Donio logo
cover image

Velká prosba o pomoc se šířením - operaci kocičky Lízinky

Vybráno 0z 45 000 Kč
donation badgePředáme
100%
částky
Přispět
Dobročinná sbírka Donio
Zakladatel
Anna Mikhailova
do ukončení
59 dnů
Datum přidání
7. 10. 2025

Představení sbírky

Prosíme, pomozte nám zachránit kočičku Lízinku!

Majitel řekl, že už jednou koťátka měli, ale narodila se mrtvá. To nás varovalo, a tak jsme Lízinku velmi dobře pozorovali. Naštěstí! Protože za pár dní začalo být zjevné, že začíná rodit. Jenže když k tomu došlo, začala silně krvácet a vyšlo jedno mrtvé kotě. Vzali jsme ji hned na veterinu a rozhodnutí bylo jasné – okamžitý císařský řez! Díky němu se Lízince podařilo zachránit život, protože, jak se ukázalo, byla v ní další čtyři mrtvá koťátka. Už měla sepsi, ale rychlý zákrok a silná antibiotika způsobily, že Lízinka je dnes už zase zdravá. První dny po zákroku to však zdaleka jasné nebylo – měla horečku, nejedla a byla apatická. Jenže Lízinka je bojovnice a dala to!

Operace probehla na Veterina na Praze 9 , neproběhla dobře, začala znovu krvácet, tak se musela asi po 14 dnech reoperovat, pak kontroly atd., ale to už jsme ji vzali na Sokolníky. Chudák kočička! To jsem tam celé ani nepsala, ale ta si fakt užila.

Její bratr je už také kastrovaný (jejich maminka byla už u majitele). JENŽE! Celá záležitost stála PSOZ celkem dost peněz, což jsou pro nás v poslední době veliké peníze. Majitel slíbil, že nám vše uhradí, ale od té doby se neukázal a nereaguje na volání ani na zprávy. Podle všeho své tři kočičáky u nás už hodlá nechat

Komu pomůžeme?

Lízinku, nesmírně hodnou a přítulnou mladou kočičku, přivezl k nám do útulku Kocour Felix pán, kterému vyhořel byt. Z něj zachránil kromě Lízinky ještě jejího bratra a jejich maminku. Bohužel Lízinka ani její bratr nebyli vykastrovaní a Lízinka byla již vysoce březí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Budeme potřebovat peníze na péči, léky, jídlo a tak dále

Moc tedy prosíme vás všechny, kteří chcete a můžete: pomozte nám zaplatit náklady na tyto tři páníčkem zrazené kočičáky, zejména ale na Lízinčinu operaci

Pomozte Lízince změnit tento příběh

main photo image
donation badge

Předáme 100 % částky

I ten nejmenší dar dá velkou naději

Tato Dobročinná sbírka je spravována Nadačním fondem Donio

Další příběhy

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu