Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Káje žít život naplno

Vybráno 0 Kč 52 411 Kč
35 000 Kč
 -
62 dárců
Celkem se zapojilo
845 Kč
Průměrná výše daru
13 661 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Káje žít život naplno

Vybráno 0 Kč 52 411 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Karolína Kantková
Datum přidání
6. 11. 2023
Poslední aktualita

4. 3. 2024 11:39

Děkuji za pomoc žít život naplno

Čekala jsem, že aktivní vozík mi usnadní samostatný pohyb, ale nečekala jsem, že bude změna tak obrovská.

Nový vozík razantně zvýšil možnosti mého pohybu. Jsem najednou o 8 cm užší, tudíž mě nezastaví každé třetí dveře. Jsem o dost lehčí, díky tomu je pro mě snaží se posouvat i bez přídavného motoru po rovinkách a při krátkých vzdálenostech. Na vozíku můžu trávit více hodin bez bolesti v kyčlích a zádech a můžu věnovat svou pozornost okolí a nikoliv bolesti. Opět si přijdu hezká a v první řadě jako mladá žena, nikoliv jako vozíčkář.

Toto vše mi dodalo zpět část mého ztraceného sebevědomí a už se tolik nebojím vyjít mezi cizí lidi. Moc děkuji všem, kteří mi tento posun v životě umožnili a pomohli mi tak naplno žít, nikoliv pouze přežívat.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Zdravím 🙂. Jmenuji se Karolína a jsem vysokoškolská studentka sociální a charitativní práce a pracuji jako sociální pracovnice na zkrácený úvazek. 

Na Donio jsem již dříve vybírala na přídavný motor k invalidnímu vozíku. K mé radosti se peníze podařilo vybrat a já tak mohla začít jezdit sama do školy, k doktorům i za zábavou. Bohužel se můj zdravotní stav nelepší a dočasný vozík, kupovaný v létě minulého roku, je pro mě nevyhovující. Jelikož byl kupovaný soukromě přes internet s pomocí peněz od rodiny a přítele, není vhodný pro aktivní jízdu a dlouhé sezení. Rozhodla jsem se tak i po doporučení lékařů pořídit si vozík, který bude svou velikostí a rozložením zaměřený mně na míru, jak to bývá zvykem.

Stále mi však chybí diagnóza, na kterou by se dal mechanický invalidní vozík předepsat a mít ho tak přes pojišťovnu. Nechci si brát půjčku, protože vzhledem k mé aktuální situaci nevím, jak bych ji zvládala splácet. Obracím se tedy na Vás, milí dárci, s prosbou o pomoc.

Hi everyone 👋 I'm Karolína and I'm a social worker – at school, as well as at work.

You may have noticed me on Donio in the past when I managed to raise money for an additional motor for my wheelchair. Thanks to this, I started to drive myself to school, to the doctors, and to enjoy my time in general. 

Unfortunately, my condition is not improving and my current wheelchair is not suitable for me, especially while using it for a long time. Based on my doctor's advice, I am now raising funds for a wheelchair that will be „tailor-made“, so that I can live my daily life as comfortably as possible.

Since my insurance company is unable to help me and I do not want to take out a loan, I am appealing to all of you who are understanding of my situation and are capable of helping me.

Komu pomůžete?

A kdo jsem já?

Snílek, sociální pracovnice, nadšenec do umění (obrazy, móda i knihy), studentka, hrdá majitelka dvou koček a mnoho dalšího… pro lepší představu mám i instagram, kde sdílím své radosti, starosti a hlavně lásku k šití.

Who will you help?

A social workers who help those of us who have not been as fortunate in life as most of us. A student who is constantly educating herself to do an excellent job. An art lover and proud cat mom of Keiko and Kim. Want to know more about me? Check out my Instagram, where I share my everyday life in a wheelchair.

 

Většinu svého života jsem tančila, několik let i soutěžně. S postupujícím věkem se můj stav ale zhoršoval. Nejprve jsem během střední školy podstoupila dvě operace kolen, později, kdy to vypadalo, že se budu moct vrátit k tanci, se u mě objevily stěhovavé bolesti kloubů. Bolesti se zhoršovaly a samotný pohyb byl čím dál tím těžší. Nejprve jsem chodila o berlích, ale to příliš přetěžovalo mé ruce a začala jsem mít problém se stabilitou.

A tak jsem od srpna 2022 na mechanickém vozíku. Prošla jsem již řadou vyšetření, diagnóza je však stále nejistá. Doktoři se moc neshodnou, dle výsledků krve nezapadám do tabulek. Čeká mě vyšetření na oddělení genetiky a jsem v pořadníku v Centru extrapyramidových onemocnění.

Nový vozík by pro mě znamenal mnohé. Méně bolestí zad, větší pohodlí a z toho pramenící větší počet hodin mimo byt. Byl by to vozík, který nebude vypadat tolik důchodcovsky, který nebude tolik nápadný, cítila bych se v něm více jako svá vlastní osoba a ne pouze „vozíčkář“. Odpovídal by více mé osobnosti a splňoval by veškeré nároky mojí představy ideálního životního stylu a také díky menší šířce projedu více dveřmi než teď. Nechci ztratit svůj elán a radost ze života.

My story

I've been dancing most of my life, even competitively for a few years. Yet as I got older, my condition worsened. First, I had two knee surgeries during high school, and later, when it looked like I might be able to return to dancing, I developed migratory joint pain.
These got worse and worse, and the movement itself became almost impossible. At first, I walked on crutches, but this put too much strain on my hands, which led to problems with stability.

And so since August 2022, I have been using a mechanical wheelchair. I have already undergone a series of examinations, which have revealed two diagnoses: fibromyalgia and functional mobility disorder. Underneath the names are difficulties such as general stiffness of the body, increased sensitivity of certain parts of the body, chronic fatigue, sleep, and memory disturbances. And how to face them? Only with physiotherapy and the right compensatory aids, such as a new easy-to-use wheelchair.

A new wheelchair, a new chapter
A brand new customized wheelchair would be a huge relief for me and those around me. Particularly, it would mean less back pain, more comfort, and, as a result, more hours out of the apartment – at school, work, with friends or family. Additionally, with less width,
I could get through more doors than now. The design of the wheelchair would also be more to my liking, giving me a much-needed mental boost, drive, and zest for the life I want to keep.

How will I use the money?
The funds raised will go towards the purchase of a lightweight mechanical folding wheelchair and anti-disability pad.
I've even been to see and ride my ideal wheelchair. And it's true what I mentioned above – it would be a dream come true! 

The more money I raise, the more components (like better wheels, adjustable handles, and special winter gloves) I can get. 

Thanks to all of you who read my story, those who contributed, and also people who shared my campaign to make my life better. I hugely appreciate your interest and help.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup odlehčeného mechanického skládacího invalidního vozíku a antidekubitní podložky.

Již mám jeden velmi levný invalidní vozík vyhlédnutý. Proběhlo již i bezplatné vyzkoušení a zaměření velikosti. https://www.medicco.cz/voziky/quickie/mechanicke-voziky/easy-life-sa-skladaci-vozik

Teď se jen domlouvá, co vše si budu moct dovolit, protože za kvalitu a vyšší životnost se platí. Tedy čím více peněz vyberu, tím více komponentů (jako jsou například lepší kola či nastavitelná madla) si budu moct pořídit. A když budu mít velké štěstí, pořídím si i zimní rukavice na vozík a pořádný fusak.

Všem, kdo si přečetli můj příběh, kdo přispěli i těm co sdíleli mou sbírku dál, moc děkuji.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 3. 2024 11:39

Děkuji za pomoc žít život naplno

Čekala jsem, že aktivní vozík mi usnadní samostatný pohyb, ale nečekala jsem, že bude změna tak obrovská.

Nový vozík razantně zvýšil možnosti mého pohybu. Jsem najednou o 8 cm užší, tudíž mě nezastaví každé třetí dveře. Jsem o dost lehčí, díky tomu je pro mě snaží se posouvat i bez přídavného motoru po rovinkách a při krátkých vzdálenostech. Na vozíku můžu trávit více hodin bez bolesti v kyčlích a zádech a můžu věnovat svou pozornost okolí a nikoliv bolesti. Opět si přijdu hezká a v první řadě jako mladá žena, nikoliv jako vozíčkář.

Toto vše mi dodalo zpět část mého ztraceného sebevědomí a už se tolik nebojím vyjít mezi cizí lidi. Moc děkuji všem, kteří mi tento posun v životě umožnili a pomohli mi tak naplno žít, nikoliv pouze přežívat.

17. 12. 2023 11:58

Částka pro základní vozík pokořena

Děkuji všem štědrým dárcům!

Díky vám si budu moct pořídit základní vozík i s většinou komponentů, které kvůli svému proměnlivému stavu potřebuji. Pokud se podaří vybrat ještě pár tisíc, budu si moci pod stromeček nadělit i lepší pláště kol, speciální rukavice pro vozíčkáře do zimy a nebo návleky na kola když napadne sníh: https://ortoservis.cz/doplnky-k-vozikum/819-retyre-terenni-navlek.html

Přeji všem šťastně prožité svátky. Kája

5. 12. 2023 14:03

the text of my story in English

Hello everyone.

Today I published my story in English. I will be happy if you read my story and share it. There are 30 days left until the end of the fundraising campaign.

23. 11. 2023 14:59

Mám diagnózu

Velká novina. V pondělí mi byla sdělena diagnóza. Trvalo to dlouhých 9 let od první návštěvy ortopedie pro bolesti nohou, které se již nedaly snášet. Prošla jsem si spoustou vyšetření a nepříjemnými návštěvami doktorů. Mnohdy mé problémy bagatelizovaly nebo mě objednali na další vyšetření až za půl roku. Postupně jsem musela používat berle, před šestnácti měsíci dokonce invalidní vozík.

Diagnóza je ve výsledku dvojí. Na revmatologii uvedli fibromyalgii. Jedná se o onemocnění vyznačující-se chronickou plošnou bolestí se ztuhlostí, společně se zvýšenou citlivostí skupiny bodů na těle. Člověk má s touto nemocí pocity chronické únavy, je narušen spánek i paměť. Možnost trvalého vyléčení je nepravděpodobná, ale rehabilitacemi a prášky na bolesti a spánek lze zlepšit kvalitu života.

Druhá diagnóza je Funkční porucha hybnosti, kterou jsem získala v Centru extrapyramidových onemocnění ve VFN. Jedná se o neurologické onemocnění vzniklé na základě abnormálního fungování CNS, tedy multinetwork disorder. I toto onemocnění nelze zcela vyléčit, jde ale v dnešní době nasadit specializovanou fyzioterapie a správnými kompenzačními pomůckami mi pomoct prožít kvalitní život.

Další má cesta tak bude mířit na Správu sociálního zabezpečení kvůli přiznání invalidity. Držte mi prosím palce, abych opět od posudkových doktorů nedostala zamítnutí se slovy „nevyužila všechny možnosti léčby“.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 1. 2024 22:24
Ondra
200 Kč  •  3. 1. 2024 11:01
Ať vše dobře dopadne :)
Štědrý dárce
111 Kč  •  2. 1. 2024 21:48
DobroDárce
1 000 Kč  •  19. 12. 2023 13:37
Velkorysý dárce
13 661 Kč  •  17. 12. 2023 21:48
Štědrý dárce
100 Kč  •  17. 12. 2023 11:12
Milý dárce
10 000 Kč  •  13. 12. 2023 10:36
DobroDárce
300 Kč  •  11. 12. 2023 21:44
Pája
200 Kč  •  11. 12. 2023 16:42
Ať se ti daří Káji! :)
Dobrosrdečný dárce
39 Kč  •  11. 12. 2023 7:38
Velkorysý dárce
500 Kč  •  10. 12. 2023 21:48
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 12. 2023 20:05
Milý dárce
500 Kč  •  10. 12. 2023 19:10
DobroDárce
1 000 Kč  •  10. 12. 2023 17:59
Štědrý dárce
500 Kč  •  7. 12. 2023 13:32
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 12. 2023 8:46
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  3. 12. 2023 10:07
D+J
2 000 Kč  •  30. 11. 2023 19:50
Novou káru pro Káju! <3
Laskavý dárce
300 Kč  •  30. 11. 2023 14:09
Laskavý dárce
100 Kč  •  30. 11. 2023 2:09
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  29. 11. 2023 20:15
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 11. 2023 20:55
Laskavý dárce
128 Kč  •  28. 11. 2023 19:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat