Dovolte mi tímto představit dámu, která nejen mně svou neskutečnou energií a optimismem vykouzlila nejednou úsměv na tváři:
"Vážení známí i neznámí, přátelé a kamarádi.
Jmenuji se Božena Dardová a je mi 78 let.
Polovinu života jsem pracovala v sociálních službách jako pečovatelka, nyní se však karty obrátily a jsem v situaci mých klientů.
Ještě před 6 lety jsem se jako pečovatelka starala o potřebné a byla jsem plná energie. Pak stačil jeden pád a následovala operace páteře a výměna kolenního kloubu. Vše jsem zvládla, rehabilitovala, v pohodě s menšími omezeními fungovala díky chodítku.
Pak ale přišel další pád, operace krčku a stehenní kosti. Následoval pobyt v nemocnici, kde mi zjistili neuropatii v noze.
Ocitla jsem se tedy opět na začátku cesty k samoobslužnosti. V současné době jsem ležící, neobejdu se bez inkontinenčních pomůcek a potřebuji veškerou péči, co se týká oblékání, koupání, vaření a péče o domácnost.
I v neštěstí mám ale štěstí a nejsem na to sama. Mojí největší motivací zase se postavit na nohy je můj 18letý vnuk, kterého mám ve své péči. Je úžasný, studuje a k tomu momentálně vládne celé naší domácnosti. Je mým hnacím motorem. Hodně mi pomáhá. Pomáhá mi i rodina.
Absolvovala jsem dva pobyty v rehabilitačním ústavu v Bělohradě, kde se můj stav po osmi týdnech zlepšil. Stále se ale na nohy nepostavím a byly mi doporučeny další rehabilitační pobyty. To už je ale bohužel mimo mé finanční možnosti. Společně s mými blízkými jsme doposud zaplatili na doplatcích rehabilitačního pobytu 36.000 Kč a tím se naše finanční zdroje vyčerpaly."
Pokud Vás příběh paní Bobiny oslovil a máte možnost jakkoliv pomoci vrátit paní Bobinu na nohy a podpořit jí tak v cestě za plnohodnotným životem, budu moc vděčná za každou částku.
Děkuji, Michaela Rosolová