Ahoj, jmenuji se Adélka a ráda bych vám představila svého bratra Radima, pro kterého bychom si moc přáli pořídit elektrokolo s invalidním vozíkem. Ráďovi je 15 let. Když se mamce a taťkovi po bezproblémovém těhotenství narodil , říkali mi že byl zdravé miminko jako každé jiné. Jeho vývoj začal ve 2 letech náhle zpomalovat už uměl pár slabik nic nenaznačovalo že to bude jinak. Po různých vyšetřeních až do 4 let to už jsem se narodila já byla rodičům sdělena diagnóza " Nízkofunkční dětský autismus ". V 10 letech přibyla diagnoza " Těžká mentální retardace ". Ráďa nemluví a velmi málo rozumí ,umí chodit ale vyžaduje podporu za ruku bojí se. Potřebuje celý den i noc (hůře spí) pomoc od mamky nebo taťky, asistentek ve speciální a praktické škole. Ráďa nikdy nebude bruslit ani lyžovat a proto bychom si moc přáli ,aby s námi mohl alespoň jezdit na kole. Sám to ale nezvládne nedokáže šlapat ,sedět na sedátku a držet se řidítek proto potřebuje kolo speciální kde bude sedět v sedačce a druhý ho poveze. Kdyby se podařilo kolo koupit byla by to velká pomoc protože jezdím na kole ráda a když máme možnost se projet tak se musíme jako rodina rozdělit. Radim je rád v přírodě a měl možnost si elektrokolo vyzkoušet a dopadlo to výborně moc se mu to líbilo.Děkujeme vám za každou pomoc mému bráškovi a že i díky elektrokolu pomůžete pro více společných chvil s Ráďou.