Dobrý den, jsem maminkou desetiletého syna Filípka a sedmileté dcery Nelinky.
Filípek se narodil císařským řezem z důvodu nepostupující ho porodu. Říkali, že to bylo za pět minut dvanáct, ale bylo tam podezření, že se nám nalokal zkažené plodové vody. Filípek hodně spinkal, ale vcelku prospíval. Kolem třetího měsíce života se nám Filípek začal stáčet více k jedné straně a po konzultaci s dětskou doktorkou jsme začali absolvovat ambulantní rehabilitaci (Vojtovu metodu).
Syn dělal pokroky i když nikdy nebyl moc nadšen a Já vlastně tak trochu trpěla. Pak následovalo očkování Hexa vakcínou, po které se nám syn úplně zastavil a začal koukat skrze nás. Samozřejmě to nemáme nijak podložené, ale začali jsme to vnímat více. Dále pak následovalo mnoho vyšetření, jako magnetická rezonance, genetika, oční vady a neurologie. Na nic se, ale nepřišlo. Začali jsme spolupracovat s Rannou péči až do Filípkových sedmi let a absolvovali jsme rehabilitační pobyty v lázních. Nakonec jsme dostali diagnózu dětská mozková obrna s psychomotorickou mentální retardací a Filípek nám zůstal na úrovni devítiměsíčního dítěte.











