Sbírka ukončena:

Veřejné sportovní hřiště na Sokoláku v Českém Šternberku

Vybráno 0 Kč 9 733 Kč
500 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
1 390 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Veřejné sportovní hřiště na Sokoláku v Českém Šternberku

Vybráno 0 Kč 9 733 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
TJ Sokol Český Šternberk
Datum přidání
25. 4. 2023

Představení sbírky

Chtěli bychom vybudovat veřejně přístupné sportovní hřiště s umělým povrchem na „Sokoláku“ – přímo pod hradem v Českém Šternberku. Náš Sokol má v majetku starou Sokolovnu s přilehlým pozemkem, který slouží jako „park“ nebo „zahrada“ pro všechny obyvatele a návštěvníky obce. I přes nasazení všech 10 členů sokola není stav „Sokoláku“ takový, aby plnohodnotně sloužil jako oáza sportu, zábavy nebo odpočinku pro své návštěvníky. 

Komu pomůžeme?

Hřiště by sloužilo jak dětem bydlícím v obci, tak turistům přijíždějícím na hrad, chatařům a dalším, kteří naši obec navštíví.  Na Sokolák přichází maminky s dětmi, místní děti za sportem a zábavou (a víte, jak je důležité, aby děti trávily volný čas aktivně venku), ale také návštěvníci obce

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

V roce 2021 jsme žádali o dotaci na sportoviště Národní Sportovní Agenturu. Ta nám dotaci přiznala, ale bohužel až v roce 2023. Mezitím ovšem ceny umělých povrchů a dalšího materiálu, který je na vybudování hřiště potřeba, násobně stouply. Místo původního rozpočtu 1 Mio korun jsou nyní předpokládané náklady na vybudování volejbalového hřiště 1,5 Mio korun. Chybějících 500 000 korun bychom rádi získali ve sbírce od lidí, kteří mají Český Šternberk rádi. 

Pokud by se nevybrala dostatečná částka na vybudování sportovního hřiště, budou vybrané peníze použity na opravu a nákup nových atrakcí na dětské hřiště, které se sportovním hřištěm sousedí a jehož stav též není nejlepší. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DK
2 000 Kč  •  16. 6. 2023 6:24
Alespoň malý příspěvek od TJ Doubravka.
Štědrý dárce
600 Kč  •  6. 5. 2023 18:47
Jirka
5 000 Kč  •  5. 5. 2023 7:35
Happy Birthday a sportu zdar!
Ilča
333 Kč  •  4. 5. 2023 19:05
Ať se daří!
Milý dárce
600 Kč  •  4. 5. 2023 17:18
Štědrý dárce
600 Kč  •  4. 5. 2023 17:10
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  4. 5. 2023 17:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat