Jmenuji se Štěpánka Živčáková a ve svých 24 letech jsem se chtěla zabít. Nyní slavím 10leté výročí od okamžiku, kdy jsem se se svojí depresí potkala poprvé a dokázala jsem jí dát jméno.
Chci dostat téma deprese na světlo a svým příběhem pomoci lidem, kteří depresí trpí, ale nevědí to. Také lidem, kteří se s depresí setkávají ve svém okolí a netuší, jak by druhému mohli pomoct. Chci zkrátka pomoci všem, kterých se toto téma týká, týkalo nebo týkat může. Aby věděli, že v tom nejsou sami. Že deprese si nevybírá, ale vždy přichází z nějakého důvodu. A když ten důvod nevíme a je nám pořád mizerně, nechat si pomoct je ten nejtěžší, ale zároveň nejdůležitější krok.
Můj osobní příběh po boku deprese jsem se rozhodla sdílet. Začala jsem pořádat besedy s názvem Vezmi depresi na kafe, a to nejen na školách, ale i pro širokou veřejnost. Ne každý ale zvládne na besedu přijít, a proto, aby mohl každý dostat příležitost se s tématem deprese seznámit, rozhodla jsem se vydat knihu Drátem do oka.
A pro koho je tedy kniha určena:
- pro ty, kteří mají v okolí někoho, kdo bojuje s jakýmkoliv duševním onemocněním, cítí se bezradně, rádi by svému milovanému pomohli, ale neví jak
- pro ty, kteří mají s depresí vlastní zkušenost třeba z minulosti a chtějí si jen urovnat, jestli tuto životní etapu už mají za sebou a posunuli se v životě dál
- pro ty, kteří se s depresí ve svém životě nikdy nepotkali, ale mají rádi silné životní příběhy













