informací o naší Galerii a pořádaných výstavách najdete na www.goma.cz.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

10. 12. 2023 16:59

Druhá adventní neděle

Je tu druhá adventní neděle a máme za sebou první týden kampaně. Zatím nám to moc nejde, protože všichni kmitáme kolem naší poslední letošní výstavy Oldricha Kulhánka, ke které jsme vydali také krásnou monografii. Najdete ji u nás na stránkách nebo tady mezi odměnami. Ještě pořád se dá stihnout jako vánoční dárek – podívejte se!

Klidnou adventní neděli přeje Václav Kopecký a tým Galerie

5. 12. 2023 22:04

Oříšek?

Dobrý den – dnes je Mikuláš (vlastně až zítra, ale Mikulášové s dárky chodí už dnes). Proto jsme o dárky do naší sbírky požádali i naše zákazníky, a děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět.

A taky jsme narazili na první oříšek (ne ten pro Popelku, ale na malý problém). A tak ho chceme rychle – teď a tady – vyřešit. Naši přispěvatelé by rádi darovali získané odměny jako vánoční dárky, ale my se k jejich kontaktům bohužel nedostaneme tak rychle – obdržíme je až po vybrání 25% z cílové částky. Proto jsem rychle dali hlavy dohromady (a doufám, že lépe, než inženýři z německé lidově- demokratické republiky v tom filmu), a máme řešení. Pokud si nějakou odměnu vyberete a zakoupíte, pošlete nám prosím email s potvrzením o nákupu na adresu info@goma.cz – a my Vám odměnu obratem připravíme nebo pošleme. Žádné další potvrzení nepotřebujeme. Všichni přece chceme, aby všechny vánoční dárky dorazily na místo určení. My pro to uděláme maximum.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za všechny Vaše příspěvky.

lidé z Galerie

4. 12. 2023 21:27

Vánoční dárek

Tak zatím se jenom rozkoukáváme a snažíme se o sobě dávat vědět.

A abychom Vás trošku popošťouchli, připravili jsme si vánoční dárek pro Vás. Po celý advent posíláme našim zákazníkům každý den jeden list našeho adventního kalendáře, který obsahuje nejen „vánoční“ informace, ale také každý den jednu pohlednici z naší výstavy historických vánočních pohlednic. Tu dnešní níže přikládáme, a pokud se Vám zalíbí, podívejte se na naši registrační stránku, kde se můžete k odběru adventního kalendáře – úplně zadarmo – přihlásit.

Čas máte do Štědrého dne!

Náš adventní kalendář můžete získat TADY:

https://akce.goma.cz/advent-donio/

A ještě naše dnešní vánoční pohlednice:

(o její historii se dozvíte v adventním kalendáři)

Přejeme Vám krásný vánoční čas!

Tým České Galerie moderního Umění

3. 12. 2023 14:47

Začínáme!

Dobrý den,

je první adventní neděle roku 2023 a my spouštíme naši sbírku, na jejímž konci by mohlo stát (a také fungovat) bezbariérové WC pro naše zákazníky s omezenou pohyblivostí. 

Kdo jsme? Samozřejmě nějaká Galerie, ale především jsme Andrea, Soňa, Veronika, Zuzana, Václav,  Jiří, Václav II. a ještě pár pracovitých lidí, kteří nám v našem úsilí pomáhají. Postupně se Vám představíme a budeme Vás (nenápadně) přesvědčovat, abyste se k nám přišli podívat osobně. Snažíme se totiž vybudovat hezké a klidné místo v centru Prahy, kde by bylo dobře nejen nám, ale hlavně i Vám.

A samozřejmě se chceme hned v úvodu omluvit, pokud by něco neběželo, tak jak má. S podobnou kampaní nemáme zkušenosti, děláme to úplně poprvé, a tak by vlastně bylo trochu divné, kdyby bylo hned napoprvé všechno správně. Naše odměny samozřejmě platí (a doufáme, že si vyberete), ale pokud narazíte na nějaký kiks (nebo kix – bůh ví, jak se to slovo píše???) dejte nám prosím hned vědět, budeme se snažit všechno co nejdříve napravit.

Typicky se to týká vánočních dárků – a že máme spoustu odměn, které by mohly někomu udělat radost pod stromečkem! Zatím nevíme, jak rychle nám budou chodit informace o dárcích, takže kdyby už byl Štědrý den za dveřmi a tlačil Vás čas, ozvěte se nám a nějak to vyřešíme. Ježíška přece čekat nenecháme:-)

Budeme rádi, když se Vám u nás bude líbit – a začít můžete těmi odměnami. Tak HRR na ně!

Václav Kopecký

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  29. 2. 2024 12:41
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  18. 2. 2024 20:12
Milý přispěvatel
500 Kč  •  27. 1. 2024 7:36
Velkorysý přispěvatel
600 Kč  •  26. 1. 2024 11:40
Štědrý přispěvatel
2 950 Kč  •  23. 1. 2024 22:46
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
900 Kč  •  12. 1. 2024 8:28
Laskavý přispěvatel
960 Kč  •  12. 1. 2024 8:11
Dobrosrdečný přispěvatel
3 800 Kč  •  11. 1. 2024 16:21
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  28. 12. 2023 11:04
Dobrosrdečný přispěvatel
300 Kč  •  10. 12. 2023 16:53
Milý přispěvatel
900 Kč  •  5. 12. 2023 18:54
Dobrosrdečný přispěvatel
100 Kč  •  5. 12. 2023 14:05
Velkorysý přispěvatel
2 950 Kč  •  4. 12. 2023 23:12
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  3. 12. 2023 22:17
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  3. 12. 2023 14:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu