Jsme na české poměry docela nový pétanque klub, který byl založen 19. 5. 2020 a 24. 7. 2020 registrován pod Českou asociací pétanque klubů (ČAPEK) za účelem spojení přátel a občasných výjezdů společně na turnaje.
Jak šel čas, nejenže se počet hráčů zvyšoval, ale začaly se dostavovat také drobné úspěchy, což mělo vliv na větší zájem o klub (aktuální počet hráčů je 35).
Výsledkem bylo také v roce 2023 připojení šesti hráčů z amatérského, neoficiálního klubu pétanque Kněžice. Z jejich řad máme dnes první zástupkyni v širším výběru juniorské reprezentace pro nadcházející MS juniorů, konané ve dnech 3.–7. srpna v Kanadě.









