Ahoj, jmenuji se Terezka a mám 17 let. Narodila jsem se v 37. týdnu těhotenství mojí maminky, která prodělala velmi silný epileptický záchvat. Následkem těžkého porodu došlo u mě k nedokrvení mozku. Od té doby navštěvujeme s rodiči lázeňské pobyty, rehabilitační pobyty, hippoterapii. Ve 3 letech jsem absolvovala 1. operaci nohou a v 5. letech znovu. Pokaždé jsem měla sádry na nohou 6 týdnů a potom následovala intenzivní rehabilitace, lázně. Co se týká řeči, úroveň srozumitelnosti mám na úrovni asi 2-letého dítěte, ani slovní zásoba není velká. Rodiče mi rozumí, jak jinak, ale s ostatními lidmi nejsem schopna se dorozumět. Jsem však velmi veselá, jak říkají mojí rodiče. Miluji společnost ostatních lidí, hudbu, jsem hodně zvědavá a mám ráda, když se mi něco nového podaří. Rodiče mi přizpůsobili náš malý domek tak, abych se tak cítila spokojeně a nic mi nechybělo. Žiji tam pouze se svými rodiči, nemám žádné sourozence, škoda.
Během pobytu v lázních jsem získala kamarády, se kterými bych se ráda zase někdy viděla, ale naše autíčko dosluhuje. Rodiče mi upravili domeček tak, abych ho měla co nejpříjemnější a mohla se tam pohybovat na vozíku samostatně, Stálo to hodně peněz a tak nám nezůstaly už na doplatek auta.
