Úspěšně vybráno:

Pomohli jste zakoupit výukový tablet

Vybráno 0 Kč 11 399 Kč
8 999 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
1 628 Kč
Průměrná výše daru
8 699 Kč
Nejvyšší dar
7 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste zakoupit výukový tablet

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lukáš Čermák
Datum přidání
29. 1. 2024
Poslední aktualita

29. 3. 2024 8:37

Poděkování

Tímto bychom Vám chtěli všem ještě jednou poděkovat za úžasnou podporu, kterou jste nám tak rychle poskytli. Upřímně jsme to nečekali. Přes menší komplikace se nám podařilo zajistit všechno potřebné, takže začínáme postupně s nácviky na výukovém tabletu, zatím pouze přes výukové kartičky, abychom rozšířili slovní zásobu a později bychom rádi tablet využili k podpoře ať při výuce či komunikaci s okolím. 

Přejeme krásné Velikonoční svátky :-)

Rodina Čermákova

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dovolte mi, abych nás představil. Jmenuji se Lukáš Čermák a jsem hrdým otcem dvou úžasných chlapců, Petra (15 měsíců) a Michala (4,5 roku). Snažím se být nejen skvělým otcem, který je momentálně na druhé rodičovské dovolené s mladším synem, ale také učitelem a průvodcem pro mého staršího syna Michala, který má dětský autismus. To všechno by nebylo možné bez mojí milované ženy Lenky, která je mi vždy oporou a pomáhá mi se vším co je potřeba, aby naše rodina byla šťastná.

Michálek je neverbální, ale díky pravidelnému nácviku a jeho výjimečné vizuální paměti dosahuje úžasných pokroků. V rámci svého studia speciální pedagogiky a mých zkušeností jako behaviorální technik Aplikované Behaviorální Analýzy, jsem vytvořil domácí programy, které Michalovi pomáhají v oblasti alternativní komunikace a sociálního vnímání.

Nyní přichází čas na další krok v jeho vzdělávání.

Komu pomůžeme?

Tímto krokem je příprava Michálka na systém Strukturovaného učení, který je klíčový pro jeho další rozvoj a integraci do společnosti. 

Pracuji s Míšou jak v přirozeném domácím prostředí a venku, kde se zaměřujeme hlavně na rozvoj hrubé motoriky, tak u stolu, kde se učíme nové dovednosti. Mým cílem je zajistit, aby Michal mohl v září 2024 nastoupit do přípravného ročníku Speciální základní školy v Poděbradech, kde budu také vykonávat svou školní praxi.

Abychom na tento cíl dosáhli, potřebujeme tablet, který bude sloužit jako nástroj pro rozvoj Michalovi komunikace a podpory jeho učení.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení tabletu iPad 10.2 (2021) Wi-Fi 64 GB – Space Grey od společnosti Apple. Tento tablet je ideálním zařízením pro Michala, poskytuje potřebné aplikace pro vizuální učení a komunikaci a je dostatečně robustní pro každodenní použití. Věřím, že s tímto nástrojem udělá Michal obrovské pokroky a bude lépe připraven do nového školního prostředí. 

Celá sbírka půjde bez ohledu na to jestli na cílovou částku dosáhneme na vzdělání a podporu našeho syna, takže jakákoliv pomoc od Vás je pro nás nesmírně cenná, jelikož kromě výukového tabletu budeme muset zakoupit potřebné příslušenství jako je ochranný obal a především placené výukové aplikace, které jsou sice úžasné a velice nápomocné při rozvoji dětí s neurovývojovými vadami, ale zároveň jsou také finančně náročné. 

Srdečně děkujeme za Vaši podporu a za to, že jste součástí naší cesty.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

29. 3. 2024 8:37

Poděkování

Tímto bychom Vám chtěli všem ještě jednou poděkovat za úžasnou podporu, kterou jste nám tak rychle poskytli. Upřímně jsme to nečekali. Přes menší komplikace se nám podařilo zajistit všechno potřebné, takže začínáme postupně s nácviky na výukovém tabletu, zatím pouze přes výukové kartičky, abychom rozšířili slovní zásobu a později bychom rádi tablet využili k podpoře ať při výuce či komunikaci s okolím. 

Přejeme krásné Velikonoční svátky :-)

Rodina Čermákova

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  30. 1. 2024 17:47
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 1. 2024 20:50
Milý dárce
200 Kč  •  29. 1. 2024 20:41
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 1. 2024 20:10
💙😇
Laskavý dárce
600 Kč  •  29. 1. 2024 19:45
❤️ Jste úžasná rodina.
Lainovi
8 699 Kč  •  29. 1. 2024 19:40
Ať se daří ❤️
DobroDárce
300 Kč  •  29. 1. 2024 19:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat