Sbírka ukončena:

Velké auto pro Kryštůfka, Vojtíška a Markétku

Vybráno 0 Kč 11 000 Kč
500 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
5 500 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Velké auto pro Kryštůfka, Vojtíška a Markétku

Vybráno 0 Kč 11 000 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Trdlová Vladimíra
Datum přidání
3. 6. 2023

Představení sbírky

Jsme 5členná rodina – 2 dospělí a 3 děti. Rádi svůj volný čas  trávíme venku v přírodě, kde se kluci uklidní a lépe spolupracují. Loni se nám podařilo vybrat pro Vojtíška na speciální kočár Benecykl, aby mohl cestovat s námi a trávit s námi co nejvíce času mimo domov. Kočár Benecykl nám moc pomohl, ale má jednu velkou nevýhodu, je opravdu obří a váží 60kg. Nevejdeme se s ním ani do autobusu, tramvaje ani do vlaku, takže cestovaní veřejnou dopravou je pro nás pasé. Proto bychom potřebovali velké auto, kam by se kočár vešel včetně kočárku pro naši malou Markétku.

Komu pomůžeme?

Velké auto by pomohlo celé naší rodině.

Starší syn Kryštůfek 10 let a 4 měsíce má Aspergerův syndrom, ADHD, deprese, noční pomočování, poruchu soustředění a pozornosti, astma, alergie, atopický ekzém, chodí na logopedii a momentálně je u něj podezření na diabetes-na testy jsme již objednaní. Kryštůfek pobírá II. stupeň příspěvku na péči.

Mladší syn Vojtíšek 6 let a 7 měsíců je atypický autista s těžkou dysfázií vývoje, těžkou disfunkcí řeči, poruchou pozornosti a soustředění, ADHD, vadou srdce, alergie, astma, atopický ekzém, inkontinence II. stupně – je plenovaný, jeho mozek při přetížení vypíná ostatní životně nedůležité funkce, takže se nám z ničeho nic skácí na zem a dostane třes do rukou a nohou a je prakticky jako guma. Chodí pravidelně na logopedii. Momentálně je i u něj podezření na diabetes- na testy je rovněž objednaný. Vojtíšek pobírá II. stupeň příspěvku na péči a mobilitu.

A naše nejmenší Markétka 2 roky a 4 měsíce trpí separační úzkostí z častých záchvatů obou brášků, jinak je ,, zatím" zdravá, je ještě malinká na zjištění diagnóz jako u brášků.

Problém se objevil u dětí již v ranném věku a doteď jsme se to snažili zvládnout sami, nicméně neustálé nošení dětí nás oba značně vyčerpalo, kočár na Vojtíška máme teprve půl roku a do té doby jsme ho museli střídavě nosit, což nám značně odrovnalo záda – Vojtík váží 32kg.

Manžel má po autonehodě vyhřezlou ploténku, je po operaci ledviny a léčí se s cholesterolem, alergie a atopickým ekzémem.

Já jsem také alergik a astmatik, od dětství mám problémy s páteří a oblast břicha mám po 9. operacích. Momentálně mám problémy jak se zády, tak s křížovými svaly-chodím na opichy a beru silné léky.

Větší auto by nám hodně usnadnilo pohyb s dětmi a kočáry. Vojtíšek nezvládá dopravu veřejnými prostředky a jakýkoliv uzavřený prostor a hodně lidí, proto jsme odkázaní pouze na chůzi, kočár a auto, má pravidelné kontroly v Praze a Mladé Boleslavi a cestování s dětmi v malém autě kdy se nesnesou vedle sebe je doslova horor. Vojta dostává pravidelné záchvaty a mlátí kolem sebe, křičí a vyžaduje prostor, který mu v malém autě nejsme schopni dát, nejvíce to odnáší naše nejmenší Markétka, protože sedí uprostřed a schytá všechny rány od Vojtíška, ten má velkou sílu a tak je pak Markétka posetá modřinami a bojí se ho. Mám obavy, aby jí jednou nepraštil v záchvatu tak moc, až jí hodně ublíží. Jinak agresivní není, vše probíhá v záchvatu. Kryštůfek pak na něj křičí a tím ještě zhorší Vojtův stav, načeš si Kryštůfek začne trhat vlasy a mlátí hlavou do sedačky a do okna ve dveřích. Já pak mám po zbytek dne Markétku na rukou a večer se nemohu kvůli zádům a kyčli hnout. Manžel je z toho doslova na nervi, hodí zpátečku a je po cestě. Tyto stavy dětí moc nezvládá. Větší auto by tak hodně pomohlo, protože bychom mohli děti posadit každého zvlášť za sebe a na druhou stranu by se vešel přes kufr a zadní sedačky Vojtíkův kočár + Markétčin. Do malého auta se Vojtíkův kočár nevejde a proto jsme ho dali na střechu auta, ale to nebylo snadné, protože jsme přetížily auto -  kočár má 60kg a nosnost střechy auta je 50kg bez ničeno, dostali jsme i pokutu od policie a když jsme kočár sundávali, manžel si tak hnul se zády, že ho z místa parkoviště odvážela sanitka a já zůstala se třemi dětmi sama u auta mimo místo bydliště. Tuto zkušenost bych si rozhodně zopakovat nechtěla.

Náš běžný den začíná rozvozem dětí do školy a školky, pokud mám k dispozici auto, odvezu Vojtíška do školky v Jedličkově ústavu, Markétku mám s sebou a Kryštůfek pak až přijedu odchází do školy. Pokud auto nemám, musím Vojtíka dát do kočárku a jít s ním pěšky tam a pěšky zpět, když je dobrý den, tak Markétka sedí v kočárku před Vojtíškem, pokud není dobrý den, musí chvilku šlapat a pak ji beru na záda do nosítka. Do školky a zpět to mám 10km chůze, odpoledne stejný scénář, takže jen cestou do školky a zpět bez auta to mám celkem za den 20km chůze + nošení Markétky a potom samozřejmě celodenní péče o Markétku, domácnost a oba kluky po skončení školy a školky. Odpoledne chodíme ven, aby se děti vyvětraly a zklidnily, pokud nejsou v plánu lékaři či rehabilitace.

Rádi cestujeme do Jizerských hor a okolí, aby byly děti na čerstvém vzduchu a uklidnily se. Velké auto by nám v tom moc pomohlo, protože bychom mohli dále cestovat a brát Vojtíška na více veřejná místa, aby se socializoval. Vím, že v kočárku by to zvládnul, ale momentálně se nemáme jak bez velkého auta na ona místa dostat. Kočárek je totiž natolik velký a dlouhý, že se s ním nedostaneme do žádného veřejného prostředku.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celá částka půjde na velké auto pro naši rodinu, pokud se podaří vybrat méně, budeme muset vybrat levnější variantu-tzn. starší auto, které nejspíše nevydrží tak dlouho jako auto novější, ale i za to bychom  byli moc rádi.

Pokud se vybere více než bude cena velkého auta, použijeme zbylé peníze na léky, pleny  a terapie pro děti.

Věřím, že pokud se nám podaří vybrat na velké auto, děti to hodně posune v tom, že budou mít svůj vlastní prostor, který jim momentálně chybí a neumí se s tím vyrovnat a dochází pak u nich k opakovaným záchvatům. Rovněž nám to umožní lepší cestování, jak na výlety, k lékařům či dennímu užití do školky a podobně. V neposlední řadě to hodně pomůže nám dospělým v odlehčení na naše záda a zdraví a i nervů, které jsou spojené s každodenním cestováním s dětmi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 6. 2023 21:07
Z. Vojteková
10 000 Kč  •  9. 6. 2023 10:21
první vlaštovka :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat