Úspěšně vybráno:

Riggsova sociální bublina na materiální pomoc pro Mariňáků

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 2 dárců
Riggsova sociální bublina na materiální pomoc pro Mariňáků
2 dárci
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Riggsova sociální bublina na materiální pomoc pro Mariňáků

Autor
Josef Starý
Datum přidání
14. 12. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Mariňáci se snaží, seč jim síly stačí postoupit na levém břehu Dněpru. Není to ale jednoduché i my jim můžeme trochu pomoci. Vybavení se mi jim stále nedostává, tak jim pojďme společně pomoci!

Každá stovka se počítá!!! Ať rusákům ty vánoce co nejvíc osladí!


Představení sbírky

Team 4 Ukraine, již delší dobu podporuje 503. samostatný prapor námořní pěchoty. Prapor pochází v Mariupolu, během války prošel bojem o Mariupol, obranou na Donbase, reorganizací a letní ofenzívou.

Jsme v úzkém kontaktu s velením praporu, podřízenými veliteli i řadovými příslušníky. Klukům na frontu i do jejich zázemí osobně jezdíme předávat pomoc a zjišťovat aktuální potřeby. Máme tak jistotu, že se všechna pomoc dostane na ta správná místa, kde je jí opravdu potřeba. 

Komu pomůžeme?

Při poslední dodávce materiálu k 503. nás kluci poprosili, zda bychom jim nemohli pomoci se zimním vybavením, jako jsou zimní boty, termooblečení, nebo s vybavením jako jsou elektrocentrály, záložní zdroje po náhradní techniku k vozidlům až po speciální prostředky a zdravotnický materiál. Bohužel, i přes veškerou pomoc co UA dostává, je spotřeba materiálu ještě větší množství. Množství techniky, lidí a speciálních potřeb pro téměř milionovou mobilizovanou armádu obránců je velký rozměr a dá se těžko srovnávat s čímkoliv od 2. světové války. 

Naše pomoc je tedy zaměřena především na pořízení zimních doplňků, elektrických generátorů, zásobovacích vozidel typu pick-up, přístrojů pro noční vidění, termovize, dronů, zdravotnického materiálu a dalšího potřebného vojenského vybavení a technického vybavení.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky budou použité na pořízení zimních doplňků, speciálního i technického vybavení, které příslušníkům odvezeme až na místo jejich působení. Konkrétní materiál pořídíme dle AKTUÁLNÍCH potřeb, jenž nám kluci průběžně píší.

Takže pilot dronu obdrží dron, zdravotníci materiál, jenž pomůže zachraňovat životy, řidiči si převezmou vozidla, atd.   Vám zašleme fotografie a videa, nejen z přípravy, přesunu, ale i z předání pomoci. Z vybraných prostředků se budou hradit i náklady realizaci dodání pomoci naším týmem, aby bylo z čeho platit palivo, sklad a další nezbytné věci. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 12. 2023 18:48
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 12. 2023 17:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.