
Jmenuji se Silvie a je mi 12 let. Se svou sestrou Natálkou a mamkou bydlíme samy. Mám moc ráda jízdu na koni, a nedávno jsem objevila horolezecký kurz, na který bych moc ráda chodila. Sestra už začala chodit na učňák, což stálo mamku hodně peněz. Teď máme jet na lyžařský kurz, tak toho je na mamku hodně a ne na všechno má dost peněz. Neježe je samoživitelka, ale sama je dost nemocná, pracuje proto v chráněné dílně aspoň na částečný úvazek a k tomu má ještě brigády, aby se o nás mohla dobře postarat, a to se jí moc daří. Za taťkou jezdíme, ale ten je bohužel taky moc nemocný a tak mamce nemůže finančně moc pomoci. Nedávno jsem byla z paní zubařky, a ta mi řekla, že ze zdravotních důvodů budu muset nosit rovnátka. Nejde tedy o estetickou úpravu, ale o funkční nutnost.









