• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
  • Nahlášení protiprávního obsahu
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Viktorkova šance na "normální" život

Vybráno 0 Kčod 29 dárců
Viktorkova šance na "normální" život
Vybráno 0 Kčod 29 dárců
Aktualizováno 🧡
Předali jsme9 500 Kč
29 dárcůCelkem se zapojilo
328 KčPrůměrná výše daru
1 000 KčNejvyšší dar
60 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Jan Nechvátal
Datum přidání
21. 6. 2022

Koho se sbírka týká?

Haf! Haf!

Jmenuji se Viktor, jsem jorkšírský teriér, je mi 6 a půl a bydlím se svojí nejlepší psí kamarádkou Emilkou, bez které neudělám ani krok a dalšími zvířátky u mých dvounohých parťáků Honzy a Sáry.

Parťáci jsou skvělí, všechny nás moc milují a dávají nám veškerou lásku a péči, kterou potřebujeme. Občas přivedou i nové členy, o které se společně staráme. Někteří jsou s námi sice jen na zotavení a pak jdou k novým parťákům, ale jiní s námi zůstávají 🙂

Před několika dny přišla velká osudová zkouška, když jsem dostal silný nervový záchvat… Nebýt mých věrných parťáků, kteří rychle zakročili a poskytli mi první pomoc s následnou lékařskou péčí, mohl jsem už na ně dávat pozor jen odjinud… ☁️☁️☁️

Po velmi vyčerpávajících testech u mě lékaři našli vadu, se kterou jsem se už bohužel narodil. Jedná se o portosystémový zkrat, cévní spojení, které mi obchází játra a nepročištěná krev tak proudí do systémového žilního oběhu. Proudění toxinů tělem mi způsobilo částečnou atrofii mozku, takže už nebudu nikdy úplně v pořádku, ale mám stále velkou šanci na šťastný a dlouhý život, když půjdu na operaci.

Rozhodl jsem se vzít tuto šanci „za pačesy“ a dostát tak svého jména! Zvítězím nad touto osudovou ránou, kterou mi život přichystal!

Mám samozřejmě svoje dva parťáky, kteří při mně pevně stojí a udělají vše, co je v jejich silách, jenže sami v dohledné době nezvládnou utáhnout finanční stránku lékařského zákroku a proto společně žádáme o pomoc vás 🙏❤️

Jak mi sbírka pomůže?

Po náročných dnech na klinice, kde se o mě lékaři starali a přišli na to, co se se mnou děje, jsem už zpět doma se svými nejbližšími a ve stabilním stavu.

Mám speciální dietu, nesmím sníst nic lákavého, co by mě ohrozilo a musím 9× denně pravidelně brát léky, jedině tak zůstanu bez větších obtíží. Tomuto postupu se říká konzervativní terapie. Momentálně mi moc pomáhá, protože snižuje proudění toxinů v mém těle, ale z dlouhodobějšího hlediska už nebude tolik účinná a vše se začne zase zhoršovat… 

Jediná efektivní možnost je operace, ta probíhá tak, že se kolem nežádoucí cévy umístí kroužek, který pomalu zvětšuje svůj objem, až cévu zaškrtí úplně.

Operací se docílí k zastavení proudění toxinů úplně a já budu zase téměř v pořádku. Zůstane mi dieta, stále budu běhat do kolečka a občas zakopnu nebo narazím, to se už nespraví, ale přestanu brát většinu léků, nebudu mít záchvaty a budu žít šťastně se svou rodinou spoustu dalších let. Myslím, že to za to stojí! 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka, ať už bude jakákoliv, bude směřována na operaci a s ní nezbytně spojenými náklady, vyšetření, pooperační péče, léky.

Přesnou kalkulaci ještě nemáme, ale dle informací od pana doktora se bude částka pohybovat okolo 50 tisíc korun. 

V případě výběru větší než nutně potřebné částky, bude malá část použita na úhradu léků a speciální stravu. 

Jakýkoliv jiný přebytek bude darován na pomoc lidem, zvířátkům, kteří se nachází v podobné situaci, ať už tady nebo jinde.

Předem bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří na nás budou myslet, budou nám držet palce nebo přispějí jakoukoliv částkou! Můžeme pak kdykoliv společně vyrazit na hezkou procházku 🐕🙂

Velmi si vážíme této komunity a věříme, že má smysl, navzájem si pomáhat.

S láskou ke všem zvířátkům Sára, Honza a hlavně Viktor!

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Pomozte skoro 2 leté Sofince vyhrát boj s akutní leukémií

Pomozte skoro 2 leté Sofince vyhrát boj s akutní leukémií

Vybráno 606 465 Kčod 1 056 dárců
Nová
Pomozme Lukáškovi: příspěvek na auto pro snadnější cestu životem

Pomozme Lukáškovi: příspěvek na auto pro snadnější cestu životem

Vybráno 201 840 Kčz 480 000 Kč
42 %
Naše maminka bojuje s agresivním onemocněním mozku

Naše maminka bojuje s agresivním onemocněním mozku

Vybráno 637 850 Kčz 7 200 000 Kč
8 %
Pomozme našemu synovi v boji s nádorem mozku

Pomozme našemu synovi v boji s nádorem mozku

Vybráno 584 817 Kčod 849 dárců
Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 1 164 422 Kčod 2 242 dárců
Pomozme Monice bojovat o život - šance na léčbu, kterou ji pojišťovna odmítla

Pomozme Monice bojovat o život - šance na léčbu, kterou ji pojišťovna odmítla

Vybráno 405 656 Kčz 260 000 Kč
156 %
Pomoc rodině zesnulého Lukáše Frejky

Pomoc rodině zesnulého Lukáše Frejky

Vybráno 338 312 Kčod 413 dárců
Eričky poslední měsíce

Eričky poslední měsíce

Vybráno 1 949 989 Kčod 3 721 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat