Sbírka ukončena:

Pro Veroniku a Tobiho, aby se mohli starat o zvířátka a studovat

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
od 6 dárců
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
433 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro Veroniku a Tobiho, aby se mohli starat o zvířátka a studovat

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
od 6 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tomáš Sikora
Datum přidání
5. 4. 2023
Poslední aktualita

24. 7. 2023 22:01

Mockrát vám děkujeme!

Mockrát vám děkujeme za vaše dary. Tobiaskovi jsme díky nim na narozeniny pořídili kouzelné čtení. Babička nám koupila Albi tužku a za vaše dary jsme mu objednali tyto krásné knížky. Tobiasek má zřejmě vývojovou dysfázii, takže mu tyto knížky hodně pomohou v rozmluvení. Takhle ho učení hodně baví a dělá to s chutí! 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dobrý den,

Jmenuji se Tomáš a jsem sociálním pracovníkem a jednou z mnoha klientů je i Veronika, s kterou jsem začal spolupracovat v době kdy jako mladá maminka samoživitelka vyhořela po zkratu ledničky a přišla skoro o vše. V té době po ní požadoval pronajímatel platit nájem, i když byl byt neobyvatelný a to do skončení výpovědní doby a zaplatit škodu, která byla způsobena v bytě a to i přesto, že byl byt pojištěn. Po našem zapojení pronajímatel od obou požadavků upustil a Veronika šla dočasně bydlet do azylového domu pro rodiče s dětmi. Po čase se jí povedlo postavit znovu na nohy a najít si práci, ale díky tomu, že se stala brzo maminkou a nestihla dokončit střední školu, nemohla si najít dobře placenou práci a hlavně práci, která by jí bavila a naplňovala. Ráda se stará a věnuje zvířátkům, a proto se vždy chtěla věnovat veterině. Proto se rozhodla, že si dodělá střední školu, ale to znamenalo nastoupit na denní studium na obor veterinářství. Ve všem se jí snaží podporovat babička a její přítel, ale vše je finančně náročné a hlavně v dnešní době. Takže mimo to, aby se věnovala malému Tobiaskovi a škole, tak ještě dochází na různé brigády, aby si vydělala nějaké peníze pro malého, aby měl vše, co potřebuje a na chod domácnosti. Sama však chodí v oblečení, které je už několikrát zpravované, protože na nové nemá. Nemá peníze ani na to, aby synovi dopřála lepší hračky nebo zážitky.

Komu pomůžeme?

Veškerá podpora ze sbírky půjde Veronice a malému Tobiasovi, který kvůli opožděnému vývoji musí docházet do speciální školky. Veronika se bude moct věnovat škole, kde měla v prvním pololetí samé jedničky a časem by mohla získat i stipendium. Ale momentálně je pro ni i náročné každodenní dojíždění do školy. Tobiho táta se o něj nezajímá a ani nepřispívá, takže nebýt babičky a přítele, nezvládla by studovat. Po skončení studia by se chtěla veterinárnímu oboru věnovat a pomáhat tak zvířátkům, plnit si své sny a plně se věnovat malému Tobimu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Protože finance, s kterými Veronika disponuje vystačí na běžné a nejdůležitější náklady v domácnosti a její studium, budou veškeré finanční prostředky použity pro malého Tobiho, na jídlo, oblečení a další rodinné výdaje.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

24. 7. 2023 22:01

Mockrát vám děkujeme!

Mockrát vám děkujeme za vaše dary. Tobiaskovi jsme díky nim na narozeniny pořídili kouzelné čtení. Babička nám koupila Albi tužku a za vaše dary jsme mu objednali tyto krásné knížky. Tobiasek má zřejmě vývojovou dysfázii, takže mu tyto knížky hodně pomohou v rozmluvení. Takhle ho učení hodně baví a dělá to s chutí! 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 5. 2023 13:35
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 5. 2023 15:13
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  19. 5. 2023 11:55
Laskavý dárce
200 Kč  •  17. 4. 2023 20:29
DobroDárce
300 Kč  •  14. 4. 2023 18:33
Laskavý dárce
50 Kč  •  12. 4. 2023 12:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat