Dominiček má kombinované postižení a trpí řadou vážných onemocnění jako je dětská mozková obrna – triparézní forma, centrální spastická hemiparéza, dysfázie, autismus, ADHD, mentální retardace a také poruchy spánku a aktivity. V běžném životě ho toto omezuje v řadě situací, má špatnou rovnováhu a koordinaci pohybu. Naštěstí chodí sám, problém má s nerovnoměrným povrchem, kde zakopává a chodí za ruku. Příčinou může být i periferní vidění, protože se nedívá pod nohy kam šlape. Díky svému postižení se často unaví a na delší trasy používáme zdravotní kočárek. Hrubá i jemná motorika je celkově hůře koordinovaná, ale snaží se a postupně přicházejí i pokroky. Co se týče stravovaní tak se nají lžící, snaha je i vidličkou, ale většinou jí nabírá jídlo jako lžící. Jídlo musí mít vždy připravené, nakrájené, kolikrát je i tak roztržitý, že nad ním musíme sedět, popř i krmit, dopomoc je potřeba i s oblékáním, sám se neoblékne. Zatím potřebuje na noc, na cesty i do cizího prostředí pleny, doma a ve školce mu je nedáváme, ale mívá velmi časté nehody, proto i ve školce má velkou zásobu oblečení. Po mentální stránce je Domča zhruba na půlce svého věku, tedy řadu situací nechápe a není si vědom nebezpečí. Zatím moc nemluví, řekne jen pár jednoduchých slov, ale rozumí jednoduchým zažitým pobídkám. Zkoušeli jsme znaky, ale motorika ho v tomto ohledu brzdí, proto jsme nedávno začali zkoušet obrázkový systém na který zatím hezky reaguje.
V současné době Dominik dochází posledním rokem do mateřské školy u nás na vesnici, kde má paní asistentku a od září nastupuje do soukromé speciální školy Credo v Olomouci, proto jsem nucena ukončit pracovní poměr v zaměstnání, jelikož bude Domča potřebovat větší péči a budu ho muset každý den dopravovat do školy a ze školy a na terapie. S Domčou neustále pracujeme a z toho důvodu jsme několikrát byli na komplexním lázeňském pobytu v Janských Lázních, na soukromé logo klinice v Brně, v léčebně pohybových poruch v Boskovicích a poslední 2 roky jezdíme pravidelně 2× za rok do dětské léčebny v Košumberku, kde Domčovi připlácíme i hipoterapii, která ho hodně baví. S Dominičkem se snažíme co nejvíce pracovat a rozvíjet jak pohyb, tak jemnou motoriku a komunikaci. Každý týden jezdíme do Fakultní nemocnice na rehabilitace, dále tam dojíždíme na logopedii, ortopedii, neurologii, psychologii, oční a také dojíždíme k paní psychiatričce, kde už má Domča nastavenou medikaci. Dále spolupracujeme s ranou péčí, která k nám dochází a s SPC