• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Pro Verunku na přístroje, které jí hlídají epileptické záchvaty během spánku

Vybráno 0 Kčz 168 000 Kč
Pro Verunku na přístroje, které jí hlídají epileptické záchvaty během spánku
Vybráno 0 Kčz 168 000 Kč
128 dárcůCelkem se zapojilo
1 171 KčPrůměrná výše daru
30 000 KčNejvyšší dar
69 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Stanislava Dostálová
Datum přidání
21. 12. 2023
Poslední aktualita

16. 2. 2024 11:04

Zvýšení cílové částky

Rádi bychom zvýšili cílovou částku o 29.500,-Kč, abychom mohli Verunce zakoupit multifunkční vertikalizační zařízení Baffin Automatic RS, které umožňuje, aby se dítě polohovalo do sedu, lehu nebo polohy ve stoje.
Verunce by to velmi pomohlo, kdybychom ji mohli několikrát denně vertikalizovat a přitom ji nemuseli držet.
Velká výhoda tohoto zařízená je i ta, že je elektrické a vše se provádí pomocí dálkového ovladače, a tak bychom ji nemuseli nikam přemisťovat a mohli ji na pár minut dát do vzpřímené polohy a po chvíli opět změnit polohu do sedu nebo lehu.
Toto zařízení pomáhá vytvořit správný návyk sezení a pomáhá aktivovat dítě a rozvíjet jeho kognitivní funkce. Dá se také variabilně nastavovat.
Zdravotní pojišťovna na toto zařízení přispívá, ale i tak tam je dost veliký doplatek.

Všem dárcům moc děkujeme, vážíme si toho! 

Představení sbírky

Verunka se narodila jako zdravé miminko, ale už ve třech měsících jsme začali pozorovat malé změny. Často plakala, někdy i celé dny a měla občasné tiky do ručiček a nožiček, a tak jsme vše konzultovali s lékařem a plánovali preventivní vyšetření. Náš život se ale radikálně změnil, když přišel první velký epileptický záchvat a to ještě před tímto preventivním vyšetřením.

Verunce bylo teprve šest měsíců. Byl to den před Vánocemi. Považujeme ho za nejhorší den v našem životě a to jsme nevěděli, že takových bude ještě spousta. Ten strach a bezmoc se nedá popsat. 

Verunka

Verunce je teď sedm let, vypadá jako zdravá holčička, ale většinu dne křičí. Její diagnóza je syndrom Dravetové, těžká farmakorezistentní epilepsie.  Tato nemoc je geneticky podmíněna a projevuje se častými a dlouhými epileptickými záchvaty, které se nedaří kompenzovat léky. Verunčin vývoj se kvůli nemoci zastavil. Nechodí, říká pár slov, je těžce retardovaná a potřebuje neustálý dohled a pomoc druhé osoby. Jelikož zdravotní stav Verunky vyžaduje celodenní péči, byli jsme oba s partnerem nuceni skončit v zaměstnání, abychom o ni mohli společnými silami pečovat.

I přes veškerou snahu je četnost velkých záchvatů několikrát do týdne a malé záchvaty se vyskytují skoro každý den. Vzhledem k velké četnosti záchvatů a stále probíhající úpravě léčby se snažíme minimalizovat stresovou zátěž, zajistit pravidelný režim a stabilitu prostředí ve kterém žije.

Z tohoto důvodu ji nemůžeme dát ani na pár hodin do stacionáře či využít podpory pečovatelské služby doma. Setkávání s cizími lidmi by vyvolalo jen další záchvaty.

Verunka je velmi citlivá na jakékoliv podněty a změny. Epileptické záchvaty má například z radosti, z rozrušení, z únavy, ze změny prostředí, z přímého světla, z pobytu venku, z nachlazení, také z koupání, usínání, během spánku nebo když si dlouho hraje s hračkami, z malování, focení… Dá se říci, že úplně ze všeho, co dělá.

Proto bychom Vás chtěli moc poprosit o pomoc. Verunce by velmi pomohli tyto dva speciální přístroje. Jedná se o NightWatch a oxymetr, které by hlídali epileptické záchvaty a životní funkce během spánku a my bychom se nemuseli celou noc strachovat a hlídat ji.

NightWatch je přístroj na detekci možných epileptických záchvatů během spánku. Je to bezdrátový náramek na paži, který monitoruje srdeční frekvenci a pohyb a v případě epileptického záchvatu by nás upozornil. Včasná reakce a podání léků při záchvatu je zásadní a eliminuje velké riziko syndromu náhlého úmrtí u epileptiků. 

Oxymetr je přístroj, který hlídá tepovou frekvenci a okysličení krve. Při změně nastavených hodnot se okamžitě spustí alarm, který nás upozorní na probíhající epileptický záchvat.

Oba přístroje by nám velmi pomohly, abychom nemuseli Verunku hlídat 24 hodin denně a mohli se po sedmi letech alespoň trochu klidněji vyspat s vědomím, že je Verunka pod stálou kontrolou, i když nesedíme u postýlky a nehlídáme ji.

Také bychom Vás chtěli moc poprosit o pomoc se zakoupením vyvýšeného a nastavitelného lehátka do vany, jelikož má Verunka pokaždé během koupání epileptický záchvat a je velmi fyzicky náročné její bezvládné tělíčko dostat z vany.

Lehátko je konstrukčně uzpůsobeno tak, abychom Verunku mohli posadit do správné polohy. Hloubka sedu se dá regulovat, což umožňuje lehátku „růst“ společně s dítětem.

Bohužel cena všech těchto pomůcek je velmi vysoká a zdravotní pojišťovna je nehradí.

Budeme velmi vděční, pokud se Verunku rozhodnete podpořit a usnadníte nám tak alespoň trochu naši péči o ní, protože i přes veškeré nesnáze a mnohdy beznaděj, je to naše milovaná holčička a my uděláme maximum, co nám síly budou stačit, abychom jí zajistili co nejlepší a nejšťastnější život.

Z celého srdce děkujeme za jakoukoliv finanční i duševní podporu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zakoupení náramku na ruku NightWatch, oxymetru a lehátka do vany.

V případě, že by se vybralo více peněz, tak bychom je použili na nákup příslušenství k oxymetru.

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 899 508 Kčod 1 576 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 588 760 Kčod 696 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 809 412 Kčod 1 039 dárců
Končí za 3 dny
Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Vybráno 14 043 457 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 521 315 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Končí za 7 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 980 088 Kčod 2 167 dárců
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 956 842 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 201 832 Kčod 128 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat